رفتن به بالا
  • Saturday - 29 August 2015 - 17:33
  • کد خبر : ۳۰۹۸۸
223

لینک کوتاه:

جای بهره برداری از چه طرح های در بردسیر خالی بود؟

در حالی که هر سال در هفته دولت  طرح های مهمی در استان  افتتاح می شود ولی در شهرستان بردسیر چند سالی است که طرح مهمی افتتاح نشده و افتتاح طرحهای کوچک در بخش های مختلف جایگزین طرح های بزرگ شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز ، هر ساله در کشور در ایام هفته دولت طرحهای مهمی در استان  با حضور مسئولان افتتاح می شود که سهم شهرستان بردسیر از این طرح های بزرگ ملی خیلی کم است.

طی سالهای اخیر طرح های بزرگ شهرستان  اسیر وعده ها شده و افتتاح طرحهای کوچک در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی جایگزین افتتاح طرح های بزرگ شده است.

به طور مثال در سال های گذشته در حوزه کشاورزی و در بخش مرغداری  طرح های کوچک زیادی در شهرستان افتتاح شد . این موضوع از طرفی باعث رونق اشتغال و توسعه شهرستان شد و از طرف دیگر تولید بیش از ظرفیت، نبود بازار فروش و فراهم نبودن زیرساخت ها برای صادرات باعث بدهکاری و ورشکستگی تعداد قابل توجهی از این واحدها در سال های اخیر شد.

چه طرح هایی با حضور استاندار کرمان در بردسیر افتتاح شد؟

علیرضا رزم حسینی در ششمین روز هفته دولت برای افتتاح چند طرح عمرانی به بردسیر سفر کرد که در این سفر یک روزه چند طرح به بهره برداری رسید .

فاز دوم شرکت سیمرغ ، طرح آبیاری قطره ای معتمدی و شرکاء ،یک هزار و 100 هکتار آبیاری تحت فشار ، یک طرح گلخانه هیدروپونیک، یک طرح گاوداری شیری ،آزمایشگاه دامپزشکی بردسیر و یک طرح سردخانه توسط استاندار کرمان در سفر به بردسیر به بهره برداری رسید.

جای بهره برداری چه طرح های در بردسیر خالی بود؟

شاید به جرات می توان گفت که از ده ها طرحی که در مناسبت های مختلف در شهرستان ها افتتاح می شوند، فقط یک یا دو طرح از آنها چشم گیر هستند و می توان با اجرای آنها بخشی از مشکلات عمومی شهروندان را حل کرد.

متاسفانه در ایام خاص، افتتاح طرح های غیر ضروری و البته هزینه بر که عمدتا جزو وظایف سازمانی ارگان ها هستند بیشتر در شهرستان ها خودنمایی می کنند.

گاهی در میان این طرح ها یکی دو طرح اشتغالزا و مهم نیز در شهرستان بردسیر  دیده می شود که البته بیشتر این نوع طرح ها نیز از طریق بخش خصوصی اجرا می شوند ولی برای بهتر جلوه دادن کار برخی ارگان ها در ایام خاص بهره برداری می شوند.

مردم در مناسبت های مهم کشوری انتظار دارند طرح های بزرگ و غنی و به قول معروف جان دار افتتاح شوند تا بخشی از مشکل اشتغال و اقتصاد مناطق مختلف برطرف شود ولی متاسفانه در سال های اخیر افتتاح این نوع طرح ها را کمتر شاهد بوده ایم و اگر طرحی قوی و ملی افتتاح شده، مربوط به کلان شهرها بوده است.

با تجمیع تمام هزینه های پیش بینی شده برای ده ها طرح غیر ضروری می توان یک طرح درآمد زاد و ماندگار در هر شهرستان اجرا و به بهره برداری رساند.

فعال سازی بخش های تولیدی و سرمایه گذاری های دولتی در شهرستان بردسیر  راهکار دیگری است که می تواند تحول عظیمی در رفع مشکل بیکاری وتوسعه این شهرستان داشته باشد.

طرح های گاز رسانی ، کارخانه فولاد آلیاژی ، کارخانه ماشین سازی ، استخر سر پوشیده ،استخر شنای دانش آموزی ، مجتمع فرهنگی و هنری ، کارخانه لاستیک ، کارخانه قند و …..از جمله طرح های نیمه کاره شهرستان بردسیر  هستند که این تکمیل این طرح ها می تواند تحول عظیمی در رفع مشکل بیکاری وتوسعه این شهرستان داشته باشد.

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “جای بهره برداری از چه طرح های در بردسیر خالی بود؟”

  • ميثم says:

    سلام با ايجاد چند طرح کوچيک مثل گاو داري و مرغ داري که اونم چند نفر انگشت شمار که اونم برادران محترم افاغنه هستند ميرن سر کار چه مشکلي از مردم بردسير حل ميشه من نميدونم که اينطور کردينش تو بوق شما طرح بزرگي مثل جاده سرچشمه رو ول کردين چسبيدين به اينا يه خورده کارشناسي تر حرف بزنين اين جاده جز طرحهاي نيمه کاره است به جاي الودگي اوردن به بردسير کاري کنيم که مردم برن اونجا کار کنن جايي که بالاي 15000 نفر دارن کار ميکنن بيخ گوش بردسيريها اونوقت همشون سيرجوني رفسنجوني شهربابکب کرموني هستن ما فقط جاده نداريم

ارسال دیدگاه