رفتن به بالا
  • Thursday - 29 October 2015 - 11:19
  • کد خبر : ۳۲۱۹۰
nemat

لینک کوتاه:

اظهارات نعمت زاده توهین بزرگی به مردم و مدیران ایرانی است/ دولتمردان و مردم باید استفاده از کالاهای وارداتی را برخود حرام بدانند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سخنان نعمت زاده توهین بزرگی به ملت شریف به ویژه مدیران توانمند ایرانی است که در بسیاری موارد حتی کشورهای دیگر را به عنوان مشاوران اقتصادی راهنمایی می کنند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از “آرمان کرمان” حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در خصوص اظهارات اخیر نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن در همایش ملی صادرات مبنی بر عدم کارایی و توان مدیران ایرانی در گفتگو با “ناب نیوز” گفت: این سخنان نعمت زاده توهین بزرگی به ملت شریف به ویژه مدیران توانمند ایرانی است که در بسیاری موارد حتی کشورهای دیگر را به عنوان مشاوران اقتصادی راهنمایی می کنند.

مدیریت نیروهای توانمند ایرانی از دیرباز مطرح بوده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: از دیرباز این موضوع مطرح بوده است که ایران از نظر مدیریت، نیروهای توانمندی دارد که می توانند مدیریت کلان را عهده دار شوند، اما مسئله اینجاست که در بعضی مواقع زمینه برای فعالیت اینگونه افراد فراهم نمی شود و میدان مناسب در اختیار آنها قرار نمی گیرد.

وی افزود: با تحلیل و بررسی دقیق تر می توان متوجه شد در اکثر کشورهایی که از نظر علمی و فناوری پیشرفت داشته اند، دانشمندان و مدیران ایرانی نقش تاثیرگذاری در انجا برعهده داشته اند.

دولتمردان و مردم باید استفاده از کالاهای وارداتی را برخود حرام بدانند

حجت الاسلام موسوی لارگانی درخصوص واردات بی رویه برخی محصولات در کشور اظهار کرد: این امر برای عده ای استفاده میلیاردی دارد و نمی توانند از واردات بی رویه جلوگیری کنند و با وجود اینکه مقام معظم رهبری در طی سال های اخیر بارها بر اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید داخلی و قاچاق کالا و ارز تاکید کرده اند، باز هم شاهد واردات برخی کالاهای غیرضروری هستیم که این موضوع باید بررسی شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: با توجه به اینکه مشابه بسیاری از کالاهای وارداتی را با کیفیت بهتر در کشور تولید می کنیم و در حالیکه رهبری بر حمایت از تولید داخلی تاکید کرده اند،نه تنها دولتمردان بلکه تمام اقشار جامعه و مردم باید استفاده از کالاهای وارداتی را برخود حرام بدانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تولید در کشور جان گرفته و اشتغال پابرجا بماند باید از تولید ملی حمایت شود و خرید کالاهای داخلی در اولویت قرار گیرد تا مشکلات و معضلات کشور را حل کنیم.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه