رفتن به بالا
  • Tuesday - 15 September 2015 - 08:35
  • کد خبر : ۳۱۴۲۱
mahvareh

لینک کوتاه:

این روزها زندگی ها با آنتن ماهواره تنظیم می شود نه الگوهای اسلامی

چه بر سر جامعه ما آمده است که زندگیها به جای اینکه رنگ و بوی خدا داشته باشد، به جولانگاه شیطان تبدیل شده است و پر از گناه و خیانت و اختلافات خانوادگی، آیا دلیلش این نیست که زنان و مردان ما الگوهای اسلامی را فراموش کرده

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از”اقطاع”، قدیما وقتی دو نفر تصمیم می گرفتند با هم ازدواج کنند، هر کدام از زن و مرد به داشته های یکدیگر قانع بودند و به سادگی زندگی خود را شروع می کردند.

این روزها اما برای مراسم عروسی که تنها یک بخش از شروع زندگی است، عروس ماهها قبل از مراسم عروسی، تمام مزونهای لباس عروس و آرایشگاهای شهر را در می نوردد تا در مراسم عروسی آنچنان بدرخشد که به قولی چشم فامیل درآید!

و داماد نیز چه روزها و شبهایی که با تلاشی خستگی ناپذیر برای گرفتن وام و تدارک مقدمات مراسم عروسی و رزرو بهترین تالار از پای نمی نشیند تا آنچنان مراسم عروسی بگیردکه زبانزد مردم شهر باشد.

تمام این چشم و هم چشمیهای و ریخت و پاشها انجام می شود تا مقدمه شروع یک زندگی باشد زندگی مشترکی که تازه بعد از عروسی به جای اینکه مأمن و ملجأ آرامش دو نفر باشد، تازه آغاز پرداخت قسط و قرضهای مراسم عروسی است که برای یک شب مراسم عروسی تا خرخره زیر بار بدهی رفته اند و این عاملی می شود برای شروع اختلاف و ناسازگاری زوجین.

مادر بزرگم می گفت قدیمها این تشریفات برای یک مراسم عروسی نبوده و زن و مردم به سادگی و با همان امکاناتی که داشتند زندگی خود را شروع می کردند.

مادر بزرگم می گفت زندگی همیشه فراز و نشیب دارد و هیچ زندگی نیست که در آن سختی و مشکلات نباشد اما قدیمها هیچ زنی به خاطر نداری همسرش با گرفتن وکیل کارکشته ای نفقه اش را از دادگاه طلب نمی کرد بلکه پا به پای همسرش با نداریش می ساخت و هیچ زنی با کوچکترین اختلاف سلیقه ای با همسرش مهریه اش را به اجرا نمی گذاشت و آنچه بین زن و مرد بود موت و مهربانی و آرامش بود.

مسئله این است که علت این تفاوت در این دو نوع زندگی چیست؟ شاید سطح توقع زن و مرد آن زمان با این زمان متفاوت بوده شاید هم نوع نگاه به زندگی این دو متفاوت است.

مثلا اینکه قدیما ازدواج را کامل شدن دین و رسیدن به آرامشی معنوی می دانستند و زن و مرد این روایت را با عمق جان قبول داشتند که “زن و شوهر لباس یکدیگرند”

امروز اما رنگ و بوی دین در زندگیها کمرنگ شده و چشم و هم چشمی ها جای نگاه خدا را گرفته و زن خدمت به شوهر را ذخیره آخرت نمی داند و مردم هم همسرش را یک کالا می داند و نه ریحانه …

این روزها اکسیر مودت و رحمت از خیلی زندگیها برخواسته است یعنی ما نخواستیم که بماند

راستی می دانید امروز چه روزیست؟ امروز روز پیوند نور دیده های رحمت للعالمین است، آری امروز روز طلوع عشق واقعیست روز پیوند علی و زهراست.

آیا زنان جامعه ما می دانند که مهریه و جهیزیه برترین بانوی دو جهان چقدر بود؟ مردان جامعه ما می دانند که حضرت علی(ع)، شفیع قیامت، برای مراسم عروسی اش به آنچه داشت قانع بود هیچگاه به خاطر تشریفات مقروض نشد و برای یک شب جشن بساط گناه راه نیانداخت؟

چه بر سر جامعه ما آمده است که زندگیها به جای اینکه رنگ و بوی خدا داشته باشد، به جولانگاه شیطان تبدیل شده است و پر از گناه و خیانت و اختلافات خانوادگی، آیا دلیلش این نیست که زنان و مردان ما الگوهای اسلامی را فراموش کرده اند و زندگی خود را با آنتن ماهواره ی تنظیم کرده اند ؟

امروز روز ازدواج بهانه های زندگی خلق، حضرت علی(ع) و فاطمه زهراست و فرصتی است تا بار دیگر با معرفی سبک زندگی این دو الگوی نمونه اسلامی، تلنگری به زندگیهایمان داشته باشیم.

انتهای پیام/۵۰۵۴

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه