رفتن به بالا
  • Wednesday - 2 September 2015 - 22:09
  • کد خبر : ۳۱۰۹۴
333

لینک کوتاه:

تغییرلباس فرم دانش آموزان بردسیری و نگرانی والدین تنگدست

در شرایطی که تنگناهای مالی در کنار افزایش هزینه تحصیل فرزندان از دغدغه های والدین در آغاز هر سال تحصیلی است اجبار به تغییر رنگ روپوش مدارس درهر سال غیرمنطقی است و هزینه خانواده ها را دوچندان کرده و نارضایتی آنها را بدنبال داشته است.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزارنیوز ،وقتی به ماه شهریور نزدیک می شویم ، دغدغه هایی چون تهیه روپوش مدارس، کتاب و ثبت نام از آغاز تعطیلات با والدین همراه است که این دغدغه ها زمانی پر رنگ تر می شود که سیستم آموزشی شرایط خاصی برای آن تعریف کند و خانواده ها ملزم به پیروی می شوند.

پوشیدن لباس فرم دانش آموزان چند سالی است که در نظام آموزشی روی کار آمده و فقیر و غنی همه ملزم به رعایت آن هستند و البته لباس فرم برای مدارس با الگوی مشخصی برای هر مدرسه، اتفاق جدیدی نیست و طی سال های گذشته در نظام آموزشی وجود داشته اما تغییر دائمی رنگ و مدل، اجبار برای تهیه هرساله آن و افزایش قیمت به صورت سالانه سبب شده تا خانواده با حساسیت بیشتری این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

در دوره های قبل دانش آموزان شاید دو یا سه سال را با یک لباس به مدرسه می رفتند اما چند سالی است که دانش اموزان باید با لباس های فرم به مدسه بروند ، این بد نیست که همه دانش آموزان یک مدل ویک رنگ لباس بپوشند وان امرخود می تواند سبب دوری وجلوگیری از اختلافات طبقاتی نیزشود اما متاسفانه برخی از مدارس هر ساله رنگ و مدل لباسها را تغییر می دهند که این خود می تواند از نظر اقتصادی خانواده را دچار مشکل نماید.

هر ساله قیمت لباسهای فرم افزایش می یابد و خانواده هایی که چند فرزند خود را راهی مدرسه می کنند ،هزینه های زیادی را برای تهیه این لباسها متحمل می شوند .

اولیای دانش آموزان بردسیری  از تهیه لباس فرم گلایه ندارند اما اینکه هر سال مجبور می شوند بنا به درخواست مدارس لباس فرم هر سال عوض می شود و اولیا برای اینکه فرزندان آنها احساس کمبود نکنند، نسبت به تهیه لباس فرم اقدام می کنند.

اگرچه چنین مسائلی در نگاه اول بسیار ساده و سطحی به نظر می رسند اما برخی از خانواده های محروم هرسال با آمدن مهرماه دغدغه تهیه لباس فرم فرزندان خود را دارند که مطمئنا اگر از پس تامین آن برنیایند پیامدهای مختلفی از جمله احساس حقارت و کاهش اعتماد دانش آموز فقیر را در پی دارد.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه