رفتن به بالا
  • Tuesday - 1 September 2015 - 09:42
  • کد خبر : ۳۱۰۵۹

لینک کوتاه:

ترفندی برای کپي متن درون تصاوير از صفحات وب

 به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق، شايد کمتر اين موقعيت پيش بيايد که به کپي کردن متني در يک تصوير نياز داشته باشيم؛ اما گاهي نيازي شديد به اين موضوع احساس مي شود که به عنوان مثال بخواهيم آن را کپي يا ترجمه کنيم. افزونه اي در کروم را به شما معرفي مي کنيم […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق، شايد کمتر اين موقعيت پيش بيايد که به کپي کردن متني در يک تصوير نياز داشته باشيم؛ اما گاهي نيازي شديد به اين موضوع احساس مي شود که به عنوان مثال بخواهيم آن را کپي يا ترجمه کنيم. افزونه اي در کروم را به شما معرفي مي کنيم که اين امر را براي شما محقق مي کند.

افزونه Project Naphtha: براي نصب اين افزونه ابتدا به فروشگاه گوگل کروم برويد و آن را روي کروم نصب کنيد. پس از نصب اين افزونه، نشانگر ماوس را روي متني که از داخل تصوير درصدد کپي کردن آن هستيد، نگه داريد. پس از چند ثانيه، نشانگر ماوس به حالت نشانگر متني تغيير مي کند و مي توانيد متن مورد نظر را براي کپي برگزينيد.

نکته قابل توجه اين است که گاهي کپي متن با کليک راست به افزودن بخشي از کد Html تصوير و متن در Clipboard منجر مي شود؛ اما کپي کردن متن به تنهايي با کليدهاي ميانبر صفحه کليد يعني Ctrl + C منجر به کپي شدن متن انتخابي به تنهايي خواهد بود.

از موارد کاربردي ديگر براي اين افزونه، مي توان به کپي متون تصاوير اسکن شده با باز کردن تصاوير در کروم اشاره کرد. حتي اين مورد مي تواند شامل برچسب نمودارها نيز باشد.

منبع: خراسان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه