رفتن به بالا
  • Monday - 14 September 2015 - 10:02
  • کد خبر : ۳۱۳۷۳
dam

لینک کوتاه:

دامداران از ورود دام بدون هویت به دامداری‌های خود خودداری کنند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: دامداران از ورود دام بدون هویت به دامداری‌های خود خودداری کنند.

به گزارش هزار نیوز ؛

دکتر فاطمه موحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوز در رابر اظهار کرد: ورود هرگونه دام فاقد هویت و بدون سابقه بهداشتی دامپزشکی سبب انتقال بیماری در جمعیت دامی شهرستان می‌شود.

وی با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت:‌ جابه‌جایی هر نوع دام حتی دام بومی بدون کسب مجوز از دامپزشکی مبداء ممنوع بوده و با عاملان آن مطابق قانون رفتار می‌شود.

موحدی بیان کرد: در صورت عدم کنترل و نظارت بر تردد دام با مشکلات بسیاری از جمله اشاعه بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نظیر تب برفکی، سل و … به وجود آمده و در نتیجه با خسارات اقتصادی و بهداشتی در سطح منطقه روبه‌رو می‌شویم.

رئیس دامپزشکی رابر عنوان کرد: لزوم نظارت بر جابه‌جایی دام اجتناب‌ناپذیر بوده و برای انتقال دام، اخذ مجوز حمل از دامپزشکی مبداء الزامی است.

وی افزود: هویت‌دار کردن دام‌های شهرستان رابر برای تشخیص دام بومی از غیربومی برای جابه‌جایی و نظارت بهداشتی بر حمل و نقل دام یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و اجرای آن توسط معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان در دست بررسی است.

موحدی از دامداران خواست‌ از ورود دام بدون هویت به دامداری‌های خود جدا خودداری کرده و برای جابه‌جایی دام‌ها‌ به شبکه دامپزشکی شهرستان مراجعه کنند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه