رفتن به بالا
  • Thursday - 1 October 2015 - 21:35
  • کد خبر : ۳۱۷۰۰
006

لینک کوتاه:

استفاده از نیرو های بومی در صنایع انتظار اصلی شهرستان بردسیر است

فرماندار بردسیر گفت : هر شهرستانی براساس ظرفیت های موجود انتظار دارد که از خود نیروهای بومی شهرستان استفاده شود اما با پیگیری هایی که انجام شده 50 درصد جذب نیرو از نیروهای بومی بوده است.

به گزارش هزار نیوز ؛

 

به گزارش هزار نیوز ، صبح امروز جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ، کار گروه با حضور معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

جواد صادقی با اشاره به اینکه شهرستان بردسیر دارای 75 هزار نفر جمعیت است؛ افزود: با توجه به پتانسیل خوب و بالای این شهرستان می تواند در زمینه آب به یک قطب صنعتی در استان کرمان تبدیل شود. وی افزود: شهرک صنعتی که در مسیر خروجی شهرستان قرار دارد؛ ظرفیت های لازم در این شهرک وجود دارد با توجه به تحریم های ظالمانه و فضای کسب و کار این شهرستان از این دغدغه رها نبوده است.

فرماندار تصریح کرد: زمینه اشتغال با راه اندازی کارخانه فولاد تا حدودی برطرف شده است اما هنوز در رده فارغ التحصیلان دانشگاه مشکل وجود دارد. صادقی اظهار کرد: هر شهرستانی براساس ظرفیت های موجود انتظار دارد که از خود نیروهای بومی شهرستان استفاده شود اما با پیگیری هایی که انجام شده 50 درصد جذب نیرو از نیروهای بومی بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان بردسیر آب شهرستان‌های رفسنجان و کرمان را تأمین می کند؛ گفت: مردم این شهرستان انتظار دارند با توجه به این خدمات فضای کسب و کار بیشتر در اختیار آنها قرار گیرند. فرماندار بردسیر تصریح کرد: کسانی که نتواند شغل مناسبی را برای خود ایجاد کنند؛ می تواند تبعات زیادی را در جامعه از جمله اعتیاد به دنبال داشته باشند.

صادقی با اشاره به اینکه چند واحد پرکار در شهرستان بردسیر وجود داشته است اما به دلیل مشکلاتی به ورشکستگی رسیده اند؛ سپس وی تصریح کرد: کارخانه قند این شهرستان که یکی از کارخانه های بزرگ این شهرستان بود به دلیل مشکلاتی ورشکسته شده و در حال حاضر تعدادی از کارگران این کارخانه  بیکار شدند.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه گونی نیز در این شهرستان دچار مشکل نقدینگی و مسائل مدیریتی شد. در ادامه جلسه معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه شرایط مشکلات کشور را شاهد هستیم؛ اظهار کرد:  کل فعالیت های اقتصادی در حوزه کسب و کار خانگی، خرد، کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارند.

وی با اشاره به اینکه 19 فعالیت بالای 50 نفر در این شهرستان وجود دارد؛ گفت:  بنگاه ها و درآمدهای کسب و کارها باید بزرگ شوند تا به مرور زمان واحد های جدید در کنار آنها ببایند. معاون توسعه و اشتغال وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در تهران چند نهاد وجود دارد که مشکلات بنگاه ها اقتصادی را مرتفع می کند، تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید نیز برنامه‌هایی در زمینه ارتقا کسب و کارهای خرد را دارد.

طایی اظهار کرد: سقف تسهیلاتی که صندوق کارآفرینی و سایر نهادهای حمایتی می توانند ارائه کنند؛ 100 میلیون تومان است. وی با اشاره به اینکه چهار هزار نفر دانشجو در شهرستان بردسیر وجود دارد؛ گفت: یک موضوعی با عنوان “تاک دانشجویی”  برای توانمند سازی دانشجویان فارغ التحصیل در سطح کشور طراحی شده است تا دانشجویان وراد بنگاه های اقتصادی شوند و کسب و کار را یاد بگیرند و از طرف دیگر دانش جدید این فارغ التحصیلان در این بنگاه ها منتقل شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اصغر نورالله زاده نیز با اشاره به واحدهایی که بخشی از آن دچار مشکل شده است، اظهار کرد: در حال حاضر همه مشکلات کسب و کار مالی نیست بلکه مطالعات نشان می دهند 30 و 35 درصد در بخش طراحی و تحقیق نهفته است. وی افزود: بخش مهمی از هر محصول بخش تحقیق و توسعه یا بخش طراحی آن است. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تصریح کرد: یکی از کارهای خوبی که در منطقه می توان انجام داد؛ تولید انسانس گل محمدی در این شهرستان است.

نورالله زاده خاطرنشان کرد: در تمام دنیا کسب و کار طراحی و تحقیق است و تنها کار آنها تولید فرمول است و به همین دلیل کشورهای اروپایی سرمایه گذاری بیشتری می کنند. وی با اشاره به فرآینده تولید؛ گفت: 25 درصد ارزش افزوده در بخش تولید است که تمرکز بیشتر کشور روی این بخش است و کمترین ارزش افرزوده را دارد و 55 درصد ارزش افزوده یک محصول در مرحله پایانی آن است. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: باید به بخش بازاریابی و فروش بیشتر توجه شود تا محصولی که تولید می شود و همچنین تولیدات باید با توجه به نیازهای مردم صورت بگیرد.

نورالله زاده با بیان اینکه پول نقش خیلی کمی در این فرآینده دارد؛ گفت: طراحی ، تولید و فروش زنجیره اصلی ما است آن دو مرحله اول بیشتر به دانش نیاز دارد و به پول نیاز ندارند. وی با بیان اینکه متأسفانه در کشور ما مشکل درون سیستم ها بررسی  نمی شود؛ گقت: به همین دلیل فعالین کسب و کار در کشورهای خارجی بر روی طراحی وتحقیق بیشتر کار انجام می دهند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به تأمین مالی کسب و کارهای خرد و بزرگ؛ گفت: دنبال این هستیم یک سری صندوق هایی محلی، محصولی و صنفی را ایجاد کنیم این صندوق ها مشارکت خود فعالین این هر صنعت ایجاد می شود. نوالله زاده با اشاره به اینکه واحدهای بزرگتر متولی فروش و بازاریابی را در شهرستان برعهده بگیرند؛ افزود: هنر این است که در یک منطقه چند برند تولید برتر داشته باشند.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه مزیت اصلی این منطقه گل و کلاب است؛ گفت: یک صندوق محصولی گل و گلاب ایجاد شود و یک بخشی را ما حمایت مالی ما وبقیه با مشارکت مردم انجام شود. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: صندوق های محلی با مکانیزم داخلی خودش ایجاد شود که موانع بانکی هم رها می شوند. نوالله زاده افزود: امیدواریم ایجاد این صندوقی که در آینده ایجاد می شود بتواند مشارکت خوبی داشته باشند. گفتنی است در پایان جلسه کار آفرینان به بیان مشکلات و مائل خود پذداختند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه