رفتن به بالا
  • Thursday - 6 August 2015 - 08:52
  • کد خبر : ۳۰۴۵۵
id1456023210_95791_809.jpg

لینک کوتاه:

تجدید یاد “نمازجمعه اشرافی گری” با جدیدترین اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره روستائیان/ انقلاب همچنان انقلاب پابرهنگان است

حاج آقای سیاست ایران هنوز با 25 سال پیش تفاوتی نکرده است؛ هجدهم آبان ماه سال 68 بود که وی در خطبه های نمازجمعه معروف به نمازجمعه مانور تجمل، راه اشرافی گری مسئولان را باز کرد و حالا در سال 94 به نحوی دیگر بیزاری اش را از قشر و محروم و روستایی ابراز می […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حاج آقای سیاست ایران هنوز با 25 سال پیش تفاوتی نکرده است؛ هجدهم آبان ماه سال 68 بود که وی در خطبه های نمازجمعه معروف به نمازجمعه مانور تجمل، راه اشرافی گری مسئولان را باز کرد و حالا در سال 94 به نحوی دیگر بیزاری اش را از قشر و محروم و روستایی ابراز می کند.

به گزارش هزار نیوز به نقل از سبلانه ،حاج آقای سیاست ایران هنوز با 25 سال پیش تفاوتی نکرده است؛ هجدهم آبان ماه سال 68 بود که وی در خطبه های نمازجمعه معروف به نمازجمعه مانور تجمل، راه اشرافی گری مسئولان را باز کرد و حالا در سال 94 به نحوی دیگر بیزاری اش را از قشر و محروم و روستایی ابراز می کند.

هاشمی رفسنجانی هر چند در بسیاری از اصول خود، دست به تجدیدنظرهایی زده است، اما هیچ گاه از روحیه تجملی و اشرافی گری فاصله نگرفته است. عقیده امروز او و اعتقاد راستینش به مانور تجمل، در سال 94، همان ایده او در آبان ماه سال 68 است.

image

هاشمی رفسنجانی در آن نماز جمعه معروف به مانور تجمل و اشرافی گری، گفت:”اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش مسلکانه وجهه جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. زمان آن رسیده که مسئولین ما به “مانور تجمل” روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند. هرچند ما فقیر باشیم و اقتصادمان به سامان نباشد اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیر مسلمان “ملتی مفلوک” جلوه نکنیم لازم است تا “جلوه هایی از تجمل” در چهره کشور و مسئولین حاکمیتی رویت شود.”

این اظهارات هاشمی در همان دوره با واکنش هایی رو به رو شد، اما سیل علاقه به سمت تجمل گرایی آن قدر قدرت داشت که بسیاری از مسئولان را با خود برد و تبدیل کرد به جریانی که تجمل گرایی، خود را باید بر  هر  مدیری تحمیل می کرد. شعله تجمل گرایی به ناگاه جرقه ای شد و افتاد در جان سیستم اداری و اقتصادی کشور و چه بهره ها که عده ای از آن نبردند و چه گرسنگی ها که ملت و مخصوصا شهروندان روستایی از آن نچشیدند. از همان روز فاصله ها بیشتر  و بیشتر شد و رسید به جایی که برخی مسئولان دیگر هیچ تعلق خاطری حتی به روستایی که در آن بزرگ شده بودند نیز نشان ندادند.

در همان دوره ثابت شد که شرایط مردم عادی برای ایشان فرقی نمی کند و سیستم تجمل گرایی مسئولین حتی در برابر مردمی که تازه از جتگ هشت ساله تحمیل شده بر می گشتند، باید قوی تر و قوی تر می شد. هاشمی رفسنجانی زمانی فرمان مانور تجمل گرایی را صادر می کند که کشور پس از نبردی سخت با دشمن و چندین ابرقدرت، از شرایط چندان مساعدی برخوردار نبود. قطعا کسی که در آن دوران چنین حکمی را صادر می کند، امروز با فراغ بال بیشتری اظهار نظر خواهد کرد؛ مخصوصا حالا که دست دادن با دشمن اصلی انقلاب دیگر تابو نیست و خیلی از تابوها شکسته شده است.

هاشمی برای همین خیلی راحت با انتقاد از روستایی بودن برخی ها، بار دیگر دستور مانور تجمل را صادر می کند. اما او خبر ندارد که انقلاب همچنان انقلاب پابرهنگان است و روستائیان. حالا مهم نیست اهالی خانه هاشمی، روستائیان را چه بدانند و چگونه تلقی کنند. حقیقت در برابر چنین افرادی، همواره زنده مانده و زنده می ماند.

یادداشت از: مصطفی محمدی

انتهای پیام/م

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه