رفتن به بالا
  • Friday - 31 July 2015 - 18:58
  • کد خبر : ۳۰۳۳۲
taram

لینک کوتاه:

یکی از موارد استجابت دعا داشتن کسب و درآمد حلال است

امام جمعه بردسیر گفت : یکی از موارد استجابت دعا داشتن کسب و درآمد حلال است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، حجت الا سلام والمسلمین دکتر تارم امام جمعه بردسیر در خطبه های نماز جمعه شهرستان بردسیر ضمن توصیه به تقوای الهی و پرهیزگاری بیان داشت: تولید و کسب حلال یکی از چیزهایی است که در اسلام تاکید شده است کسب حلال کسبی است که فرد بدست آورده مال به حقوق فرد، جامعه، دولت و بیت المال تجاوز نکند واز راههایی که در اسلام نامشروع می باشند خودداری کند .

وی افزود : در همین زمینه از پیامبراکرم (ص) روایت شده است که فرمودند هرکس در بدست آوردن مال چهار چیز را رعایت کند کسب و درامد او پاک و طیب است در موقع خرید مال از برادر مومنش عیبی روی آن مال نگذارد ، وقتی می خواهد مالی را بفروشد ویژگیهای آن را درست بگوید ، اهل تدلیس نباشد و عیوب مال را نپوشاند ، نسبت به خصوصیات مال سوگند نخورد .

تارم ادامه داد : اگر این خصوصیات رعایت شود مال پاک و طیب است و برکات فراوانی دارد همچنین از زپیامبر اکرم(ص) روایت شده هر کس از راه نامشروع و حرام مالی کسب کند صدقه دادن و انفاق ، آزادکردن بنده در راه خدا و بجا آوردن حج وعمره او از این مال مورد قبول خداوند قرار نمی گیرد. و به اندازه اجزا این مال برای او گناه محاسبه می شود .

امام جمعه بردسیر ادامه داد : روایت است پیامبر اکرم(ص) فرمودند اگر می خواهی دعایت مستجاب شود باید درآمدت پاک و پاکیزه باشد.

تارم به شهادت حضرت حمزه (ع) در جنگ احد با طرز فجیع و وحشیانه توسط نسل ابوسفیان و ادامه این جنایت ها توسط وهابیون در یمن و قتل و عام زنان و کودکان یمنی و سکوت سازمانهای مدافع حقوق بشر ، وفات حضرت عبد العظیم حسنی ،شهادت سر لشکر بابایی و شهادت آیت الله شیخ فضل الله نوری اشاره نمود افزود : انقلاب مشروطه درسهای فراوانی دارد که باید به آنها توجه نمود در مشروطیت روحانیون طراز اول در مقابل استبداد ایستادند ولی بی بصیرتی مردم و حیله های استعمار آن را منحرف کرد تا جایی که مردم در موقع دار زدن شیخ فضل الله کف می زدند جرم شیخ فضل الله این بود که می گفت ما طرفدار مشروطه مشروعه هستیم .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه