رفتن به بالا
  • Wednesday - 26 August 2015 - 08:43
  • کد خبر : ۳۰۹۰۱
tasadof

لینک کوتاه:

جاده هایی که به جاده مرگ شباهت دارند

جاده بردسیر به دشتکارو دشتکار به نگار به دلیل عرض کم جاده و نداشتن شانه همچنان قربانی می گیرند .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، این چند جاده با وجود اینکه مسئولین بارها وعده ترمیم و بازسازی این جاده ها را داده اند اما هنوز همیطور مثل گذشته باقی مانده اند .

 این روز ها با افزایش جمعیت این دو شهر و در نتیجه افزایش رفت و آمد در این جاده ها و همچنین کم عرض بودن ، نداشتن شانه خاکی ودوطرفه بودن مسیر تعداد تصادفات در این جاده ها روز به روز در حال افزایش می باشد و تبدیل به یکی از حادثه خیزترین مسیرهای شهرستان بردسیر شده است

معلولیت های پس از تصادف، از دست دادن همسر و فرزند، افسردگی و هزینه های درمان از جمله تبعات  این حوادث است. خسارت مالی تصادفات جاده ای، طبق آمارهای اعلام شده توسط وزارت کشور و پلیس راهنمایی و رانندگی، سالانه هفت تا هشت هزار میلیارد تومان رسیده ( شامل ارقام ملموس و خسارت های فیزیکی، پرداخت خسارت خودرو، هزینه های بیمارستانی، پرداخت دیه فوت و نقص عضو است) این رقم معادل چهار درصد تولید ناخالص داخلی طبق قیمت های جاری است. خسارات معنوی و ارزش فرصت های از دست رفته مربوط به افراد فوت شده و مجروحان حادثه را به خسارات مادی آن اضافه کنیم رقم خسارت تصادفات جاده ای نزدیک به هشت تا ۱۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور است.

طی ده سال  گذشته 235 هزار و 50 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند و این در حالی است که تعداد شهدای جنگ تحمیلی۲۱۳۲۵۵ بوده است!! به واقع طی ده سال ما با دستان خودمان بیشتر از جنگ هشت ساله کشته داده ایم؛ حال در کنار این آمار به سقوط سالانه هواپیماهای مسافربری و خارج شدن قطار از ریل را هم باید اضافه کنیم.

طی همین ده سال 2 میلیون 221 هزار و 810 نفر مصدوم شده اند.

آیا همچنان خودروها باید ارابه مرگ مردم باشند؟ چرا جان انسان ها برای مسئولان اهمیت ندارد؟!! آیا مسئولان تا کنون درخبرها هم نشنیده اند که در تصادفی که در شب هنگام رخ داد کودک خردسالی تا صبح بالای جنازه پدرو مادر اشک ریخت؟!! آیا اشک های این کودک و کودکان بسیاری نتوانسته وجدان خفته آن هار را بیدار کند؟ حتی یک تلنگر کوچک هم؟!!

چرا باید جاده دشتکار به نگار  قربانی بگیرد؟ آن هم در هر روز؟!! مسئولان و نماینده های شهرستان تا به کی می خواهند به دنبال کسب آرا برای انتخابات آینده خود باشند؟ تا به کی می خواهند به دنبال قدرت و سیاست باشند؟!!

آیا درک کردن حال کودکی که پدر و مادر خود را در تصادف از دست داده است و شب ها با اضطراب سر به بالین می گذارند بسیار سخت است؟ کودکی که به جای بازی و شادی، روزهای کودکی را در استرس سپری می کند. آیا هیچ به این موضوع اندیشیده اند که تعداد زنان سرپرست خانوار از زنان دارای همسر  در حال پیشی گرفتن است؟ زنانی که همسر و نان آور خود را در تصادف از دست داده اند؟!!

 

آخرین تصادف این جاده ساعت 9 صبح روز دوشنبه بود که  به مصدومین  با بالگرد به بیمارستان باهنر کرمان اعزام شدند و در اثر تصادف در محور دشتکار- نگار دچار آسیب دیدگی شده بودند.

pic001

در ادامه به گوشه ای از تصادفاتی که در  چند وقت گذشته در این جاده ها شده اشاره می کنیم :

تصادف موتور سوار همراه با دو فرزندش با یک مینی بوس که منجر به مرگ یکی از فرزندان موتور سوار شده.

 تصادف موتور سوار همراه با پسری ۱۲ ساله از اقوامش با ماشینی از ارگان های دولتی که این هم منجر به مرگ موتورسوار و و پسری که با اوشده بود .

خارج شدن  سمند از جاده و چپ شدن که  باعث شکستگی کمر پسر ۲۰ ساله و شکستگی پای راننده ماشین و زخمی شدن دوستش شده بود .

پایین رفتن ماشین از جاده که حامل بار نفت بود خسارات جانی نداشته است و فقط نفت ها به زمین ریخته بودند .

پایین رفتن ماشین تریلر حامل بار گندم که خوشبختانه خسارت جانی نداشت و ماشین چپ شده و گندم ها به زمین ریختند .

جاده نارپ – دشتکار

این جاده هم بسیار شلوغ و خطر ناک مثل دو جاده نگار –بهرامجرد و نگار – دشتکار است در این جاده هم تصادفات زیادی رخ داده است ازجمله :

 تصادف دو موتور سوار با ماشین و پرت شدن به جاده خاکی باعث مرگ هر دوجوان شد.

تصادف پیکان وانت با تراکتور و  پایین رفتن و چپ شدن پیکان  که منجر به مرگ مادر راننده ماشین  شده بود .

تصادف تراکتور با پیکان وانت بار باعث نصف شدن تراکتور و مرگ راننده تراکتور

تصادف راننده پژو آردی و مرگ راننده آن

تصادف یک موتور سوار همراه با خانم و خواهر خانم با یک پیکان سواری که منجر به مرگ خواهر خانم و موتور سوار شده بود .

تصادف موتور سوار در شب و برخورد به تریلی یک تراکتورکه  باعث مرگ موتورسوار شده بود و هزاران تصادف دیگر

جاده دشتکار _ بردسیر

این جاده هم طی چند سال گذشته که آنرا درست کردنده اند چون یک جاده روستایی و خلوت بوده آنرا با عرض کم و شانه کم ساخته اند و اکنون که دشتکار تبدیل به یک شهر شده جاده ایی بسیار شلوغ و پر رفت و آمد شده و می توان از آن همانند یک جاده بین المللی یاد کرد در این جاده هم تصادفات بسیاری رخ داده است از جمله :

تصادف یک راننده مزدا با تراکتور که حامل بار چغندر بود با برخورد به تریلی به سمت راننده باعث مرگ راننده مزدا شد.

تصادف یک موتور سوار در هنگام شب و برخورد تیغ کمباین به راننده موتور که باعث مرگ موتور سوار شده بود .

 جاده بهرامجرد

زن و شوهری که معلم بودند به همراه فرزندانشان با پژو به سمت نگار می رفتند با یک تریلی برخورد کردند و هرسه نفر کشته شدند و جان خود را در این تصادف از دست دادند.

 اینها همه گوشه ای از تصادفات این جاده ها بودند تا شاید مسئولین فکری به حال این جاده ها بکنند.

tasadof

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه