رفتن به بالا
  • Thursday - 1 October 2015 - 19:57
  • کد خبر : ۳۱۶۹۶

لینک کوتاه:

آل‌سعود از تشییع شهدای منا هراس دارد

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: تشییع پیکر شهدای منا غوغایی در ایران به پا خواهد کرد و مردم را علیه این رژیم خواهد شوراند و آل سعود از این مساله در هراس است. به گزآرش هزار نیوز از مرکز خبر حوزه، آیت الله حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در دیدار با رییس […]

به گزارش هزار نیوز ؛

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: تشییع پیکر شهدای منا غوغایی در ایران به پا خواهد کرد و مردم را علیه این رژیم خواهد شوراند و آل سعود از این مساله در هراس است.

به گزآرش هزار نیوز از مرکز خبر حوزه، آیت الله حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در دیدار با رییس سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به فاجعه جانکاه منا، افزود: مطمئن باشید که درگذشتگان در حج اهل بهشت هستند، زیرا آن ها مشغول انجام مراسم حج بودند که یک توفیق بزرگ الهی بوده است؛ آل سعود به دنبال کمرنگ کردن این فاجعه انسانی است و به همین دلیل می خواهد که این حاجیان در این سرزمین دفن شود که ما نباید این مساله را قبول کنیم.

فاجعه منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روزعید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوء مدیریت و بی کفایتی مسوولان سعودی رخ داد.

در این فاجعه دلخراش بیش از چهار هزار و 700 زائر کشته، مفقود و مصدوم شده اند.
طبق آخرین آمار شمار جان باختگان ایرانی این فاجعه، 465 نفر اعلام شده است؛ امسال 64 هزار زائر ایرانی به حج اعزام شده بودند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه بیان کرد: کار اوقاف کار بسیار ارزشمند و مبارک است؛ امام علی(ع) در نامه 31 نهج البلاغه بیان می کنند که عبرت گرفتن از حوادث و مضاجع انسان های بزرگ می تواند مردم را متوجه بسیاری از شوونات کند.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم به این مساله برسیم که چرا امامزادگان ما به ایران آمدند باید به این عنصر توجه کنیم که موج اصلی به خاطر ایران بوده است؛ اولین دلیل حضور امامزادگان به خاطر فشار بنی امیه و دوم به خاطر سخت گیری های عباسیان بوده است.

وی گفت: ایرانیان از ابتدا نسبت به اهل بیت(ع) ارادت داشتند و پس از حضور امامزادگان به ایران، مردم آن ها را بسیار گرامی داشتند و وقتی که سنجش خود را انجام دادند متوجه شدند که تنها اهل بیت(ع) هستند که شایستگی ارادت دارند.

این مرجع تقلید افزود: دشمنان توجیهاتی در خصوص شیعه شدن مردم ایران دارند که اصلا قابل قبول نیست؛ در کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام این اقوال بیان شده است؛ برخی بیان کردند که حضور زندانیان و اسرای ایرانی نزد خلیفه دوم دلیل این امر است که کاملا اشتباه است.

* امامزادگان باید قطب فرهنگی باشند
وی خاطرنشان کرد: امامزادگان باید قطب فرهنگی و جهادی باشند و برنامه های بسیار سازنده در این مضاجع بزگرار شود.

وی بیان کرد: مردم ایران که در سایه انقلاب و تعلیمات امام راحل استبداد را قلع و قمع کردند و هشت سال دفاع مقدس کردند باید همیشه این روحیه را در خود حفظ و تقویت کنند.
آیت الله نوری همدانی در پایان گفت: همین روحیه جهادی است که امنیت ما را حفظ کرده است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که اگر عربستان به آنچه که ما گفته ایم عمل نکند با شدت بیشتر با او می ایستیم که این مساله بیانگر روحیه جهادی و انقلابی رهبر ماست.

انتهای پیام/ن

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه