رفتن به بالا
  • Monday - 3 August 2015 - 10:31
  • کد خبر : ۳۰۳۷۷
namayeshgahe-khat-bardsiriau

لینک کوتاه:

نمایشگاه خوشنویسی دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و مبتکر خط «پریشان» گشایش یافت

نمایشگاه خوشنویسی دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و مبتکر خط «پریشان» گشایش یافت

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، محمدحسین مؤدب، دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر و مبتکر خط نوین «پریشان» طی گفتگویی با روابط عمومی دانشگاه از گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی خود با عنوان «جلوه های شیدایی» خبرداد و گفت: در این نمایشگاه بالغ بر40 اثر به نمایش گذاشته شده است.

این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر افزود: این نمایشگاه تا 15مردادماه در گالری بهشت واقع در کرمان، خیابان بهمنیار، حدفاصل کوچه های 15 و 17 پذیرای علاقمندان به هنر خوشنویسی و تذهیب خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر، محمدحسین مؤدب «عضو مجمع نمایندگان شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران» و «بازرس انجمن خوشنویسان کرمان» بوده و توانسته است با الهام از خطوط کرشمه، ثلث و شکسته نستعلیق توانسته خط جدیدی به نام «پریشان» را ابداع کند. این هنرمند خلاق برای اولین بار در جهان، کتابت و تذهیب قرآن کریم را با خط ابداعی «پریشان» و در ابعاد 70 در 100 سانتیمتر شروع کرده و تاکنون 6 جزء از آن را به رشته تحریر درآورده است.

این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در شیراز متولد شده و خوشنویسی را از سنین کودکی نزد پدر بزرگوارشان استاد جمال الدین مؤدب آموخت. محمدحسین مؤدب در زمینه نوازندگی و تذهیب نیز به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد به طوریکه در سن 8 سالگی موسیقی را با ساز سنتور نزد زنده یاد خلیل برهانی آغاز و پس از آن در محضر استاد سعادت ارجمند تلمذ کرد. وی ساز تار را در محضر استاد منشی زاده و استاد توحیدی فرا گرفت. مؤدب در چهارمین جشنواره موسیقی استان شرکت و مقام سوم در رده سنی «ج» در رشته تار و سه تار را کسب کرد. این هنرمند با گروه‌های موسیقی اصیل ایرانی مانند «مشتاق» و « ارفع» با نوازندگی سازهای تار، سه تار، دیوان، دف، بم تار و کوزه همکاری نزدیک و فعالی داشته است. وی تذهیب را در سال 1378 به مدت یک‌سال نزد خانم همایون فرا گرفته و پس از آن به‌صورت خودجوش ادامه داده و با تغییراتی در نوع رنگ آمیزی، نوع طراحی و تلفیقی از طراحی کاشیکاری و تذهیب، سبک کار و فعالیت هنری را به نام خود تغییر داد. نگارش کتاب آموزش خط تحریری و حضور فعال در نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری از دیگر فعالیت‌ها و افتخارات هنری این دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر است.

namayeshgahe-khat-bardsiriau2 namayeshgahe-khat-bardsiriau

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه