رفتن به بالا
  • Saturday - 29 August 2015 - 11:47
  • کد خبر : ۳۰۹۸۶

لینک کوتاه:

نخستین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در جهان

مهندسان شرکتی در هلند زیردریایی شفاف پیشرفته ای ساخته اند که تا سه نفر را به عمق ۱۷۰۰ متری اقیانوس می برد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزا رنیوز به نقل از مهر، زیردریاییC-Researcher ۳  نخستین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در جهان محسوب می شود که می تواند به عمق ۱۷۰۰ متری اقیانوس نفوذ کند، عمقی که عملا نفوذ سیستم های سبک مشابه در آن غیرممکن است.

زیر دریایی نخستین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در جهان

مهندسان شرکت U-Boat Worx هلند که در زمینه طراحی و ساخت انواع زیردریایی تخصص جهانی دارد، پیشتر سیستم های زیرآبی نظیر HP Sport Sub ۲ را به دنیا معرفی کرده بودند و حالا با رونمایی ازC-Researcher ۳   تحولی بزرگ در این عرصه ایجاد کرده اند.

 

سه سرنشین این زیردریایی در محفظه کروی شکل آن که تماما با شیشه نشکن ساخته قرار می گیرند و به همین دلیل از مشاهده چشم انداز ۳۶۰ درجه ای (پانورامایی) اعماق اقیانوس لذت می برند. مهمترین کاربرد این زیردریایی استفاده در مأموریتهای علمی و تحقیقاتی است.

 

امکان نصب انواع سیستم های نمونه بردار، تصویربرداری HD و سایر تجهیزات علمی از مهمترین ویژگیهای این فناوری جدید به شمار می آید. با استفاده از این تجهیزات امکان تهیه نقش های دو و سه بعدی از زیر آب وجود دارد.

 

در کنار تمامی این ویژگیها باید به محفظه شیشه ای بزرگ آن اشاره کرد که دو دانشمند و یک هدایت کننده به راحتی در آن جای می گیرند. شرکت سازنده معتقد است آنهایی که سوار به این زیردریایی راهی نقاط ناشناخته اقیانوس می شوند در واقع نخستین انسانهایی خواهند بود که از ساختارهای اعماق اقیانوس ها آگاه خواهند شد.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه