به گزارش هزارنیوز ، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان کرمان  با اشاره به وضعیت مطلوب بردسیر در ورزش گفت: امروز 14 آکادمی در شهرستان بردسیر که 6 آکادمی ویژه دختران و 8 آکادمی ویژه پسران است افتتاح خواهد شد.

محمود محمودی‌نیا با بیان اینکه استارت اولیه طرح توسعه ورزش قهرمانی و همگانی در مرداد 93 زده شد، تصریح کرد: با تلاش‌های شبانه‌روزی کارشناسان و اساتید دانشگاه، کارشناسان اداره کل ورزش و هیئت‌های ورزشی و روسای ادارت شهرستان‌ها این طرح در بهمن 93 توسط وزیر رسما رونمایی شد و تین طرح پس از تایید وزارت ورزش به عنوان الگوی مناسب ورزشی به سایر استان‌ها ابلاغ شد و از من برای تشریح طرح در جمع مدیران توسط وزیر محترم ورزش و جوانان دعوت به عمل آمد.

وی با اعلام این خبر که طرح توسعه ورزش قهرمانی و همگانی از اوایل سال 94 وارد فاز عملیاتی شده است، یادآور شد: با عملیاتی شدن این طرح 300 آکادمی در سراسر استان افتتاح خواهند شد.

محمودی‌نیا تعداد ورزشکاران بردسیر که در آکادمی‌ها مشغوا به فعالیت می‌شوند را 244 نفر اعلام و اظهار کرد: اوج عملکرد یک ورزشکار در 18 سالگی است و از همین الان برنامه برای کلیه ورزشکاران مشخص شده و مربی بالای سر بجه‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه پله اول برای پیشرفت ورزشکاران در بردسیر است، خاطر نشان کرد: این ورزشکاران تمرین می‌کنند و آموزش می‌بینند و برکارشان نظارت می‌شود از مرکز استان و این ورزشکاران در تورمنت‌های محلی شرکت می‌کنند و به رقابت می‌پردازند و یواش یواش خودنمایی می‌کنند تا پروسه پیشرفت را طی کنند

سکاندار ورزش استان هدف را دست‌یافتنی دانست و ادامه داد: برای رسیدن به هدف به برنامه نیاز است و اکنون برنامه و نقشه راه وجود دارد.

محمودی‌نیا چشم‌انداز اول ورزش استان را المپیک 2020 ژاپن ذکر و ابراز کرد: البته مرحله اول تثبیت جایگاه ورزش استان در کشور است.

وی از اجرای عدالت ورزشی در استان خبر داد و گفت: در این طرح برای اولین بار است که عدالت ورزشی بین دختر و پسر رعایت شده و 102 دختر و 145 پسر در این طرح مشغول می‌شوند و این تعداد اختلاف هم در واقع به دلیل محدودیت‌هایی است که در بعضی ورزش‌ها برای دختران داریم.

سکاندار ورزش استان بودجه در نظر گرفته شده برای آکادمی‌های بردسیر را 38 میلیون و 284 هزار تومان برآوردکرد و افزود: در طرح توسعه ورزش قهرمانی و همگانی همه چیز از خرید توپ تا دستمزد مربی در نظر گرفته شده است و برای مربیان دستمزدی معادل اساتید دانشگاه در نظر گرفته‌ایم و باور داریم کلیدی‌ترین عنصر، مربی است.

محمودی‌نیا در پایان همدلی و همراهی مهم دانست و بیان داشت: اگر پای کار باشیم و با در نظر گرفتن هم‌افزایی، همدل و همراه باشیم می‌توان از بردسیر در المپیک 2020 مدال داشته باشیم.