رفتن به بالا
  • Sunday - 30 August 2015 - 11:35
  • کد خبر : ۳۱۰۱۰
ImageView

لینک کوتاه:

توسعه مسجد جامع بردسیر همت مسئولین را می طلبد

کمک بیشتر به توسعه مسجد جامع  ضروری است و  امیدواریم نماینده عالی دولت در استان کرمان زمینه کمک به توسعه مسجد جامع بردسیر را فراهم کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

 به گزارش هزار نیوز ، توسعه و نوسازی مسجد جامع شهرستان بردسیر در فضایی به وسعت ٦ هزار متر مربع است و شامل مسجد‌، شبستان‌، خانه ‌عالم و خانه‌ خادم و فضاهای تجاری است‌.

مردم خیر بردسیر در حد توان کمک هایی برای توسعه مسجد ارائه کرده اند، ولی مسئولان‌ یک ریال هم به ساخت مسجد جامع بردسیر علیرغم وعده و وعید های مکرر ارائه نکرده اند.

متأسفانه به علت عدم تزریق بودجه کافی حدود یک سال  است که این پروژه متوقف شده است .

 ‌با تکمیل‌ شبستان مسجد به وسعت یک هزار و ٣٠٠ متر مربع امیدواریم مشکل نبود مصلا در شهرستان نیز رفع می شود.‌

نبود مصلا در بردسیر باعث شده که مردم این شهر، نماز جمعه را در امام زاده سید محمد (ع)  این شهر به جا آورند و همه ساله چشم انتظار احداث مصلایی برای اقاماه نماز یا برگزاری آیین های مذهبی باشند.
شهر بردسیر با مردمانی ایمانی و مذهبی و دارای علاقه زیاد به اهل بیت علیهم السلام که برپایی مراسمات مذهبی در طول سال و همایشها و راهپیمایی  بزرگ تاسوعا و عاشورای آن زبانزد عام و خاص است و همواره ازمردمانی با صفت نجابت و دیانت  یاد می شود و در تاریخ پر افتخار خود از بالندگی خاصی برخوردار بوده اند و در تشکیل حکومت اسلامی و حضور درجبهه های جنگ افتخارات ویادمانهای زیادی از خود بجای گذاشته اند.

خیرین بیشماری در طول سالیان متمادی در برپایی مجالس عزاداری و ساخت مساجد و حسینیه از خود آثاری ارزشمند برجای گذاشته اند و املاکی را در این امر وقف نموده اند
و از نگاهی دیگر بتاریخ ،همواره در گذشته ساخت مکانهای مذهبی بوسیله مردم و خیرین و مومنین احداث میگردیده است که آثار آنها هنوز باقیست  بردسیر با مسجد جامعی قدیمی که چندین بار توسعه و بازسازی شده و آخرین توسعه و بازسازی در سالهای 1350 الی 1360 صورت گرفته است و از شکل سنتی بشکل فعلی در آمده با توجه برشد جمعیت واستقبال مردم ازاین مکان مذهبی که بسیار کم وسعت بوده و از امکانات کیفی هم برخوردار  نبوده ونیست

مسجد جامع نماد فرهنگی و مذهبی هر شهری در گذشته و زمان معاصربوده  است  وکسانی که در این امر خداپسندانه شرکت  کنند ضمن اجر اخروی و صالحات باقیات افراد نیکوکار باعث یادمانی بطول تاریخ از خود بجای خواهند گذاشت .

لذا مردم مومن به انتظار کمکهای دولتی و … نبوده و با همت و همکاری خود با سایر همشهریان چون گذشته نسبت به بنای مسجد جامعی که در خور و شان و جایگاه مردم همیشه سرافراز  بردسیر باشد با همتی مضاعف و تلاشی خستگی ناپذیر در این امر خداپسندانه شرکت نمایند که رضایت خالق و خلق را بدنبال دارد .

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه