رفتن به بالا
  • Tuesday - 15 September 2015 - 06:55
  • کد خبر : ۳۱۳۸۵

لینک کوتاه:

روسیه یک ماهواره مخابراتی به فضا پرتاب کرد

روسیه بامداد سه شنبه یک دستگاه ماهواره مخابراتی به فضا پرتاب کرد. به گزارش هزار نیوز به نقل از مشرق، این ماهواره با نام «اکسپرس-ای.ام.هشت» با یک موشک ماهواره بر «پروتون-ام» از پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان به فضا پرتاب شد. دفتر مطبوعاتی آژانس فضایی فدرال روسیه اعلام کرد: ماهواره از بخش اصلی موشک […]

به گزارش هزار نیوز ؛

روسیه بامداد سه شنبه یک دستگاه ماهواره مخابراتی به فضا پرتاب کرد.

به گزارش هزار نیوز به نقل از مشرق، این ماهواره با نام «اکسپرس-ای.ام.هشت» با یک موشک ماهواره بر «پروتون-ام» از پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان به فضا پرتاب شد.

دفتر مطبوعاتی آژانس فضایی فدرال روسیه اعلام کرد: ماهواره از بخش اصلی موشک ماهواره بر جدا شده و در حال حاضر به سوی مدار زمین در حرکت است. انتظار می رود روز سه شنبه ماهواره مخابراتی روسی در مدار مورد نظر پیرامون کره زمین مستقر شود.

روسیه در حال حاضر حدود یکصد دستگاه ماهواره در مدار زمین دارد که حدود نیمی از آن ها فعال هستند و تاریخ مصرف بقیه به پایان رسیده و در فضا سرگردان هستند.

بخش قابل توجهی از فعالیت های روسیه در فضا به پرتاب ماهواره ها اختصاص دارد و این کشور بخشی از امکانات وسیع فضایی خود را برای ارائه خدمات به کشورهای دیگر از جمله پرتاب ماهواره های مخابراتی اختصاص می دهد.

آخرین مورد پرتاب ماهواره های خارجی توسط ماهواره بر روسی روز جمعه انجام گرفت و موشک ماهواره بر روسی «سایوز-اس.تی» حامل 2 ماهواره جهت یاب اروپایی ویژه سامانه گالیله از گویان در اراضی ماورای بحار فرانسه به فضا پرتاب شد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه