رفتن به بالا
  • Tuesday - 21 July 2015 - 08:47
  • کد خبر : ۳۰۰۹۰
Dr-khatibi-bardsir-iau

لینک کوتاه:

کتاب«مقدمه ای بر نظریه زبان ها و ماشین ها» به رشته تحریر درآمد

کتاب«مقدمه ای بر نظریه زبان ها و ماشین ها» توسط دکتر وحید خطیبی به رشته تحریر درآمد

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر از چاپ کتاب «مقدمه ای بر نظریه زبانها و ماشین ها» خبرداد و گفت: در این کتاب 411 صفحه ای مفاهیم سه گانه زبان، گرامر و آتاماتا مورد بررسی تکمیلی قرار گرفته و زبانهای صوری مختلف از جنبه های گوناگون ساختار زبانی، نوع گرامر بکار رفته در آنها و توانمندیهای ماشین های قابل تعریف در آنها تبیین می گردند.

دکتر وحید خطیبی افزود: هرچند بسیاری از زبان های مورد مطالعه در این کتاب ساده تر از زبان های برنامه نویسی هستند اما از همان ویژگی های مشترک برخوردارند به طوریکه با مطالعه همین زبانهای صوری است که می توان مسائل مربوط به زبان های برنامه نویسی را آموخت.

گفتنی است تاکنون بالغ بر 40 مقاله توسط این عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در مجامع ملی و بين المللی و در ژورنال های با رتبه ‏ISI وWOS ارائه و به چاپ رسیده است. اجرای 13 طرح پژوهشی، چاپ 3عنوان کتاب، کسب عنوان پژوهشگر برتر واحد طی سال های 1390 و1391، کسب عنوان پژوهشگر برتر گروه فنی و مهندسی منطقه هفت در سال1391، نویسنده بهترین مقاله گروه فنی و مهندسی و کسب جایزه بهترین دانشجوی دوره دکترا دانشگاه UTM در سال 2013 از دیگر افتخارات این پژوهشگر و استاد دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه