رفتن به بالا
  • Tuesday - 8 September 2015 - 08:32
  • کد خبر : ۳۱۲۳۸
333

لینک کوتاه:

پوشش یکسان مدارس چه تاثیری بر کیفیت آموزش دارد

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان گفت: لباس یک شکلی که همه دانش آموزان موظف به پوشیدن آن در مدرسه هستند می تواند موجب تقویت مهارت های عملی و رفتاری در دانش آموزان شود.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از نمره ۲۰ ، با توجه به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید مراجعه والدین به فروشگاه های عرضه کننده فرم مدارس بسیار زیاد شده است از این رو سراغ رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان رفتیم تا در خصوص فلسفه فرم مدارس و تاثیر آن بر آموزش اطلاعاتی بدست آوریم.

صادق سلاجقه کارشناس ارشد روانشناسی و رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با خبرنگار نمره ۲۰ اظهار داشت : آنچه که ما در بحث آموزش و یادگیری به آن می پردازیم بخشی از آن آموزش های عملی ، مهارتی و رفتاری است.

وی تصریح کرد: فرم مدرسه و لباس یک شکلی که همه دانش آموزان موظف به پوشیدن آن هستند می توان موجب تقویت مهارت های عملی و رفتاری در دانش آموزان شود ،آموزش نظم و انضباط یکی از آموزه های آموزش عملی و رفتاری می باشد.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان افزود: داشتن فرم یکسان این پیام را به دانش آموز انتقال می دهد که در بحث آموزش هم نیازمند داشتن نظم و انضباط است.

سلاجقه عنوان کرد : رنگ لباس می تواند اثرات مثبت و منفی در روحیه ، شرایط خلقی و رفتاری دانش آموزان داشته باشد و اغلب در تهیه فرم مدارس از رنگ های شاد و روشن استفاده می کند چرا که این رنگ ها در فعالیت و ایجاد انگیزه دانش آموزان و ایجاد روحیه بالا که در آموزش به وجود آن نیاز است اثر دارند.

وی ادامه داد: بخشی از آموزش به شرایط روانی دانش آموزان برمی گردد ، رنگ فرم مدارس می تواند بر روحیه دانش آموزان اثر داشته باشد چرا که استفاده از رنگ های گرم بر ویژگی های رفتاری دانش آموزان اثر گذاشته و باعث می شود جنب و جوش دانش آموز زیاد شوددر نتیجه توجه دانش آموز به مواردی غیر از آموزش جلب خواهد شد.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان بیان کرد : از سوی دیگر به کارگیری رنگ های آرامش بخش در فرم لباس مدارس باعث افزایش تمرکز و بالا رفتن قدرت یادگیری در کودکان خواهد شد .

سلاجقه گفت: آنچه که در آموزش برای ما مهم است فرایندهای شناختی ذهن فراگیران می باشد که در این فرایند ها تمرکز نقش اصلی و مهمی را برعهده دارد و دستیابی به آرامش ذهنی دانش آموزان با توجه به شرایطی که فرم و رنگ لباس القا می کند فراهم شود.

وی افزود: دستیابی به آرامش ذهنی گامی در جهت بالا بردن تمرکز در کودکان و کاهش اشتغالات ذهنی آن ها می باشد در نتیجه می تواند در بحث آموزش ، یادگیری و انتقال معلومات به حافظه کوتاه مدت و بلند مدت اثر گذاشته و به دانش آموزان برای یادآوری مطالب کمک کند.

رئیس اداره مشاوره آموزش و پرورش استان کرمان تشریح کرد: یکی از فواید استفاده از فرم در مدارس این است که همه یک شکل هستند و فاصله طبقاتی برداشته می شود اما اگر قرار  بر این بود که هر دانش آموزی به دلخواه خود وارد مدرسه شود باعث ایجاد مشکلات روانی در دانش آموزانی که در طبقه پایین تری قرار دارند می شود.

سلاجقه در پایان تاکید کرد: گاها دانش آموزانی در مدارس هستند که توانایی فراهم نمودن فرم برای دانش آموزان خود را ندارند مدیران مدرسه می توانند این دانش آموزان را شناسایی کنند و تحت حمایت و پوشش خود و یا سایر خیرین قرار دهند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه