رفتن به بالا
  • Thursday - 13 August 2015 - 09:06
  • کد خبر : ۳۰۶۴۱
id1457101511_13931213000291_PhotoA.jpg

لینک کوتاه:

مایه‌کوبی دام‌های بردسیر علیه تب برفکی

سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر گفت: واکسیناسیون دام‌های این شهرستان علیه بیماری تب برفکی پایان یافت. به گزارش هزار نیوز، رضا مختاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بردسیر از اتمام فاز واکسیناسیون بیماری تب برفکی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بیماری تب برفکی از جمله بیماری‌های ویروسی و بسیار مسری در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر گفت: واکسیناسیون دام‌های این شهرستان علیه بیماری تب برفکی پایان یافت.

به گزارش هزار نیوز، رضا مختاری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بردسیر از اتمام فاز واکسیناسیون بیماری تب برفکی در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: بیماری تب برفکی از جمله بیماری‌های ویروسی و بسیار مسری در نشخوارکنندگان است.

سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر بیان کرد: این بیماری به علت تعدد سویه‌های آن و همچنین نقل و انتقال غیرمجاز و قاچاق دام برخی مواقع سبب بروز اپیدمی در بین دام‌ها شده و ضررهای اقتصادی سنگینی به دامداران وارد می‌کند.

وی مهم‌ترین و اساسی‌ترین روش پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی را به‌کارگیری اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای برشمرد و افزود: از جمله نکاتی که باید برای جلوگیری از سرایت این بیماری در سطح گله انجام داد، انجام واکسیناسیون است.

image

مختاری عنوان کرد: همچنین جلوگیری از نقل و انتقال بی‌رویه و بدون مجوز دام به دامداری‌های شیری، گوشتی، رعایت مقررات بهداشتی قرنطینه‌ای فردی و اکیپ‌های واکسیناتور، خودروهای ورودی به فارم، ضدعفونی روزانه خودروهای حمل شیر در زمان ورود و خروج و استفاده از حوضچه ضدعفونی از دیگر عوامل کنترل بیماری است.

سرپرست شبکه دامپزشکی بردسیر خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت واکسیناسیون در کنترل و پیشگیری از بیماری تب برفکی، دامداران با اکیپ‌های واکسیناسیون دامپزشکی همکاری‌ داشته باشند.

انتهای پیام/2446/ب10/ث3001

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه