رفتن به بالا
  • Sunday - 30 August 2015 - 09:38
  • کد خبر : ۳۱۰۰۳

لینک کوتاه:

درآمد هنگفت ایران از رفع تحریم‌ه

اقتصاددان ارشد بانک جهانی در امور خاورمیانه گفت رفع تحریم ها علیه ایران دارایی بادآورده ای را عاید این کشور می کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، اقتصاددان ارشد بانک جهانی در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت رفع تحریم ها علیه ایران دارایی بادآورده را عاید این کشور می کند.
شانتایانن دواراجان که در گفت‌وگو با پایگاه خبری اسپوتنیک سخن می گفت افزود: ما این دارایی ها را دارایی های بادآورده می نامیم و این یک اصطلاح فنی در اقتصاد است و زمانی به کار می رود که منابع در دسترس یک کشور به طور یکباره افزایش یابد.

اشاره این کارشناس بانک جهانی به اثرات رفع تحریم های ایران بر اساس توافق هسته ای بوده است.

وی در ادامه گفت: دستیابی یکباره ایران به چنین دارایی هایی دارای اثرات و نتایج سیاسی خاصی است و به همین دلیل است که ما در بانک جهانی دقت به خرج داده و آن را دارایی های بادآورده نامیده ایم.

بر اساس این گزارش مقامات دولت اوباما می گویند در پی توافق هسته ای ایران به ۵۵ میلیارد دلار از دارایی های خود دسترسی پیدا می کند که بیشتر آن در قالب ذخایر ارزی است.

قانونگذاران آمریکایی در توجیه مخالفت خود با توافق هسته ای می گویند ایران از دارایی های بادآورده خود برای پیشبرد اهداف سیاسی اش در منطقه استفاده خواهد کرد.

اما دواراجان در جریان سخنرانی خود در موسسه کارنگی با اشاره به این موضوع گفت پولی که ایران به آن دسترسی پیدا می کند کمتر از آن چیزی است که ایران بخواهد تصمیم بگیرد آن را به چه کاری ببندد.

وی با خطاب قرار دادن مقامات ایرانی گفت: اگر می خواهید از این پول در جهت دستیابی به رشد پایدار استفاده کنید باید به این موضوع توجه کنید که چگونه این پول را مدیریت کنید.

بانک جهانی در گزارشی که طی ماه جاری منتشر کرد به ایران توصیه نمود مبالغ آزاد شده را در زیرساختها، توسعه ارتباطات و توسعه صنایع غیرنفتی سرمایه گذاری کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه