رفتن به بالا
  • Saturday - 29 August 2015 - 09:49
  • کد خبر : ۳۰۹۷۵

لینک کوتاه:

دولت به داخل بیشتر توجه کند/ از تجربه احمدی نژاد باید بهره گرفت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید به موازات سیاست خارجی به داخل هم بیشتر توجه کند و رئیس جمهور باید کاستی ها را برطرف کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از مهر، علی مطهری، شامگاه جمعه در جشن بزرگ هفته دولت تدبیر و امید، گفت: امام رضا(ع) با اقشار مختلف مردم مناظره می کرد و با منطق و استدلال پاسخ می دادند لذا نوع برخورد مخالفان باید از امامان درس گرفته و به مخالفان اجازه اظهار نظر دهند.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که چه خون هایی برای انقلاب دادیم و چه عزیزانی را برای انقلاب فدا کردیم. شهیدان رجائی و باهنر از سرمایه های انقلاب بودند.

وی با بیان این که اگر بنا بود امامان با مخالفان با خشونت برخورد کنند اثری از اسلام نبود، تصریح کرد: سیاست ما بر اساس آموزه های قرآن نباید حذف رقیب باشد زیرا کار غلطی است. اینکه گروهی بخواهد گروه دیگر را از صحنه خارج کند اشتباه است و کشور را باید همه اداره کنیم.

مطهری با اشاره بحث امام و نبوت گفت: مقام امامت بالاتر از نبوت است زیرا امامت راهبری جامعه بوده و سخت تر است.

وی افزود: انسان باید همه ارزش ها را هماهنگ رشد دهد تا جامعه متعادل گردد.

وی با بیان این که جامعه نامتعادل همانند عکس های کاریکاتوری است، تصریح کرد: شهید مطهری می گوید غالبا جامعه از درایت به باطل و گمراهی کشیده نمی شود بلکه از افراط و تفریط به فساد کشیده می شود.

مطهری گفت: نباید تلاش های دولت ها را کنار بگذاریم و باید از روسای جمهور سابق استفاده کنیم. باید از تجربه خاتمی در سیاست خارجی، هاشمی در زمینه کشورهای عربی و عربستان و احمدی نژاد هم در آمریکای لاتین بهره گرفت.

وی با تاکید بر این که دولت در سیاست خارجی موفق بوده است، گفت: «برجام» گواه این مطلب است. غربی ها هیچگاه وارد مذاکره با کشورها نمی شوند مگر اینکه روی قدرت سیاسی و ایدئولوژیک آن کشور حساب کنند و حال قدرت ایران را احساس کردند و آمدند پای میز مذاکره.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: دولت باید به موازات سیاست خارجی به داخل هم بیشتر توجه کند و رئیس جمهور باید کاستی ها را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگ هم دولت ها باید حساس باشند و سبک زندگی اسلامی را تقویت کنند.

مطهری با بیان این که در آینده نیاز به مجلس قوی و کارآمد داریم زیرا راه برون رفت از بسیاری از مشکلات است، اضافه کرد: باید تلاش کنیم افرادی خوش فکر و مستقل و دارای حریت و آزادی فکر وارد مجلس شوند.

انتهای پیام/ن

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه