رفتن به بالا
  • Friday - 11 September 2015 - 16:00
  • کد خبر : ۳۱۳۱۰
alamhoda

لینک کوتاه:

این‌که آقای وزیر، حضور اروپایی‌ها در کشور را برای عذرخواهی می‌داند، نرمالیزاسیون است/ نرمالیزاسیون یعنی خط استکبار در کشور عادی‌سازی شود/ترافیک اروپایی‌ها در کشور خطرناک است

امام جمعه مشهد مقدس گفت: ما باید توجه داشته باشیم، مسؤولین نظام ما نیز باید به این نکته توجه کنند که مسئله اعتدال که شعار دولت یازدهم بود، با مسئله نرمالیزاسیون فرق دارد، اعتدال، نرمالیزاسیون نیست.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز به نقل از صبح توس، آیت الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه  مشهد مقدس در حرم امام رضا (ع)، با اشاره به پشت سر گذاشتن روز مبارک دحوالارض، گفت: هفته گذشته، هفته پرفضیلتی بود که ایام زیارتی مخصوص امام هشتم(ع) و روز دحوالارض در آن قرار داشت.

وی ادامه داد: نکته‌ قابل‌تأمل این است که بعد از زیارت سیدالشهدا (ع)، زیارت هیچ امامی به‌اندازه زیارت امام رضا (ع) مورد تأکید و توصیه پیغمبر و ائمه معصومین (ع) قرار نگرفته است.

چرا این حجم سفارش برای زیارت امام رضا (ع) وجود دارد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیامبر اکرم(ص) و امیرالمؤمنین(ع) به طور دقیق و قاطع به زیارت امام رضا (ع) و خبر و پیشگویی از آینده این قبه و بارگاه، اقدام فرمودند؛ امام باقر، امام صادق، موسی بن جعفر، خود امام هشتم، امام جواد و امام هادی (ع)، همه درباره مسئله زیارت امام رضا (ع) توصیه‌ها و سفارشات خاصی دارند. هیچ امامی مردم را به زیارت خودش غیر از امام رضا (ع) دعوت نکرده است و این نکته برای ما قابل‌تأمل است، چرا این همه سفارش به زیارت امام رضا شده است؟

وی افزود: همین‌که حضرت در غربت قرار داشته اند یا در غربت به شهادت رسیده اند دلیل این سفارش بوده است؟، امام حسین (ع) هم در غربت به شهادت رسیدند، امام موسی بن جعفر(ع) هم در غربت به شهادت رسیدند و مسئله دور بودن مزار به‌اصطلاح از مدینه طیبه، آیا این باعث شده این همه سفارش کنند؟ این خیلی برای ما یک نکته قابل توجهی نیست چون اسلام دین جدی است، ائمه و پیغمبر سفارشاتشان بر اساس یک سلسله مبانی است که در اصل هدایت انسان‌ها، فرد سازی‌ها، جامعه‌سازی‌ها و سرنوشت آینده اسلام و مسلمین، بر این مسائل مبتنی است و به صرف یک حرکت احساسی و تهییج احساسی، امام و پیغمبر دستور نمی‌دهند و سفارش دهند، چرا این همه سفارش شده به زیارت امام رضا؟

پیش‌بینی پیامبر از تبدیل‌شدن مدینه به پایگاه دشمنان اسلام

آیت الله علم الهدی اظهار داشت: پیغمبر و معصومین پیش‌بینی می‌کردند که آینده اسلام به آنجا منتهی خواهد شد که اسلام دیگر در مدینه متمرکز نیست و اسلام از مدینه خارج می‌شود و دیگر پایگاه پیغمبر و پایگاه نشر قرآن به تمام دنیا به صورت پایگاه دشمنان اسلام درخواهد آمد که امروز ما این را داریم مشاهده می‌کنیم.

وی مدینه را کانون تاخت‌وتاز یک حزب و مذهب دست ساز استعمار پیر دنیا، انگلیس ناپاک، وهابیت ملعون دانست و گفت: تمام مقدسات پیغمبر و اهل بیت پیغمبر را زیر پای خودشان لگد مال کرده اند، این را پیغمبر پیش‌بینی می‌کردند، ائمه معصومین پیش‌بینی می‌کردند که یک روزی بر حرمین شریفین استکبار مسلط خواهد شد و آن روز پیش‌بینی کردند، نقطه‌ای که دست استکبار به آن نقطه نمی‌رسد و نقطه‌ای کانون نشر و پخش و توسعه اسلام در همه دنیا خواهد شد و جایی که به‌جای مدینه، قبه الاسلام جهان مخصوصأ در یک نقطه استراتژی دنیا قرار خواهد گرفت، کشور ایران و استان خراسان است.

ایران و خراسان، سکوی پرش و توسعه اسلام در جهان است

امام جمعه مشهد مقدس بیان داشت: آن روز تأکید داشتند مسلمانان از همه جا به این نقطه توجه کنند، اینجا پایگاه اسلام و مرکز نشر اسلام بشود ، اینجا مرکز تمرکز مسلمین بشود ، استکبار دستش به این نقطه نخواهد رسید، باشهامت، با مردانگی، با فداکاری مردمی که قاطعانه در استکبارستیزی در این نقطه مقاومت می‌کنند و این به خاطر این بود که سفارش کردند همه بیایند خدمت امام رضا(ع)، همه به اینجا بیایید، همه به این نقطه توجه داشته باشید، این نقطه بلد آمن است، این نقطه سرزمین پاک قبه الاسلام است، این نقطه سکوی پرش و توسعه اسلام در همه جهان و در همه کره زمین است.

خیال خام برخی جریان‌های سیاسی است که دست و پای استکبار به این کشور باز شود

وی ادامه داد: ما سرباز این جریان پیامبر هستیم، ما فدایی و قربانی این اصل رسول الله(ص) و ائمه معصومین(ع) هستیم که اینجا را «قبه الاسلام» حفظ کنیم و نگذاریم مورد دستبرد استکبار جهانی و دشمنان پیغمبر و دشمنان اسلام این منطقه قرار بگیرد ولذا این را باید توجه داشته باشیم آدم‌هایی که در گوشه و کنار در قالب جریان های سیاسی این خواب را می‌بینند که یک روزی دست و پای آمریکا و اروپا به این مملکت دراز شود و آنان بتوانند با یک راحتی بخورند، بچاپند و عیاشی کنند، این یک خیال خامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: این مذاکرات هسته‌ای که با اروپا و آمریکا شروع شد، عده ای با قلم‌های مسموم و بعضی‌ها با فعالیت‌های رسانه ای در فضای مجازی و بعضی‌ها هم با یک سلسله فعالیت‌های مزورانه، شروع کردند این سه نکته را در بین مردم پخش کردن؛ یکی این که دیگر استکبارستیزی تمام شد، مقابله با آمریکا تمام شد، دیگر راه عوض شد. نکته دوم این که ما برای این که بتوانیم در این مملکت زندگی کنیم، باید با نظام بین‌المللی آمریکایی کنار بیاییم و باید با آنان بسازیم و نکته سوم هم این که آمریکا را بزک کنند و از آمریکای شیطان بزرگ به تعبیر مقام معظم رهبری، یک فرشته نجات بسازند.

اعتدال شعار دولت با نرمالیزاسیون خط استکبار متفاوت است

وی افزود: ما باید توجه داشته باشیم، مسؤولین نظام ما نیز باید به این نکته توجه کنند که مسئله اعتدال که شعار دولت یازدهم بود، با مسئله نرمالیزاسیون فرق دارد، اعتدال، نرمالیزاسیون نیست، اعتدال به معنای این که بیاییم نه در یک حد افراط، در یک موقعیت فوران احساسی در مملکت سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و مدیریت کنیم و نه بیاییم در یک حد تفریط، اصول و آرمان های انقلاب را زیر پا بگذاریم و بخواهیم مدیریت کنیم، این وسط یک روش عقلایی باید انتخاب کنیم برای مدیریت و سیاست‌گذاری کشور، این معنای اعتدال است.

نرمالیزاسیون یعنی خط استکبار در کشور عادی‌سازی شود

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه اما نرمالیزاسیون چیز دیگری است، خاطر نشان کرد: نرمالیزاسیون این است که این انقلاب که در خط استکبارستیزی است، ذره ذره شروع کنیم مسائل را عادی کنیم، مسائل را از بین ببریم، کارهای طرفداری استکبار را به عنوان یک بزک و آرایش قوی به مردم جلوه دهیم، آن نفرت و عناد مردم را با استکبار کم کنیم، کم‌کم برسیم به جایی که دیگر اصلأ استکبارستیزی از بین برود.

ترافیک اروپایی‌ها در کشور خطرناک است

وی افزود: عده ای می خواهند دیگر «مرگ بر آمریکا» نگوییم، آمریکا دفتر حافظ منافع داشته باشد، کم‌کم سفارت آمریکا هم باز شود، کم‌کم اروپایی‌ها هم بیایند به این مملکت؛ این ترافیک اروپایی‌هایی که در کشور داشتیم، خطرناک است، درست است دولت و مسؤولین موضع محکمی گرفتد و گفتند «ما کشور را بازار مصرفی اموال و اشیاء بنجل غربی نمی‌کنیم»، موضعشان موضع خوبی است اما این، انسان را دچار اضطراب می‌کند.

امام جمعه مشهد مقدس ادامه داد: در یک روز رییس جمهور از یک کشور، دو وزیر خارجه ازیک‌طرف، گروه اقتصادی از یک کشور چهارم، این ترافیک اروپایی مردم را به وحشت می‌اندازد، ما دو قرن سابقه‌داریم از این اروپایی‌ها و از این آمریکایی‌ها جز دزدی، جز چاپیدن، جز آدم کشی و جز جنایت هیچ چیز ندیدیم.

این‌که آقای وزیر، حضور اروپایی‌ها در  کشور را برای عذرخواهی می‌داند، نرمالیزاسیون است

وی خاطر نشان کرد: این‌که یک وزیر بیاید در مصاحبه‌اش لبخند بزند بگوید چون در تحریم‌ها خیلی ما را اذیت کرده اند ، حالا آمده‌اند از ما عذرخواهی کنند، سر بچه بند می‌کنید؟ عروسک به دست بچه سه ساله می‌دهید؟ خود شما نمی‌فهمید یا فکر کردید مردم نمی فهمند؟ این نرمالیزاسیون است، این خارج کردن کشور و نظام از خط انقلاب است و لذا مقام معظم رهبری پریروز، قاطعانه، قهرمانانه با آن حکمت مدبرانه شان مقابل قضیه ایستادند و گفتند از این به بعد مذاکره با آمریکا ممنوع است.

ما با همه جا مذاکره می‌کنیم اما با آمریکا دیگر مذاکره‌ای نخواهیم کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به محدود بودن مذاکرات فقط به موضوع هسته ای، گفت: مذاکره ما برای موضوع هسته‌ای است وهیچ حرف دیگری با آمریکا نداریم، رهبری فرمودند ما با همه جا مذاکره می‌کنیم اما دیگر با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم، این که فکر کنید دیگر مسیر انقلاب را عوض کنیم، خط را یک جور دیگر برویم و کم‌کم اوضاع را آرام کنیم تا یک روزی مردم چشم باز کنند و ببینند مملکت شد همان مملکت شاهنشاهی قدیم، نخیر اینطور نیست واین پرچم تا زمانی که به دست وجود اقدس امام زمان(عج) نرسد به زمین نمی‌گذاریم مگر همه ما نسیت و نابود شویم.

رهبری به تنهایی، بزرگ‌ترین ضد نرمالیزاسیون را پیاده کردند

وی ادامه داد: رهبری فرمودند این صهیونیست‌ها خیال کرده اند در بستر این مذاکره و قرارداد و برجام، می‌توانند زندگی امن‌وامان و راحتی پیدا کنند و گفتند تا ۲۵ سال دیگر ما راحت شدیم از دست ایران، مقام معظم رهبری فرمودند شما ۲۵ سال دیگر دنیا را نخواهید دید و ۲۵ سال دیگر شما نیستید، اصلاً وجود ندارید؛ مسئله این است، به کلی بزرگترین حرکت ضد نرمالیزاسیون را مقام معظم رهبری انجام دادند.

منزوی کردن جوانان انقلابی به اسم افراط و تندرو امکان‌پذیر نیست

امام جمعه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: این که یک عده انقلابی، یک عده حزب اللهی، یک عده نیروهای سینه چاک دین و اسلام و انقلاب را در عرصه سیاست کنار بزنید به اسم افراطی و تندرو بخواهید از صحنه خارج کنید و در عرصه سیاست و مبانی قدرت کنار بزنید، ممکن نیست، مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان تأکید فرمودند «مسؤولان باید جوانان انقلابی را گرامی بدارند»، جوانان انقلابی چه کسانی هستند؟ همین سینه‌چاکانی که در کنار ولایت و رهبری در هر نوع حرکتی که احساس خطر کنند، مرد و مردانه می‌آیند کف خیابان می‌ایستند و مقابله می‌کنند، خطر را این ها برطرف می‌کنند، در برابر خطر این ها می‌ایستند و فرمودند باید این ها را گرامی بدارید و این روحیه انقلابی است.

جوانان حزب‌اللهی با کوچک‌ترین احساس خطر به میدان می‌آیند

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نصیحت و موعظه نمی‌کنند، خط و حکم و بیان است، «این روحیه انقلابی است که کشور را از خطر حفظ می‌کند»؛ کدام روحیه انقلابی؟ همین روحیه انقلابی بچه حزب اللهی بسیجی که با کوچک ترین احساس خطر و با کوچک ترین احساس ناملایم در عرصه نظام از همه‌چیزش می‌گذرد و می‌آید وسط عرصه و صحنه؛ به این ها برچسب افراطی و تندرو بزنیم و از صحنه دور کنیم؟

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: با احساس این که می‌خواهد اعتدال به‌طرف نرمالیزاسیون برود، مقام معظم رهبری خودشان توفنده به خروش آمدند و راه را نشان دادند.

انتهای پیام/ط

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه