رفتن به بالا
  • Sunday - 23 August 2015 - 08:07
  • کد خبر : ۳۰۸۲۶
11

لینک کوتاه:

فعالیت حزب مشارکت با عوض کردن عنوان، غیرقانونی است/صحبت های روحانی از نظر قانون جایگاهی ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت :افراد حاضر در حزب منحله جبهه مشارکت در قالب حزب دیگری نمی توانند شرکت کنند زیرا این حزب دیگر وجاهت قانونی ندارد .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، محمد اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار “کرمان۱۴۰۰ ” در رابطه با تشکیل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت : افراد حاضر در حزب منحله جبهه مشارکت در قالب حزب دیگری نمی توانند شرکت کنند زیرا این حزب دیگر وجاهت قانونی ندارد .

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود : حزبی که منحل شده است دیگر نمی تواند با عنوان دیگری به فعالیت بپردازد زیرا این امر قانونی نیست.

وی خاطر نشان کرد :قانونا افرادی که در حزب مشارکت و حزب مجاهدین انقلاب بوده اند از نظر قانونی نمی توانند در حزب دیگری فعالیت کنند زیرا به فضای سیاسی جامعه آسیب وارد می کنند .

اسماعیلی همچنین در رابطه با اظهارات اخیر روحانی در خصوص جایگاه شورای نگهبان گفت : به احتمال زیاد منظور روحانی در خصوص جایگاه شورای نگهبان صرفا یک نهاد نظارتی نبوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عنوان کرد : نظارت داشتن بر تعیین صلاحیت همه نمایندگان مجلس ، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان بر عهده شورای نگهبان است و کسی هم حق ندارد در خارج از این چارچوب اظهار نظر کند.

این نماینده مجلس در پایان اظهار داشت : اگر منظور روحانی از سخنانشان تنها نظارت شورای نگهبان بر انتخابات باشد از نظر قانونی محلی ندارد زیرا قانون شفاف و روشن است و تایید صلاحیت همه نمایندگان مجلس ، ریاست جمهوری و خبرگان رهبری بر عهده شورای نگهبان است و کسی حق سلب این را ندارد .

انتهای پیام/۶۴۶۶

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه