رفتن به بالا
  • Monday - 21 September 2015 - 21:21
  • کد خبر : ۳۱۴۹۸

لینک کوتاه:

یک ماه از حج گذشت، عملیات اصلی پزشکی تمتع آغاز می‌شود

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از آغاز اصلی‌ترین عملیات پزشکی تمتع با شروع ایام تشریق در عربستان خبر داد. به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق،‌ آخرین جلسه هماهنگی به منظور برگزاری مراسم ایام تشریق در بیمارستان مکه مکرمه با حضور سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج […]

به گزارش هزار نیوز ؛

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از آغاز اصلی‌ترین عملیات پزشکی تمتع با شروع ایام تشریق در عربستان خبر داد.

به گزارش هزار نیوز به نقل ازمشرق،‌ آخرین جلسه هماهنگی به منظور برگزاری مراسم ایام تشریق در بیمارستان مکه مکرمه با حضور سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، پیر حسین کولیوند رییس بیمارستان مکه مکرمه و مسئول عملیات منا و عرفات مرکز پزشکی و تمام کادر بیمارستان‌های مرکز پزشکی در مکه مکرمه، مدینه منوره، و مشاعر برگزار شد.

در این راستا مرعشی با تقدیر و تشکر از تمامی همکاران پزشکی حج گفت: زحمات شبانه روزی و بی‌دریغ شما بود که موجب اعلام رضایت چندباره نماینده ولی فقیه در حج و زیارت و رییس سازمان حج وزیارت شده است، با اینکه حدود یک‌ماه از موسم حج گذشته است ولی عملیات اصلی از دو روز آینده شروع خواهد شد.

وی عملیات اصلی حج را همانند مدیریت یک بحران خواند و افزود: نکته مهم در مدیریت این بحران آماده باش کامل و همیشگی در آن است.

در این راستا پیر حسین کولیوند مسئول عملیات منا و عرفات مرکز پزشکی نیز با بیان آمادگی کامل درمانگاه‌های عرفات و منی برای خدمت رسانی افزود: نیروهای مرکز پزشکی هم زمان با فعالیت درمانگاه عرفات و منی؛ در مکه مکرمه نیزمشغول به فعالیت هستند و کاروان وقوف مرکز پزشکی حج نیز در خدمت زائرین بیمار است.

وی هدف مرکز پزشکی جمعیت هلال احمر را سلامت زائر دانست و گفت: ایجاد یک محیط امن و آرام و ایجاد اطمینان خاطر برای انجام حج از مهمترین وظایف ماست.

کولیوند حفظ سلامت زائر برای انجام مناسک حج را یکی از پراهمیت ترین کارهای مرکز پزشکی حج دانست و سه عامل موفقیت مرکز پزشکی حج را تعیین هدف، برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به این اهدف خواند. همچنین شناخت قابلیت‌ها و توانمندی‌های کارکنان و کشور میزبان را در بحث سلامت از کارهای مهمی است که باید انجام شود.

رئیس بیمارستان جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه همچنین یکی از رویکردهای مرکز پزشکی حج را اجرای طرح‌های پژوهشی دانست و گفت: اگر بتوانیم آگاهی و اطلاعات آموزشی زائرین را بیشتر کنیم به طور قطع می‌شود از بسیاری از بیماری‌ها، سوانح و حتی حوادث پیشگیری کرد.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مورد دیگری که از سفارشات رهبر معظم انقلاب است، دیپلماسی پزشکی در حج است.

وی برگزاری کنگره بین المللی پزشکی را ناظر بر همین سفارشات دانست و گفت: به زودی این کنگره با دعوت از تمامی بعثه‌های پزشکی کشورهای اسلامی و نیز مسئولان درمانی شهرهای مکه و مدینه و تمامی صاحب نظران و اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

کولیوند کار جدید حج سال‌جاری را استفاده بهینه از بستر شبکه‌های مجازی دانست و گفت: اکثر مسائل آموزشی، اطلاع رسانی و مشاوره‌های پزشکی در این گروه‌ها بین کادر پزشکی و گروه همکاران حج رد و بدل شده است.

وی حج را سه مرحل دانست و گفت: مرحله اول از ابتدای موسم تا پیش از ایام تشریق، مرحله دوم عملیات اصلی ایام تشریق و مرحله سوم پس از ایام تشریق است، براین اساس مرحله اول این عملیات در طی یک دوره فشرده حدود 30 روزه پایان می‌یابد و از پس فردا وارد مرحله دوم و اصلی این عملیات عظیم خواهیم شد.

کولیوند ایام تشریق را تمرین عجیبی بر همزیستی و زندگی کردن گروهی و به صورت صحرایی و آن هم زیر چادر دانست و خاطرنشان کرد: تنها فرق این ایام با دوران دفاع مقدس فقط این است که اینجا گلوله ای شلیک نمی‌شود. این ایام دشوار است اما دلنشین و پر زحمت است ولی پُر رحمت.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه