رفتن به بالا
  • Tuesday - 15 September 2015 - 08:10
  • کد خبر : ۳۱۳۹۲

لینک کوتاه:

حدیث روز/ شادی‌ها و وحشت‎های پس از مرگ چگونه است؟

مرده كسى است كه در خواب خود انواع شادى‌هاى بى شمار و انواع ترس و وحشت‌هايى كه قادر به شمارش آنها نيست مى‌بيند. مشرق- امام جواد عليه‌السلام ـ در پاسخ به سؤال از مرگ ـ فرمود: همان خوابى است كه هر شب به سراغ شما مى‌آيد، جز اينكه مدتش طولانى است و انسان از اين […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مرده كسى است كه در خواب خود انواع شادى‌هاى بى شمار و انواع ترس و وحشت‌هايى كه قادر به شمارش آنها نيست مى‌بيند.

مشرق- امام جواد عليه‌السلام ـ در پاسخ به سؤال از مرگ ـ فرمود: همان خوابى است كه هر شب به سراغ شما مى‌آيد، جز اينكه مدتش طولانى است و انسان از اين خواب بيدار نمى‌شود مگر در روز رستاخيز. پس، مرده كسى است كه در خواب خود انواع شادى‌هاى بى شمار و انواع ترس و وحشت‌هايى كه قادر به شمارش آنها نيست مى‌بيند. حال [بنگر ]چگونه است حال آنكه در خواب شاد است و آنكه در آن دچار ترس و هراس است؟ اين است مرگ؛ پس خود را براى آن آماده سازيد.

متن حدیث:

الإمام الجوادُ عليه السلام ـ لمّا سُئل عن المَوتِ ـ : هُو النَّومُ الّذي يأتيكُم كُلَّ ليلَةٍ إلّا أنّهُ طويلٌ مُدَّتُهُ لا يُنتَبَهُ مِنهُ إلّا يَومَ القيامَةِ، فمَن رأى في نَومِهِ من أصنافِ الفَرَحِ ما لا يُقادِرُ قَدرَهُ، و مِن أصنافِ الأهوالِ ما لا يُقادِرُ قَدرَهُ، فكيفَ حالُ فَرِحٍ في النَّومِ و وَجِلٍ فيهِ؟ هذا هُو المَوتُ، فاستَعِدُّوا لَهُ.

«معاني الأخبار، 289/5 »

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه