رفتن به بالا
  • Monday - 21 September 2015 - 21:19
  • کد خبر : ۳۱۴۹۷

لینک کوتاه:

سفر بی و سر صدای فرستاده ویژه چین به ایران برای رایزنی درباره تنش‌های منطقه

یک خبرگزاری انگلیسی در حالی از سفر نماینده ویژه دولت چین به ایران خبر داد که گمانه زنی‌ها حکایت از مداخله بیشتر چین در حل بحران‌های منطقه دارند. به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق،‌ وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) خبر داد که رییس کمیسیون نظارت بر دارایی‌های خود را به عنوان «نماینده ویژه» به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

یک خبرگزاری انگلیسی در حالی از سفر نماینده ویژه دولت چین به ایران خبر داد که گمانه زنی‌ها حکایت از مداخله بیشتر چین در حل بحران‌های منطقه دارند.

به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق،‌ وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) خبر داد که رییس کمیسیون نظارت بر دارایی‌های خود را به عنوان «نماینده ویژه» به ایران فرستاده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» این اقدام یک هفته بعد از درخواست وزیر خارجه ایران از چین برای کمک به رفع تنش‌های خاورمیانه صورت گرفته است.

چین و ایران روابط دیپلماتیک،اقتصادی،تجاری و بازرگانی نزدیکی دارند و وزیر خارجه چین در صورت گرفتن توافق هسته‌ای بین ایران و آمریکا تلاش ‌های بسیاری انجام داد.

به گفته «هانگ لی » سخنگوی وزارت خارجه  چین، قرار است « ژانگ یی» از امروز دوشنبه تا چهارشنبه در ایران حضور داشته باشد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین دلایل سفر این مقام چینی را به ایران توضیح نداد.

رویترز در خاتمه نوشت: چین به شدت علیه تحریم‌های همه جانبه ایران که از سوی آمریکا، اروپا و حتی با حمایت سازمان ملل بوده ایستاد و تهدید‌های نظامی علیه ایران را نیز محکوم کرده بود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه