رفتن به بالا
  • Tuesday - 15 September 2015 - 13:32
  • کد خبر : ۳۱۴۱۶
hamsar

لینک کوتاه:

جوانان باید به دنبال همسری با باور قلبی به خدا باشند

یک استاد حوزه گفت:جوان های ما اگر می خواهند خوشبخت و سعادت مند در زندگیشان باشند دنبال همسری باشند که باور قلبی به خدا داشته باشد و حضور خدا راهمیشه در زندگی حس کند.

به گزارش هزار نیوز ؛

مریم طباطبایی به مناسبت سال روز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در رابطه با انتخاب صحیح درازدواج در گفتگو با خبرنگار“زنان کویر”گفت:اگر ما بخواهیم یک زندگی زیبا وعاشقانه داشته باشیم همانند زندگی علی(ع) و فاطمه زهرا(س) باید در زندگی آنها اثرات مثبت را بیابیم.

این مبلغ دانشگاه افزود: با کلی گویی از زندگی این بزرگوارن که بگوییم آن ها بهترین زندگی داشتند کفایت نمی کند بلکه باید ببینیم به چه طریق زندگی می کردند.چه ملاک های را در زندگیشان داشتند که  تا این اندازه زندگیشان زیبا و استوار بود.

وی تاکید کرد:اگر جوان های ما بخواهند یک ازدواج موفق داشته باشند باید راه هایی را در پیش بگیرند که این دو بزرگوار در زندگیشان در پیش گرفتند لذا می بینیم که حضرت علی (ع) تمام خوبی و حسنات فاطمه زهرا (س) را در نظر می گیرد و ایمان و اخلاق پسندیده را در فاطمه زهرا(س) می بیند و همچنین بالعکس ایمان و اخلاق پسندیده ای که حضرت علی(ع) آن را دارا بودنند.

وی با اشاره به اینکه معیار های اصلی ازدواج برای جوانان باید ایمان واخلاق باشد ادامه داد: جوان های ما اگر می خواهند خوشبخت و سعادت مند در زندگیشان باشند دنبال همسری باشند که باور قلبی به خدا داشته باشد و حضور خدا راهمیشه در زندگی حس کند، وقتی این حالت ها در نظر گرفته شود دنبال فردی می روند که  این خوبی ها را  داشته باشد.

 این مبلغ دانشگاه ادامه داد:نکته ی قابل تامل این است که ما در جامعه افراد مذهبی و مذهبی نما داریم و باید حواسمان باشد که بین این دونفر تفکیک قراردهیم بعضی از افراد فقط نمایش مذهبی بودن را دارند،قلب آن ها وایمان آن ها حقیقی نیست.

طباطبایی تشریح کرد: اگر در زندگی ها ایمان اخلاق حقیقی وجود داشته باشد با تمام سختی های زندگی آن ها را زمین گیر نمی کند،ایمان و اخلاق در فرد باعث می شود که فرد دارای صبوری خوش خلقی در زندگی شودو باعث ایمان حقیقی و سعادت در زندگی می شود.

این مبلغ دانشگاه با اشاره به دوستی های قبل ازازدواج ادامه داد:بعضی از جوان ها قبل از ازدواج دوستی ها ی با جنس مخالف و رابطه های غیر اخلاقی دارند ودر این رابطه  این نظر را دارند که می خواهند شناخت کافی از یکدیگر داشته باشند ولی این فکر کاملا اشتباهی است.البته خیلی از افراد با این نوع ارتباطات زندگیشان به ازدواج ختم نمی شود و بعد از ازدواج دچار ضربه های شدید منفی روحی.عاطفی و اخلاقی می شوند.

طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد:بنابراین جوانان ما باید در انتخابشان عاقلانه تصمیم بگیرند و زمانی که انتخاب کردنند و ازدواج صورت گرفت سعی کنند عاشقانه زندگی کنند، عیب و خطاهای یکدیگر را ونادیده بگیرند و بزرگش نکنند و یک زندگی صمیمی ،زیبا بامعیار های اهل بیتی(ع) جلو ببرند و سعی کنند مدیریت خوبی در زندگی داشته باشند و قبل ازدواج مهارت های همسر داری را یاد بگیرند تا به درستی با همسرشان برخورد کنند ودر شادی ها و غم ها و عصبانیت ها درست برخورد کنند، تا زندگی را با محبت و هم دلی جلو ببرند،ان شاالله جوانان ما از این زیباترین و عاشقانه ترین پیوند این دو بزرگوار درس بگیرند و الگوی خودشان در زندگی قرار بدهند .

انتهای پیام/۶۴۶۷

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه