رفتن به بالا
  • Monday - 3 August 2015 - 17:58
  • کد خبر : ۳۰۳۸۹
id1455192042_1152678_707.jpg

لینک کوتاه:

میزان درآمد دولت با قطع یارانه دو میلیون ایرانی

با قطع یارانه نقدی ۲ میلیون نفر از یارانه بگیران تا پایان مردادماه براساس اعلام وزیر تعاون، دولت درآمدی بیش از ۹۰ میلیارد تومان در ماه و بیش از یک هزار میلیارد تومان در سال از این محل خواهد داشت.

به گزارش هزار نیوز ؛

 به گزارش هزار نیوز به نقل از مشرق، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکشنبه هفته جاری از حذف یارانه نقدی ۲ میلیون ثروتمند تا پایان مردادماه خبر داده است. حال اگر چنین اتفاقی بیافتد، درآمد ماهیانه دولت از محل قطع یارانه این افراد ماهیانه بیش از ۹۰ میلیارد تومان و سالیانه بیش از یکهزار میلیارد تومان خواهد بود.
این در حالی است که براساس گفته قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است تا پایان سال یارانه حدود ۶ میلیون نفر حذف شود.

بر این اساس، با قطع یارانه این تعداد از افراد از لیست یارانه بگیران در سال جاری، دولت درآمدی بالغ بر بیش از ۲۷۳ میلیارد تومان به صورت ماهیانه و بیش از ۳ هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان در سال کسب خواهد کرد.  

image

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، تعداد یارانه بگیران ایرانی را در حال حاضر، بیش از ۷۶ میلیون نفر اعلام کرده است و با این حساب، در حال حاضر دولت ماهیانه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان یارانه نقدی به این تعداد از افراد می پردازد.

البته اخیرا بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت تاکید کرده است که باید یارانه نقدی ۱۰ میلیون نفر یارانه بگیر ثروتمند حذف شود.

دولت در حالی برنامه قطع یارانه نقدی ثروتمندان را در دستور کار خود قرار داده است که براساس گزارش‌های مردمی، برخی از افرادی که یارانه آنها قطع شده است، بازنشستگان قانون کار هستند که حقوق دریافتی ماهیانه آنها، کمتر از یک میلیون تومان است.  

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه