رفتن به بالا
  • Friday - 28 August 2015 - 15:01
  • کد خبر : ۳۰۹۶۳
55

لینک کوتاه:

کارمندی که خود را وقف حسینیه روستای فوسک کرمان کرد

مهدی مراد زاده گفت : اردات خاص من به این حسینیه معروف به شهید الثانی آنقدر زیاد بود که تصمیم گرفتم خودم را وقف اینجا کنم و درحال حاضر کلیه کارهای مر بوط به این زیارتگاه اعم از ساخت و ساز ، مراقبت وغیره را مدیریت کرده

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز ، مهدی مراد زاده در گفتگو با “کارگران کرمان “در رابطه با حسینیه شهید الثانی روستای فوسک گفت : قریب به چهل سال است که دررکاب ارادت به کرامات خانواده امیر المومنان علی (ع) هستم.

کوه های بلند احاطه گر روستای فوسک است
خادم این حسینیه در ادامه افزود : این روستا با کوه های بلند که حکم ستون های این روستا را دارند احاطه شده است  لذا هیچ راهی که مسیر آسان یا آسفالت شده  داشته باشد ندارد و باید ۱۲ کیلومتر را در دل کوه های بلند با سر بالایی های خطرناک طی کرد تا به روستای ده قاضی کوهپایه برسیم واز آنجا ۳۵ کیلومتر تا کرمان  راه است لذا آوردن امکانات با ماشین سنگین به اینجا عملا غیر ممکن است.

من در کرمان کارمند شرکت سیمان بودمچ
مرادزاده  با بیان اینکه من در کرمان کارمند شرکت سیمان بودم  ، اظهار کرد : برای ساخت این مجموعه از سیمان و سنگ استفاده کردم زیرا حمل سیمان به این روستا با ماشین های سبک وسواری امکان پذیر بود لذا هر هفته وهر چند روز یکبار به این روستا می آمدم و نزدیک به ۴۵ سال است که در حال احداث این بنای زیبا می باشم.
وی در ادامه ابراز کرد : اردات خاص من به این حسینیه معروف به شهید الثانی آنقدر زیاد بود که تصمیم گرفتم خودم را وقف اینجا کنم و درحال حاضر کلیه کارهای مربوط به این زیار تگاه اعم از ساخت وساز ، مراقبت وغیره را مدیریت کرده و برای  پیشرفت اینجا تلاش می کنم.
خادم این  حسینیه در رابطه با نحوه ساخت وساز این مکان زیبا، گفت : در ابتدا این مکان یک اتاق خشت وگلی با قدمت ۲۰۰ ساله  به متراژ ۵*۵ بود که از صفر شروع کرده وتصمیم به تعمیر و گسترش اینجا نمودیم.

اردات من به شهید الثانی آنقدر زیاد بود که تصمیم گرفتم خودم را وقف اینجا کنم
این کارمند با سخاوت با اشاره به اینکه  روستای فوسک در بین ۵ کوه بزرگ احاطه شده است ، اظهار کرد :این روستا برای رسیدن به اولین آبادی باید از مسیر های صعب العبور گذشت لذا هیچ کمکی از جایی برای ساخت یا نگهداری اینجا دریافت نکردیم  تنها با عشق وعلاقه این مکان زیبا را برای زائران مهیا کردیم که تقریبا ۲۰میلیارد ریال ارزش دارد.
وی در خصوص انگیزه اش برای این ساخت وساز عنوان کرد :ابتدای این طرح  استاندار و فرماندار وقت به همراه سردار کرمی به این مکان آمدند وضمن بازدید از این جا از بنده تقدیر وتشکر نمودندلذا این بازدید به من واهالی روستا چنان انگیزه ای داد که با دست خالی این مکان زیبا را در دل کوه گسترش دهیم.
مراد زاده  با بیان اینکه خودم را تا آخر عمر وقف این حسینیه کرده ام ، گفت : میزان علاقه من به این حسینیه وخانواده علی بن ابی طالب باعث شده است که برای خودم نیز قبری را درجوار این حسینیه مهیا کنم وحتی سنگ قبر خودم را نیز نوشته ام لذا دوست دارم بعد از مرگ  خود نیزهمچنان در خدمت خانواده حضرت علی (ع)  وتا آخرین لحظه در رکابشان باشم.

این حسینیه با خود یاری مردم احداث شده است
کارمند کارخانه سیمان با بیان اینکه یک دفتر برای نظم بخشیدن به فعالیت هایمان دراین حسینیه احداث کردیم  تصریح  کرد :  محمد رحمتی حسابدار این مجموعه است که د رآینده نزدیک در این مکان مستقر می شود لذا برای ساخت و ساز اهالی روستا از هیچ کمکی به ما و این حسینیه دریغ نمی کنند و همه جوره در خدمت صاحبان اصلی این مجموعه هستند.
وی در خصوص انتخاب این مکان برای ایجاد حسینیه گفت : روستا ی فوسک در۲۰۰یا۳۰۰ سال پیش در ابتدا به دلیل احاطه در بین کوهها به دزد گاه معروف بود وبرای استراحت  قافله ها ، کاروانسرایی  بنا شده بودکه امنیت چندانی نداشت.
مراد زاده در ادامه افزود : بنا به گفته ریش سفیدان این روستا کاروانی به قصد زیارت توس (مشهد) به این کاروانسرا می رسند تا شب را به استراحت بگذرانند که دزدها به آنان حمله ور می شوند ودو نفر از این زائران به دست آنان کشته می شوند.

قصه ساخت حسینیه روستای فوسک جذاب وخواندنی است
این خادم با بیان اینکه کاروانیان از ترس به حضرت ابوالفضل (ع)متوسل می شوند اذعان کرد :این افراد می بینند که از دور اسب سواری با صورتی نورانی و شمشیر به دست وارد کاروانسرا می شود و با گروه اشرار می جنگد و با کشتن چند نفر از آنان  و متواری شدن بقیه، این اسب سوار به سرعت از آنجا دور می شود.
این کارمند باز نشسته در ادامه افزود: روز بعد کاروانیان حرکت خود را از محل رد پای اسب سوارآغاز می کنند و به پایین کوه به روستای فوسک می رسند و در اوج  تعجب می بینند که دریک نقطه که جای آخرین نعل بود یک مهر نماز بزرگ وجود دارد که به سرعت به دور خود می چرخد و بعد از یک روز چرخش کامل در زمین فرو می رود که کاروانیان چند سنگ بزرگ را دور این مکان می چینند.

اتاقک ۵*۵ خشته گلی مکان اولیه این حسینیه است
وی با بیان اینکه بعدها یک اتاقک ۵*۵ خشته گلی ساخته شد عنوان کرد : از آن روز به بعد اینجا به عنوان یک مکان مقدس شناخته شده است که مردم به دنبال تسریع درحاجت اینجا به خداوند حکیم متوسل می شوند وبا واسطه اگر صلاح خداوند باشد حاجت می گیرند.
این خادم حکیم با اشاره به اینکه اینجا مکان مقدسی است ابراز کرد : باید برای در خواست حاجت از سوی خداوند صلاحیت آن حاجت محرز شود اگر خداوند صلاح بدانند این حاجات افراد به صورت ضربتی اجابت خواهد شد.
کارمند پر تلاش با بیان اینکه روستای فوسک ۳ شهید به انقلاب اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس  تقدیم کرده است اذعان کرد : در آن زمان باید پیاده از کوه بالا می رفتند و بعد از ۲روز راه به اولین مکانی که اتوبوس برای رفتن به کرمان بود ، می رسیدند،  اما ندای امام آنقدر قوی بود که جوانان ما را برای رفتن به جنگ مسر وشیفته کند.
مراد زاده  در پایان خاطرنشان کرد : اگرچه این روستا از اصلی ترین امکانات که همان راه مناسب است برخوردار نیست اما از مسئولین امر خواست تا برای سهل العبور شدن این مسیر اقدام نماید تا مردم  هم به طبیعت زیبای این  روستا قدم بگذارند.

+6

2

3

4

5

7

8

9

10

11

13

14

15

16

17
انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه