رفتن به بالا
  • Tuesday - 22 September 2015 - 09:05
  • کد خبر : ۳۱۵۱۰
download

لینک کوتاه:

تشدید نظارت دامپزشکی روز عید قربان در شهرستان رابر

مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: در راستای تامین بهداشت عمومی، 3 اکیپ‌ ویژه بازرسی بهداشتی دامپزشکی در سطح شهرستان رابر در روز عید سعید قربان خدمات لازم را به شهروندان ارائه خواهند داد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، علی مولایی از حضور 1 ناظر شرعی در روز عید قربان خبر داد و با اشاره به ذبح دام در برخی از مناطق به دور از نظارت دامپزشکی اظهار کرد: اکیپ‌های دامپزشکی از ساعت 7 صبح تا 13 آماده ارائه خدمات از جمله معاینه دام‌های زنده عرضه شده و معاینه رایگان لاشه دام‌ها در مکان‌های در نظر گرفته شده به شهروندان هستند.
شهروندان به منظور استفاده از امکانات بهداشتی و سهولت در نظارت بر کشتار، دام‌های خود را برای ذبح به کشتارگاه‌ و دیگر مکان‌های در نظر گرفته شده،  انتقال دهند.

وی افزود: همچنین با توجه به این‌که رعايت نكردن مسائل بهداشتي و كشتار دام  بدون نظارت دامپزشکی، احتمال بروز و انتقال بيماري‌هاي مشترك را افزايش مي‌دهد، ضروری است که شهروندان، كشتار دام‌هاي قرباني خود را با نظارت بازرسان و کارشناسان دامپزشكي انجام دهند.

مولایی گفت: توصیه می‌شود شهروندان از خرید دام‌های لاغر و بیمار خود‌داری کرده و در راستای اطمینان یافتن از سلامت دام، از اکیپ‌های ویژه دامپزشکی مستقر در جایگاه‌های مورد نظر که با نصب پلاکارد، برای عرضه دام در روز عید سعید قربان مشخص شده‌اند، راهنمایی‌های لازم را بخواهند و دام‌های قربانی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه