رفتن به بالا
  • Wednesday - 5 August 2015 - 10:44
  • کد خبر : ۳۰۴۲۵
emam jomeh9

لینک کوتاه:

تصاویر / مراسم گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه در شهرستان بردسیر

روز گذشته مراسمی با هدف گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز عبادی و سیاسی جمعه به امامت آیت الله طالقانی در سال ۱۳۵۸ و به فرمان رهبر کبیر انقلاب در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر  برگزار شد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزا رنیوز ، سید‌محمد جعفری، قائم‌مقام مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در این مراسم گفت :   نمازجمعه  در شرع مقدس اسلام به عنوان یک جریان نام گذاری شده است که هم بعد عبادی دارد و هم بعد سیاسی ،  در بعد عبادی فکر، اندیشه و اخلاق انسان ها را الهی و ربانی می کند .

وی با اشاره  به اینکه  نماز جمعه  در بعد سیاسی علاوه بر اینکه حاکم اسلامی و ولی امر مسلمین را دررسیدن به اهداف بلند خودشان مدد می رساند افزود :  بینش و فکر سیاسی اجتماع و مردم را نیز بالا می برد .

جعفری  ادامه داد : نماز جمعه نمایشگاه اتحاد وانسجام جامعه اسلامی است نماز جمعه پروش گاه دین ،  دینداری و سیاست است .

وی تصریح کرد : صفوف به هم فشرده چنان رعب و وحشتی در دشمن ایجاد می کند که از هر سلاحی برنده تر است امروز نماز جمعه باعث شده ماهیت استکبار ،اسرائیل جنایتکار و دیگر دولت های زورگو به مردم معرفی شود  .

قائم‌مقام مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اظهار داشت : خاصیت و کارکرد نماز جمعه بسیار وسیع است که امروز خطبای نماز جمعه درخطبه های دوم تجزیه و تحلیل های سیاسی را به سمع و نظر مردم می رسانند .

وی تصریح کرد : امروز از 830  نماز جمعه در کشور،  استان کرمان دارای 54 نماز جمعه می باشد که بعد از استان های اصفهان و فارس ما سومین استان هستیم که بیشترین نماز جمعه را برگزار می کنیم .

جعفری افزود:  شهر های زیادی در اولویت اقامه نماز جمعه هستند در حوزه شهرستان بردسیر با پیگیری های امام جمعه شهرستان بردسیر،  شهرهای لاله زار و گلزار امیدوار هستیم در آینده ای نزدیک در این دو شهر هم نماز جمعه اقامه شود و عدد  نماز جمعه های شهرستان بردسیر به 4 نماز جمعه برسد .

در پایان مراسم از تعدادی از خادمان ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان بردسیر با اهدا لوح تقدیر  ، تقدیر و قدردانی شد.

emam jomeh1 emam jomeh2 emam jomeh3 emam jomeh5 emam jomeh6emam1emam jomeh7 emam jomeh8 emam jomeh9

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه