رفتن به بالا
  • Friday - 7 August 2015 - 10:41
  • کد خبر : ۳۰۴۹۹
DSC_0746

لینک کوتاه:

از بزرگداشت شهدای مفقود الاثر بردسیر تا تشیع نمادین شهداء 

ششمین یادواره شهدای گمنام بردسیر در جوار حرم امامزاده سید محمد  دارای حواشی مختلفی بوده که از بزرگداشت شهدای مفقود الاثر بردسیر  تا تشیع نمادین شهداء  بخشی از این حواشی است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، دیشب ششمین یادواره شهدای گمنام بردسیر در جوار حرم امامزاده سید محمد با قالبی متفاوت نسبت به اجرای این برنامه در سالهای گذشته برگزار شد .

×  اول اینکه در تبلیغات میدانی متوجه شدم برای اولین یار بزرگداشت شهدای مفقود الاثر بردسیر هم در آن مطرح شده و دست اندرکاران این برنامه در تبلیغات خود اسامی و عکس این شهدا را کار کرده بودند، و جالببود که بردسیر هنوز ۹ شهید مفقود الاثر داره….

 

×  شروع برنامه با نماز جماعت در محیط باز کنار مزار شهدای گمنام که تازه داره رنگ و بوی حرم به خود می گیره بود که توسط دکتر تارم اقامه شد بعد از تلاوت قرآن (طبق معمول توسط حمزه وفایی) گروه موزیک سپاه سرود ملی رو نواخت که از زیبائی های مراسم بود و مردم و به خصوص خانواده ها از این قسمت لذت بردند و این رو میشه از ضبط توسط موبایلها و تبلت ها فهمید.

 

×  مجری برنامه چهره ای جدید و ظاهرا از بچه های سپاه کرمان بود که با اشرافیت روی شعر و مداحی به خوبی برنامه را اداره کرد.

×  برای اولین بار شاهد بودم در یادواره شهدا موسیقی پاپ البته به قول خودشان به شکل( لب خوانی) و توسط فردی به نام علی رنجبر اجرا شد،ظاهرا ایشان از بچه های روستای سرملک است پرس و جو که کردم شعر و ترانه از سروده های خانم رزا رودینی و تنظیم هم توسط مصطفی موسی پور انجام شده بود .

×  یک نمایشنامه هم طی دو پرده کوتاه با موضوع شهدا و تفحص آنها اجرا شد که قبل و بعد از سخنرانی روی پرده رفت مداحی هم که توسط نوذری نیا از مداحان بومی انجام شد در قالب همان پرده دوم نمایشنامه بصورت کوتاه و متنوع و البته به همراه تشییع نمادین تابوت یکی از شهدای گمنام اجرا شد.

×  سخنران مراسم هم طبق اعلام مجری، سردار دکتر مشیدی از اساتید دانشگاه امام حسین(ع) به شکلی متنوع بیان شد .

×  سرهنگ فرمانده سپاه هم که طبق گفته مردم دچار کسالت از ناحیه کمر می باشد گوشه مراسم روی صندلی و کنار صادقی فرماندار نشسته بود و مردم هم هراز چندی ادای احترام می کردند اکثر مسئولین هم حضور داشتند و برخی از آنها من جمله دکتر رئیس بیمارستان گه گاهی کنار فرماندار می آمدند و درگوشی صحبت می کردند .

×  برایم جالب بود در اواخر مراسم تقریبا همان موقع که تشییع نمادین انجام می شد جناب حسن پور هم طبق معمول وارد مجلس شد البته این دفعه تنها بود شاید دوستان و همراهان دیرتر امدند مخصوصا خودم رو سرگرم کردم بعد از مراسم تا حدود ساعت ۲ بامداد بچه های دست اندرکار که امورات پشتیبانی رو انجام می دادند سرگرم جمع آوری فرش و دکور و صوت و …. بودند.

انتهای پیام/یک شهروند بردسیری

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه