رفتن به بالا
  • Tuesday - 11 August 2015 - 12:53
  • کد خبر : ۳۰۶۱۲
IMG-20150809-WA0008.jpg

لینک کوتاه:

چرا رسانه ها و صدا و سیما به حماسه ۱۸ مرداد دیار کریمان بی توجهی کردند

اما به خود و همه کسانی که 17 مرداد را روز خود می دانند می گویم که شد تا نتوانیم رسالت خود را به درستی ایفا کنیم و 17 مردادی ها در برابر عظمت 18 مردادی کم بیاورند. گویند آب دریا را اگر نتوان کشید اما هم به قدر تشنگی باید چشید ولی ما خبرنگاران […]

به گزارش هزار نیوز ؛

اما به خود و همه کسانی که 17 مرداد را روز خود می دانند می گویم که شد تا نتوانیم رسالت خود را به درستی ایفا کنیم و 17 مردادی ها در برابر عظمت 18 مردادی کم بیاورند. گویند آب دریا را اگر نتوان کشید اما هم به قدر تشنگی باید چشید ولی ما خبرنگاران دیروز نتوانستیم حتی لب های خود را از عظمت مردم تر کنیم.

به گزارش هزار نیوزبه نقل از “آرمان  کرمان”، 18 مرداد نود و چهار از روز های خاصی بود که در تاریخ دیار کریمان ماندگار شد. روزی که یادآور روز های دهه شصت بود که این مردم شهید پرور دسته دسته و اتوبوس اتوبوس جوانان ، فرزندان و همسران خود را به سوی جبهه های حق علیه باطل بدرقه می کردند.

یادآور آن روزهایی است که پیکر های پیچیده شده در پرچم سه رنگ بر دستان قدرشناس مردم حماسه ساز کرمان تشییع می شد تا در گلزار شهدا به یاد سپرده شوند.

کرمان و کرمانی هیچ گاه با واژه شهادت بی گانه نبود. اگر روز های دهه شصت به یاد می آورند که چگونه مردم کرمان در حسینیه ثارالله پیکر پاک شهیدان را در آغوش می گرفتند اما روزهای دهه نود نیز به خاطر خواهند سپرد که مردم کرمان چگونه عاشقانه شهدای دفاع از حرم و دفاع از مرزهای امنیت را بر دستان خود حمل کردند.

image

اما 18 مرداد روزی دیگر بود. روزی که مردم کرمان حماسه ای دیگر آفریدند. حماسه ای که نه به جمعیت عظیم آن که به شور عاشقانه اش بی نظیر بود.

کرمانیان سال های پررنج محرومیت ستم شاهی را سپری کرده بودند ، داغ جوانان را در هشت سال دفاع مقدس دیده بودند ، در 9 دی آوای فتنه گرهای منافق حرمت عاشورا را شکستند سر داده بودند و در سال های بعد تداوم بخشیدند ، در ماه های اخیر سرداران مدافع حرمی همچون بادپا و جمالی زاده را تقدیم کرده بودند حالا آمدند تا نشان دهند همچنان مقاوم و استوار ایستاده اند.

آمدند تا نشان دهند نه فتنه فتنه گران داخلی و نه تحریم دشمنان خارجی هیچ کدام نتوانسته است در عزم راسخ دیار کریمان در دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و آرمان پیر جماران، خللی ایجاد کند.

18 مرداد روز حماسه بود اما رسانه ملی به آن بی توجهی کرد. نمی خواهم بگویم این حماسه سانسور شد اما ای کاش دوربین ها بودند تا می توانستند کمی از دریای خروشان مردم را به دنیا نشان دهند.

اما دریغ، نه بیست و سی و نه بیست و یک هیچ کدام دریای عظمت مردم را نشان ندادند. شاید مشکلات فنی باعث این رخ داد بود.

شاید استقبال مردمی که باعث شد مسیر پیش بینی شده برای تشییع از پارک مسافر تا مصلی امام علی (ع) دو برابر زمان معمول طول بکشد و با غروب آفتاب نور خورشید در برابر نور شهدا کم بیاوید، موجب شد که هیچ تصویری از آن حماسه ثبت نگردد.

اما به خود و همه کسانی که 17 مرداد را روز خود می دانند می گویم که شد تا نتوانیم رسالت خود را به درستی ایفا کنیم و 17 مردادی ها در برابر عظمت 18 مردادی کم بیاورند.

گویند آب دریا را اگر نتوان کشید اما هم به قدر تشنگی باید چشید ولی ما خبرنگاران دیروز نتوانستیم حتی لب های خود را از عظمت مردم تر کنیم.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه