رفتن به بالا
  • Thursday - 27 August 2015 - 09:21
  • کد خبر : ۳۰۹۴۷
0

لینک کوتاه:

انزوای متخصصین جوان در خانه سالمندان دولت

رهبر انقلاب طی سخنرانی های خود تاکید فراوانی بر به کار گیری نیروی جوان داشتند اما با روی کار آمدن دولت جدید مسئله ای که به وضوح مشاهده شد این بود که نیروهای بازنشسته به کار بازگردانده شدند و نیروهای جوان به انزوا کشیده

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نمره ۲۰،رهبر انقلاب طی سخنرانی های خود تاکید فراوانی بر به کار گیری نیروی جوان داشتند اما با روی کار آمدن دولت جدید مسئله ای که به وضوح مشاهده شد این بود که نیروهای بازنشسته به کار بازگردانده و نیروهای جوان به انزوا کشیده شدند.

در همین راستا عطالله سلطانی صبور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با نمره ۲۰ اظهار داشت: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش دچار کمبود نیروی شدیدی می باشد و برای همین منظور نیروهای بازنشسته خود را به کار باز می گرداند.

وی عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش با استخدام نیروی جدید می تواند با صرف هزینه های کمتر مشکل کمبود معلم را حل کرده و اشتغال زایی هم کند چرا که حقوق یک معلم با سی سال سابقه به مراتب بالاتر از حقوق معلمی با یک سال سابقه می باشد.

سلطانی ادامه داد: مجلس راهکار را به وزیر محترم ارائه کرده اما تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است.

حال با توجه به این مسئله که افراد بازنشسته از لحاظ جسمانی آمادگی و انژی کافی را برای تدریس ندارند و کشور ما نیازمند رشد علمی می باشد آیا به کار گیری نیروهای جوان هر چند کم تجربه صحیح نمی باشد.

نیروی جوان در چند سال آینده می تواند تجربیات زیادی کسب کند و به معلم خبره ای تبدیل شود حال آن که یک فرد بازنشسته در چند سال آینده بیشتر توانایی جسمانی و ذهنی خود را از دست می دهد.

در همین راستا به سراغ علی اصغر زارعی نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رفتیم تا از پیگیری های لازم برای رفع این مشکل با خبر شویم.

زارعی گفت: مجلس به دنبال تصویب طرح دو فورتی می باشد که در آن تمامی نیرو های بازنشسته از کار برکنار و نیروهای جوان و تازه نفس جایگزین خواهند شد.

نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: با تائید این طرح توسط شورای نگهبان بلافاصله این قانون اجرا خواهد شد.

حال با توجه به توضیحات زارعی آرزو میکنیم تا این طرح هر چه سریع تر اجرا شود تا با به کار گیری نیروهای جوان اشتغال زایی صورت گیرد و نرخ بیکاری پایین رود.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه