رفتن به بالا
  • Sunday - 23 August 2015 - 09:32
  • کد خبر : ۳۰۸۳۷
mhdkhwdkh-172x132

لینک کوتاه:

مهدکودک هایی که مهد سکولاريزه و پلوراليزه کردن جامعه اسلامي شده اند

مهدکودک های تشکیل شده در جامعه ی ما به نوعی سعی بر کپی برداری از غرب دارند و کمتر الگوهای اسلامی در آن رعایت می شود . فرزندان و کودکان ما نوع رفتارهاي خلاف فرهنگ جامعه خود را ياد گرفته و رفتارهاي خلاف عرف را در بزرگسالي خود بروز مي‌دهند و فرزندان را دچار دوگانگی تربیتی میان خانواده و مهد می کنند. …

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از” زنان کویر” ، دوران کودکی از جمله مهم ترین و حساسی ترین مراحلی است که به لحاظ جسمانی،  ذهنی، عاطفی و شکل گیری شخصیت گفتاری و رفتاری کودک در حال شکل گیری است.

دورانی که قبل از پیش دبستانی و دبستان است و باید یا حساسیت و برنامه ریزی مناسب هدایت شود.

سهل انگاری و کم توجهی در این دوران باعث خسران و زیان هایی برای فرد و جامعه خواهد بود در واقع خاستگاه بسیاری از مشکلات و نارسایی ها ی تربیتی و موفقیت های دوران بزرگسالی به این دوران بستگی دارد.

نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان بی بدیل و از جمله وظایف آنان محسوب می شود. در گذشته وقتی که کودکان پا به سنین پنج یا شش سالگی می گذاشتند ، والدین برای تربیت کودکانشان آنان را به نزدیک ترین پایگاه و یا مسجد می بردند و در کلاس های آموزش قرآن ثبت نام می کردند آنجا هم ملایی بود که با مهربانی در اولین قدم ها فقط صداها را به کودکان آن هم با روش و شیوه ی کاملا شیرین و شعر گونه می آموخت در ساعت هایی نیز کودکان می توانستند با عروسک هایی که آورده اند بازی کنند این داستانی از گذشته ها است که دیگر امروز به افسانه ها ی قدیمی پیوسته است.

گسترش فرهنگ مدرنیته و اختصاص یافتن وقت پدارن و مادران در جهت تحصیلات و یا شغل آنان را بر آن داشت تا در تربیت و نگه داری کودکشان و یا نوزادشان به مهدکودک ها پناه ببرند.

بر کسی پوشیده نیست که بهترین فضا برای تربیت و رشد فرزندان دامان پر مهر و محبت خانواده‌ و مادران است اما مادری که تا دیروز حافظ حریم خانواده و تربیت کننده ی کودکان بود دیگر امروزه برای نقش آفرینی در اجتماع به هر شکلی رو به سوی کارهای اقتصادی آورده و حتی به عرصه های مدیریتی ورود کرده اند.

بنابراین با حضور زنان در خارج از خانه بسیاری از خانواده ها در نگه داری از کودکانشان با مشکل روبرو شده اند و همین مشکل باعث ايجاد محل‌هايي به نام مهدکودک‌ براي نگهداري کودکان در ساعات کار مادران شد. اين مهدکودک‌ها که با هدف نگهداري از کودکان راه‌اندازي شده، نقش تربيت کودک را در ساعات حضور در مهد نيز بر عهده گرفت.

اما در مقایسه ی تربیت کودکان در مهدهای امروزی با تربیت دینی و اسلامی به تفاوت های چشمگیری بر خواهیم خورد.

در تعریف مهدکودک که از سوی بهزیستی بیان شده است چنین می خوانیم ” مهد کودک به مرکز یا موسسه یا کانون فرهنگی – تربیتی اطلاق می شود که مسئولیت نگهداری، مراقبت، پرورش و فراهم نمودن زمینه بروز رشد استعدادهای کودکان تا سن قبل از ورود به دبستان را بر عهده دارند که با توجه به مدت فعالیت روزانه، جغرافیای فعالیت و نوع خدمات دارای انواعی است”.

برنامه های متفاوت و عجیب مهدکودک ها!

در گذری از عملکرد بعضی مهدکودک ها به نکات بسیار جالب و آموزنده بر خواهیم خورد ، کافی است که به یکی از مهدهای بالای شهر که دبدبه و کبکبه ایی دارد و به قول خودش سر تر است مراجعه کنیم با لیستی از برنامه های عجیب و غریب آشنا خواهیم شد .

ليست بلند بالايي از برنامه‌ها و فوق برنامه‌هاي به قول خودشان مفرح و جذاب و البته با برخي استدلالهاي علمي! سعي دارند والدين کودکان را به پذيرش و مفيد بودن آنها مجاب کنند. براي روشن‌تر شدن موضوع و تنوير افکار عمومي و مخاطبان محترم لازم است تعدادي از برنامه‌هاي مهد کودکها را همراه با توضيحاتي روشنگرانه تشريح نماييم.

کلاسهاي فوق برنامه مانند آموزش اُرف، آموزش تئاتر، سرود و…؛ که از سنين مختلف آغاز گشته و سعي هر مربي بر اين بوده تا هر کدام از اين مباحث با ساده ترين شيوه به نوآموزان توضيح داده شود و کودکان را با مفاهيم اوليه هر درس آشنا سازند که اين البته به ميزان هوش و درک و علاقه و همکاري کودک نيز بستگي دارد. اما وقتي به توضيحات مسئول مهد کودک با دقت بيشتري گوش مي‌دهيم متوجه مي‌شويم که منظورشان از برگزاري کلاس آموزش تئاتر، آموزش حرکات موزون!

به همراه تمرين بيان شيوا و ايجاد هماهنگي بين موسيقي و حرکات موزون! است. البته لازم به توضيح است که در واقع منظور از ايجاد هماهنگي بين موسيقي و حرکات موزون، آموزش خوانندگي و رقصيدن به طور همزمان است!

کلاس آموزشي ديگري که در اکثر اين مراکز وجود دارد و يکي از مشهورترين آنهاست کلاس آموزش «اُرف» مي‌باشد. منظور از اجراي چنين کلاسي هم آشنايي و شناخت دستگاه «بِلز» و اجراي آن توسط کودکان معصوم عنوان مي‌شود!

تاکید بر کلاس حرکات موزون

در بسیاری از مهدکودک ها با افتخار بر این موضوع اشاره می کنند که در این مرکز از حرکات موزون برای افزایش یادگیری و قدرت دریافت و هوش کودکان استفاده می شود ضمن این که تفاوت و برداشت خاصی از شاد بودن در مهدکودک ها وجود دارد به گونه ایی که مربیان و مسئول مهدها بر این موضوع معتقدند که معنی شادسازی کودکان فقط آهنگ های تند به همراه حرکان موزون است. آموزش حرکاتی که چیزی جز حرکت به سمت فرهنگ غربی نخواهد داشت و با اختلاط دختر و پسر عادی سازی این روابط را از کودکی در فرزندان نهادینه می کنند.

آموزش‌هاي چندگانه انگليسي!

از اين بحث هم که بگذريم بخشي ديگر از برنامه‌هايي که محل تأمل و تحمل است آموزش‌ها و برنامه‌هايي ويژه از جمله آموزش زبان انگليسي، سرود انگليسي، شعر انگليسي، بالماسکه انگليسي و… است! چه اصراري بر «انگليسیزاسيون» کردن مهد کودکها و کودکان و آينده سازان کشوري مسلمان و شيعه در تراز جمهوري اسلامي ايران، که اتفاقا دشمني سفّاک و مکّار چون کشور سلطنتي انگلستان(بريتانيا) دارد، وجود دارد؟ چرا ما(قائلين به اين مباحث) سعي داريم غرب و بخصوص انگليس را به عنوان يک قبله گاه و الگوي کامل معرفي کنيم(طرح اين مبحث منافات و مخالفتي با لزوم يادگيري و کسب علم حتي از کفار و يا بلاد کفر ندارد)؟

حرکت مهد ها به سمت ترویج غرب و سکولاریزه کردن جامعه

مهدکودک های تشکیل شده در جامعه ی ما به نوعی سعی بر کپی برداری از غرب دارند و کمتر الگوهای اسلامی در آن رعایت می شود . فرزندان و کودکان ما نوع رفتارهاي خلاف فرهنگ جامعه خود را ياد گرفته و رفتارهاي خلاف عرف را در بزرگسالي خود بروز مي‌دهند و  فرزندان را دچار دوگانگی تربیتی میان خانواده و مهد می کنند.

اکنون سوال اینجاست که مهدهایی که قرار است جایگزین وظایف مادری باشند و جامعه پذيري و اجتماعي كردن كودك متناسب با شرايط جديد جامعه را به کودکان بیاموزند تا چه حد توانسته اند رافع این نیازها باشند ؟آیا نباید نظارتی بر مهدها در جهت هم سویی با تربیت دینی و اسلامی کشور ما وجود داشته باشد؟ و آیا مسئولان نمی خواهند اندکی تامل کنند که چرا مهد کودک ها به طور ناخواسته ابزار اجرایی سياست‌هاي جاسوسان و خنّاسان انگليسي به منظور سکولاريزه و پلوراليزه کردن جامعه اسلامي – شيعي، تبدیل شده‌اند؟!

نوشته: بانوی کویر

انتهای پیام/۶۴۶۷

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه