رفتن به بالا
  • Tuesday - 22 September 2015 - 07:13
  • کد خبر : ۳۱۴۹۹
marashi1

لینک کوتاه:

محکوم فتنه عنادهای طایفه ای خود را وارد سیاست کرده/اظهار نظرهای مرعشی از لحاظ حقوقی جرم محسوب می شود/تخریب توسط اصلاح طلبان خوراکی برای توجیه مشکلات

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزارن در مصاحبه اخیر خود با ایلنا ضمن توهین به ملت شریف ایران گفت: اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی با شرف نیست،در پی این توهین نمایندگان مجلس شورای اسلامی

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از “آرمان کرمان”  حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزارن در مصاحبه اخیر خود با ایلنا ضمن توهین به ملت شریف ایران گفت:  اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی با شرف نیست،در پی این توهین نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

مرعشی عنادهای طایفه ای خود را وارد سیاست کرده/تخریب دولت های گذشته شفای امروز نیست

حجت‌الاسلام دخیل عباس زارع زاده ، سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور در رابطه با توهین اخیر مرعشی اظهار داشت : اگه خلیفه کشی باب شود دیگر کسی در امان نیست و  بدبینی نسبت به دولت های سابق چیزی را عاید این دولت نخواهدکرد و نمیتواند کندی رفتار این دولت را نسبت به مسائل اقتصادی جبران کند و اگر این رسم شود دولت بعدی نیز همین بلا را برسر این دولت خواهد آورد  .

وی افزود : دولت قبل خوب یا بد هرچه که بود منتخب مردم بود و اگر دولت قبل نکات منفی داشته است این دولت  سعی کنند اشتباهات آن را تکرار نکنند و به یک دولت کاملا موفق تبدیل شوند و  توهین و بد گویی نسبت به مردم چیزی جز نفرت این مردم رانسبت به این دولت در پی نخواهد داشت .

 مردم از شعور اجتماعی بسیار بالایی برخور دارند

سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور  با اشاره به اینکه تصور نکنند مردم نفهمند ، متوجه قضایا نیستند و شعور اجتماعی ندارند تاکید کرد :  مردم از شعور اجتماعی بسیار بالایی برخور دارند و دقیقا مسائل را رصد میکنند و خوب هم میفهمند و اگر قرار باشد ما مردم را بی شعور یا نفهم و یا با اصطلاحاتی که بکار می برند خطاب کنیم مطمئن باشند ضرر میکنند .

وی بیان کرد : ما از دولت مردانمان خواستیم که کارشان را سر  گذشته نگذارند و نخواسته باشند با تخریب دیگران خودشان را خوب جلوه دهند بهترین راهکار دولت و توفیفش این است که خوبی های گذشته را تقویت و بدی های گذشته را ترک کنند .

این صحبت ها مبنی بر تایید دولت های گذشته نیست

زارع زاده گفت: این صحبت ها مبنی بر تایید دولت های گذشته نیست بطوریکه دولت های قبلی هم  نقد هایی و  هم نکات مثبتی داشته و باید همه توجه ما به عملکرد دولت فعلی باشد که عملکرد این دولت در بخش های مختلف ائم از: کشاورزی و اقتصاد و صنعت و دیگر بخش ها به چه نحوست  ، متاسفانه دولت روحانی  با شعارها  و وعده گزارش ۱۰۰ روزه ای که به مردم داده بودکه وضع اقتصادی کشور را متحول می کند ولی با توجه به وعده های گذشته ما چیزی جز ورشکستگی و تعطیلی  واحد های تولیدی را نمی بینیم و حتی اگر واردات و صادراتی در کشور های همجوار داشتیم تعطیل شده .

وی با تاکید بر اینکه توافق امضا شده است، اذعان داشت :  این هییت هایی که به کشور آمدند چه قراردادهایی امضا کرده اند چقدر توانسته اند پول از مرز های کشور وار کنند ایا نسبت به تقویت توسعه و تولید کاری کرده اند و تسهیلات به چه صورت پرداخت میشود .

 این گویش ها در شان دولتمردان نیست و حلال مشکلات  مردم نیست

سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور با اشاره بر اینکه اشخاصی دائم مردم و دولتمردان سابق را زیر سوال می ببرند افزود:  این افراد با این کار هیچ نانی را برای خودشان نخواهند پخت و فقط تنفر مردم را میخرند که این گویش ها در شان دولتمردان نیست  و حلال مشکلات نیست و مردم بدنبال این نیستند که دولت قبل چکار کرده بلکه بدنبال عملکرد دولت فعلی هستندکه مشکلات را برطرف کنند .

 

وی با بیان اینکه در کشور جنگ با بخش خصوصی است ابراز داشت : ما باید به آینده فکر کنیم دولت نه تنها بخش خصوصی را تقویت نمیکنند بلکه درصددحذف و نابودی آن برآمده، باید رانت ها و پارتی بازی ها از بین رود و میدان کار به دیگران داده شود نه اینکه شمشیر برداریم و در مقابل بخش خصوصی بایستیم  که این برای کشور شفایی نیست .

هیچ وقت دولت و دولتی و خصولتی در بخش اقتصاد موفق نبوده است

حجت‌الاسلام زارع زاده گفت: هیچ وقت دولت و دولتی و خصولتی در بخش اقتصاد موفق نبوده است که اقتصاد سیستمش  مدیریتی تنها نیست بلکه باید حس مالکیت در تولید باشد و برای موفقیت باید کارگران کشور را سهام دار کنیم تا کشور را از رکود نجات دهیم نه اینکه ناکامی های خودمان را دائم به گذشته حواله دهیم و گذشته شفای امروز نیست .

وی افزود: دولت نهم و دهم گذشته و تمام شده و به گفته بعضی که مردم غیرت ندارند آیا قیام علیه دولت های قبل کار ساز است و نشان دهنده غیرت مردم است ؟

اگر شخصی در دولتی مسئولیت سیاسی نداشته و ناکام مانده این گناه مردم نیست

سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشوربا ابراز اینکه عنادهای شخصی و طایفه ای خودش را در وادی سیاست وارد کرده تاکید کرد : جبران ناکامی های سیاسی گذشته درمانش عقده ترکانی نیست که اگر دلسوز مردم هستیم باید این عقده ها  و عنادها را کنار بگذاریم و کار کنیم و اینکه کسی در دولتی مسئولیت سیاسی نداشته و نتوانسته به فضای سیاسی ورود پیدا کند و ناکام مانده این گناه مردم نیست .

فکر و ذهن برخی از اشخاص را عقده های گذشته اشغال کرده است

وی با تاکید بر اینکه فکر و ذهن برخی از اشخاص را عقده های گذشته اشغال کرده ادامه داد:  اشخاصی که دیگران را تخریب میکنند دودش به چشم مردم می رود و به مردم جفا میشود که اگر این اشخاص واقعا خواهان خدمت به مردم و ماندگار  شدن  هستند راهش اینست که مردم را در چشم انداز برنامه هایشان دعوت به همکاری کنندکه حرف و تخریب کارساز نیست و جز نفرت و تنفر سودی نخواهد داشت .

اظهار نظرهای مرعشی از لحاظ حقوقی جرم محسوب می شود/طرفداران رییس جمهور سابق می توانند بر علیه مرعشی شکایت کنند

محمد علی اسفنانی در گفتگو با خبرنگار “کرمان ۱۴۰۰” در رابطه با این اظهار نظر گفت : توهین از سوی هر کسی که صورت بگیرد خلاف و جرم محسوب می شود و مستوجب مجازات است لذا اگر کسی چنین الفاظی را استفاده بکند به طور قطع به یقین قابل تحقیق است و هر شخصی که مورد این الفاظ قرار بگیرد می تواند بر علیه این فرد به دلیل توهین شکایت کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس افزود : از لحاظ اجتماعی کم لطفی است که فردی به خاطر مسائل سیاسی بخواهد اکثریت جامعه را مورد توهین قرار دهد و این نمی تواند برای شخصیت های مسئول و مورد اعتماد جامعه قابل قبول باشد .

وی در پایان اظهار داشت : از نظر حقوقی و اجتماعی این نحوه گفتار ممنوع و غیرقابل قبول است .

صحبت مرعشی از لحاظ حقوقی جرم است/عصبانیت مرعشی از دولت قبل به دلیل جلوگیری از فساد مالی آن ها است

موسی غضنفر آبادی در گفت و گو با ” پایگاه اطلاع رسانی بوتیا ” در واکنش به توهین مرعشی به رای دهندگان دولت قبلی که آن ها را بی شرف خوانده است عنوان کرد: صحبت های مرعشی بر علیه دولت قبلی به این دلیل است که در دوران احمدی نژاد آن ها نتوانستند از بیت المال سوء استفاده کنند ولی بعد از روی کار آمدن روحانی، دولت  ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار از زمین های بم را  تصویب کرد و به آن ها داد.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: قبل از این هم، مرعشی و دوستان وی مجموعه ای در کرمان تحت عنوان  هفت باغ داشتند که دولت های قبل از احمدی نژاد در اختیار آن ها گذاشته بود و عصبانیت آن ها از دولت احمدی نژاد این است که آن طوری که در دولت های گذشته از بیت المال استفاده می کردند، نتوانستند استفاده کنند.

غضنفر آبادی تصریح کرد: البته جای نگرانی وجود دارد که دولت روحانی که خود را حامی ارزش های نظام، انقلاب و امام ( ره) می داند چه اتفاقی افتاده است که در دولت تدبیر و امید یک محکوم فتنه باید این چنین گستاخانه اظهار نظر کرده و  به عنوان یک بازیگر دولت نقش ایفا کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این صحبت مرعشی از لحاظ حقوقی جرم است و قابل پیگیری است، دادستان کل کشور و همه دادستان های شهرهای مختلف می توانند اعلام جرم کنند چرا که این یک مسئله فراگیر است و به همه مردم ایران توهین شده است.

تخریب توسط اصلاح طلبان خوراکی برای توجیه مشکلات

دخیل عباس زارع زاده  سخنگوی کمیسیون  شوراها و امور داخلی کشور در گفت و گو با “خانه خشتی“، در واکنش به توهین اخیر حسین مرعشی محکوم فتنه سال ۸۸ به مردم اظهار داشت: بحث تخریب توسط اصلاح طلبان تبدیل به خوراکی برای توجیه مشکلات موجود شده است، متاسفانه دولتمردان به جای آنکه امور مثبت دولت قبل را بگیرند و امور منفی را ترک کنند و به اصلاح وضع موجود بپردازند با فرافکنی تمام مشکلات را به دولت قبل ارجاع میدهند.

نماینده مجلس شورای اسلامی دولت ها را منتخب مردم دانست و گفت: توهین به یک دولت توهین به مردمی است که به آن رای داده اند و اگر قرار بر خلیفه کشی است دولت های بعدی هم بر همین مشی خواهند بود، مردم با حواله سیر نمی شوند.

مشکل مرعشی و این آقازاده ها این است که از جنس مردم نیستند

حجت الاسلام علی مهدی زاده ، امام جمعه بافت در گفتگو با “اقطاع” در خصوص توهین اخیر آقای مرعشی به مردم مبنی بر”بی شرف خواندن مردم”اظهار داشت: جای تاسف دارد از کسی که خود جیره خوار دولت بوده و ارتزاقش از بیت المال است، اینگونه به ملت شریف ایران بی مهری کند.

مهدی زاده افزود: مردم در تمام صحنه های انقلاب پا به میدا ن گذاشته ، از ارزشها دفاع کرده اند و در تمام انتخاباتها به معنای واقعی کلمه دموکراسی اسلامی را به منسه ظهور گذاشته اند آن وقت فردی مطرودی چون مرعشی که خود از عاملین فتنه و خائنین به نظام است به این مردم شریف و نجیب ایران اسلامی جسارت و توهین کند.

امام جمعه بافت بیان داشت: توهین این شخص، جای تعجب ندارد چرا که در زمان اهل بیت نیز کسانی که خار و زبون شدند و نمی توانستند حقایق را ببینند زبان به دشنام و افترا می بستند، قطعا عاملین فتنه چون مرعشی نیز با چنین تفکراتی این یگونه فحاشی می کنند.

وی ادامه داد: مشکل دیگر این خانوداه و اقازاده های اینگونه این است که از جنس مردم نیستند، زمانی بر گرده بیت المال تکیه زده بوده و چون زالو بیت المال را می مکیدند و دقیقا در همان دولتها دست انها از بیت المال قطع شد لذا امروزه دایه مهربانتر از مادر برای ملت شده اند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه