رفتن به بالا
  • Monday - 31 August 2015 - 09:25
  • کد خبر : ۳۱۰۳۰
ezdevag

لینک کوتاه:

ازدواج به هر دلیلی غیر از کمال دیوانگی محض است

نیلچی زاده در جمع دانشجویان دختر کرمانی گفت:ازدواج اگر برای چیزی غیر از کمال باشد دیوانگی محض است، پس برای به کمال رسیدن ازدواج می کنیم یعنی باید به واسطه ازدواج هم عیبهای خودم را برطرف کنم و هم عیبهای همسرم را با محبت

به گزارش هزار نیوز ؛
به گزارش هزار نیوز به نقل از “دانشجو آزاد“؛ فروغ نیلچی زاده در جمع دانشجویان دختر کرمانی در رابطه با چرایی ازدواج گفت: هر انسانی بنا بر دلیلی ازدواج می کند اما سه دلیل اصلی برای ازدواج وجود دارد عرف، طبیعت و عقل که همه دلایل زیرشاخه های این سه هستند.

این مشاوره خانواده با اشاره به دلیل اول ازدواج یعنی عرف تصریح کرد: عرف یعنی چون دیگران ازدواج می کنند من نیز ازدواج کنم، عرف برای هل دادن زندگی مشترک خوب است اما برای اینکه زندگی به راه بیفتد مناسب نیست؛ پس عرف دلیل لازم برای ازدواج هست ولی کافی نیست چون اگر عرف عوض شود ما هم به اندازه عرف جا می مانیم.

مشاور سازمان ملی جوانان در امور دختران، زنان و خانواده افزود: اگر دلیل مناسبی برای ازدواج نداشته باشیم به بن بست می رسیم بسیاری از ازدواجهای نابسامان این بوده که تنها براساس عرف ازدواج کرده اند.

عضو هیات موسس نهاد رهبری در دانشگاههای مختلف در رابط با دلیل دوم ازدواج اظهار داشت: اگر انسان فقط به خاطر غریزه و طبیعتش ازدواج کند پس تفاوت انسان با دیگر جاندارن چیست و اشرف مخلوقات بودن انسان چه می شود؟ پس این دلیل هم به تنهایی برای ازدواج کافی نیست.

این استاد دانشگاه با تاکید بر مهمترین دلیل ازدواج یعنی عقل و تکامل تشریح کرد: ازدواج اگر برای چیزی غیر از کمال باشد دیوانگی محض است، پس برای به کمال رسیدن ازدواج می کنیم یعنی باید به واسطه ازدواج هم عیبهای خودم را برطرف کنم و هم عیبهای همسرم را با محبت اصلاح کنم.

وی در ادامه گفت: منظور از برطرف کردن عیوب، عیب جویی نیست، حفظ آبروی همسر جز مهمترین ویژگی های هر شخصی است و بهترین راه این است که قبل از ازدواج چند کارشناسِ عاقل، مومن و دلسوز را شناسایی کرد که در مشکلات محلِ رجوع و مشورت باشند.

نیلچی زاده اذعان داشت: دلیل چهارم ازدواج خداست، هرکس ازدواج کند نصف دینش کامل می شود اما اگر جوانی در سن جوانی ازدواج کند دو سوم دینش کامل می شود؛ ازدواج سنت پیغمبر است و اگر کسی با ازدواج مخالف باشد مسلمانیش دچار اشکال است.

این مشاوره خانواده در خصوص ازدواج نکردن حضرت معصومه عنوان کرد: عده ای برای فرار از ازدواج می گویند حضرت معصومه نیز ازدواج نکرده بودند اما دلیل مجرد ماندن حضرت فاطمه معصومه و خواهرنشان این بود که کسی که هم شان و هم رتبه ایشان در ایمان و عقل باشد هرگز پیدا نشد.

عضو هیات موسس نهاد رهبری در دانشگاههای مختلف افزود: اول نباید نسبت به اصل ازدواج احساس منفی داشت اما وقتی انسان قصد ازدواج داشت نباید با هرکسی ازدواج کند بلکه بایستی براساس معیارانتخاب کرد.

مشاور سازمان ملی جوانان در امور دختران، زنان و خانواده با اشاره به عشقهای قبل از ازدواج تصریح کرد: عشق قبل از ازدواج طلاق زودرس می آورد، البته ۹۰ درصد افرادی که می گویند عاشق هستند توهم عاشقی دارند عاشق کسی است که در سخت ترین شرایطِ مالی، فرهنگی و اجتماعی با کسی که دوستش دارد بماند.

نیلچی زاده با تاکید بر نقش خانواده بیان داشت: ازدواج وصلت دو نفر نیست بلکه وصلت دو خانواده است پس نمی توان گفت خود فرد خوب باشد و خانواده اش مهم نیست؛ زیرا روی زمین گسل دار نمی توان خانه ساخت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: می توان گفت برای یک زندگی موفق ابتدا باید انتخابی صحیح داشت سپس روش درستی برای سبک زندگی برگزید.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه