رفتن به بالا
  • Friday - 11 September 2015 - 16:07
  • کد خبر : ۳۱۳۱۴
bima

لینک کوتاه:

بیمارستان ۶۵ ساله کرمان با کوله باری از مشکلات

بیمارستان شهید باهنر کرمان که قریب 60 سال قدمت دارد و در گذشته بهترین بیمارستان کرمان بود، امروز با کوله باری از مشکلات دست و پنجه نرم می کند ولی مسئولین استانی به آن توجه ندارند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز یه نقل از دانا ، ناصر فرخی با اشاره به قدمت ۶۵ ساله ساختمان فعلی بیمارستان شهید باهنر در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت: این ساختمان علاوه بر فرسوده بودن، بخش های مختلف آن نیز در یک مجموعه قرار نگرفته و از هم پراکنده هستند و فضای این بیمارستان از استاندارد های لازم بر خوردار نیست.

وی گفت: در عرض یکسال گذشته ۴۵۰ میلیون فراری از بیمارستان داریم که کسی از مسئولان به این امر توجه نمی کند.

رئیس حراست بیمارستان شهید باهنر گفت : همه جا مکاتبه کردیم به تمامی مسئولین کشوری، استانی گفتیم ولی هیچ کس در این رابطه به ما پاسخ درستی نداد و در این استان نیز کسی به فکر بیمارستان باهنر که قدمت ۶۵ ساله دارد نیست.

وی اظهار داشت: حتی یکبار که دستگاه سی تی خراب بود به هر بیمارستانی مراجعه کردیم و هر از بیمارستانی کمک خواستیم کسی حاضر نشد که با ما همکاری کند و ما دست به دامان شهرستانیها شدیم و توانستیم از چترود این دستگاه را بیاوریم.

فرخی ادامه داد: متاسفانه بیشتر اوقات بیماران افغانی داریم که بطور قاچاقی وارد کرمان شده اند و وقتی آنها را برای درمان به اورژانس می آورند کسی نمی داند که او کیست و از کجا آمده است و روز ترخیص هم نه پول دارد و نه جایی اینها را چه کسی باید جوابگو باشد؟

وی بیان داشت: حتی بیماران کارتون خواب و یا دیوانه هایی را داشتیم که در اثر نزاع خیابانی چاقو خورده اند و آنها را به بیمارستان منتقل کرده اند که برای تسویه حساب چیزی نداشته اند که بدهند حتی بهزیستی و جاهای دیگر نیز مسئولیت آنان را قبول نمی کنند.

مسئول حراست بیمارستان شهید باهنر افزود: حتی بارها شده که ما به مسئولین این تذکر را داده ایم که این بیمارستان تا چد حد می تواند بیمار بپذیرد ، باور کنید گاهی اوقات می شود آنقدر تصادفی ها و مصدومین و بیماران اورژانسی زیاد می شوند که اتاق و تخت برایشان نداریم و مجبور می شویم روی برانکار در سالن نگه اشان داریم.گاهی اوقات نیمه های شب که در منزل هستم با من تماس می گیرند و می گویند ما تخت نداریم، تشک نداریم، لباس نداریم و … متاسفانه در این زمینه کسی به ما کمک نمی کند.

وی حتی بیان کرد : قرار شد که بیماران تیر خورده به بیمارستان سیدالشهدا منتقل شوند در صورتی که تمامی این موارد مصوب شده ولی اجرایی نشده است و چه کسی باید جوابگو باشد؟

فرخی همچنین ادامه داد: کارتون خوابها و افغانی هایی که چاقو خورده اند باید به کجا تحویل داده شوند در صورتی که یک ماه از غذا و تخت بصورت رایگان استفاده می کنند و در آخر هزینه ای پرداخت نمی کنند.

وی همچنین به آمبولانس های فرسوده بیمارستان نیز اشاره کرد و گفت: چند آمبولانس داریم که از سالهای گذشته است و بسیار فرسوده شده اند حتی بسیاری از بیماران هنگام انتقال به داخل خود بیمارستان اعتراض داشته اند چون هنگام حرکت تکانهای بسیار شدیدی می دهد.

فرخی افزود: دو دستگاه آمبولانسی که جدید در اختیار بیمارستان گذاشته اند باز از لحاظ داخلی بسیار مشکل دار هستند و باعث اعتراض بیماران شده است از مسئولین خواهشمندیم که در این زمینه اقدام نمایند.

مسئول حراست بیمارستان باهنر در رابطه با ساختمان جدید بیمارستان می گوید: این ساختمان حدود ۵ سال است که در حال ساخت وساز می باشد و هنوز تمام نشده است در حالی که همزمان با این ساختمان یک بیمارستان در لرستان کلنگ زنی شد که حدود ۲ سال پیش به اتمام رسید و الآن حدود ۳ سال است که بهره برداری می شود ولی این ساختمان در کرمان هنوز ناتمام مانده است.

به گفته وی ساختمان جدیدبیمارستان باهنر با ۳۰۰ تخت و در مساحت حدود ۲۷ هزار متر مربع در حال ساخت است.

فرخی تاکید کرد:  با موافقت معاون اول رییس جمهور، ۴۰ میلیارد تومان برای ادامه ساخت این بیمارستان تامین اعتبار شد که قرار شد به گفته محمدحسین ایرانمنش سرپرست دفتر منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان   به محض دریافت این اعتبار ،  ظرف مدت دو سال مورد بهره برداری قرار ‌گیرد که متاسفانه این کار هنوز به اتمام نرسیده است.

 

فرخی ادامه داد: کارهای اولیه اجرایی شدن ساخت بیمارستان جدید باهنر در سال ۸۷ آغاز و عملیات اجرایی شدن آن از سال ۸۸ شروع شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چرا مسئولین پی گیر این ساختمان نمی شوند که اگر این ساختمان جدید به اتمام برسد حدود ۸۰ درصد از مشکلات این بیمارستان حل خواهد شد.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه