رفتن به بالا
  • Wednesday - 29 July 2015 - 08:03
  • کد خبر : ۳۰۳۰۵
11871

لینک کوتاه:

کبوترانی که امروز پرگشودند به شوق دیدار معبود

با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، با یاد کردن و یادآوری شهدا است که به خودمان عزت و شرف می‌دهیم که وارثان این چنین نیروهای ارزشمندی هستیم و قطعا با مرور زندگی و آرمان­‌های آنها به راحتی می‌توانیم با توطئه­‌های دشمنان این نظام و انقلاب مقابله کنیم.

عباس هجینی نژاد ، قاسم شمس الدین سعید ،جمشید کلانتری پور،فرض ا… معين الديني از شهدای  والامقام بردسیری می باشند  که در چنین روزی به شهادت رسیده اند .

* شهید بزرگوارعباس هجینی نژاد

نام پدر:حسین

تاریخ تولد: 1346

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1367/5/7

محل دفن: گلزار شهدا

143 (2)

شهيد هجيني نژاد روز پنجم مردادماه سال 1346 در روستاي هجين از توابع شهرستان بردسير در خانواده اي مذهبي و محروم چشم به جهان گشود. دوران كودكي را در روستاي زادگاهش گذراند و با رسيدن به سن 7 سالگي راهي مدرسه شد. تحصيلات ابتدايي را در يكي از مدارس روستا با موفقيت گذراند. و پس از آن جهت ادامه تحصيل در مقطع راهنمايي راهي شهرستان بردسير شد. تحصيلات خود را تا سال دوم راهنمايي ادامه داد و پس از آن بعلت مشكلات مالي و اقتصادي ترك تحصيل نمود. و به شغل مكانيكي روي آورد. مدتي از ابن راه امرار معاش مي كرد. وي فردي متواضع و فروتن بود. با ديگران خوش رفتاري مي كرد. احترام خاصي به والدين مي گذاشت. در فعاليتهاي فرهنگي و مذهبي شركت فعال داشت. از جمله اين فعاليتها مي توان به: شركت در نماز جمعه و جماعت، راهپيماييها،‌ مراسم دعاي كميل و توسل ، سوگواري ائمه اطهار(ع) اشاره كرد. اوقات فراغتش را به خواندن قرآن و كتب مذهبي مي گذراند. با آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران، از طريق سپاه به جبهه عزيمت نمود. مدت 25 ماه در خط مقدم جبهه پيكار كرد. در عمليات كربلاي 5 چند روز زير رگبار دشمن بود تا اينكه يكي از دوستانش جان خود را به خطر مي اندازد و او را پيدا مي كند و نمي توانست راه برود. مدتي در بيمارستان بستري بود. پس از اينكه بهبودي كامل را به دست آورد، با شوق و ذوق فراوان راهي جبهه شد و پس از مدتها تلاش و پيكار سرانجام در تاريخ 1367/5/7 در منطقه عملياتي شلمچه به فيض عظماي شهادت نائل آمد.

* شهید بزرگوار قاسم شمس الدین سعید

نام پدر:قدیر

تاریخ تولد: 1342

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1367/5/7

محل دفن: گلزار(قريت العرب)

83 (2)

بسم الله الرحمن الرحیم
حضور محترم خدمت پدر و مادرم سلام عرض می کنم.
پس از تقدیم عرض سلام و سلامتی شما را از درگاه ایزد منان خواهان و خواستارم و امیدوارم حالتان خوب باشد و هیچگونه ناراحتی و کسالتی نداشته باشید و اگر جویای احوال فرزند خود را خواسته باشی من حالم خوب است و خدمت برادرم عباس و فاطمه و محسن سلام و دعای فراوان می رسانم. خدمت برادرهایم اکبر و محمد و مهدی و زین العابدین سلام می رسانم. خدمت خواهرهایم فاطمه و لیلا و مرضیه سلام و دعای فراوان می رسانم. دیگر عرضی ندارم جز سلامتی شما – خدانگهدار
قاسم شمس الدین سعید 67/4/19

* شهید بزرگوارجمشید کلانتری پور

نام پدر:غلامرضا

تاریخ تولد: 1342

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1367/5/7

محل دفن: دشتکار

106 (2)

* شهید بزرگوارفرض ا… معين الديني

نام پدر:صمدا…

تاریخ تولد: 1347

محل شهادت: شلمچه

تاریخ شهادت:1367/5/7

محل دفن: بيدخوان

124 (2)

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه