رفتن به بالا
  • Wednesday - 28 October 2015 - 11:08
  • کد خبر : ۳۲۱۶۲
123

لینک کوتاه:

انتشار خبری که به شکایت منجر شد!

در پی انتشار خبر هتک حرمت به تمثال مقام معظم رهبری توسط یکی از مدیران آموزش و پرورش شهرستان رودبار کرمان  ،بر طبق شنیده ها این خبر زیاد به مذاق مسئولین مربوطه خوش نیامده و در پی شکایت از مدیر مسئول سایت “رودبار ما ” برآمده اند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، امروزه اگر بخواهیم در مورد موضوعی یا شخصی مطلبی بنویسیم و آن شخص و عملکردش را نقد کنیم و در مورد آن اظهار نظر نماییم ، فوراً شمشیر کشیده و در یادداشت‌ها و اظهارات مشعشع، منتقد را به سکوت فرا می‌خوانند و وی را به تندروی، قضاوت عجولانه و تضعیف آن نهاد یا شخص متهم می‌کنند.

چندی پیش خبری در سایت” رودبار ما ” منتشر شد مبنی بر توهین یکی از مدیران آموزش و پرورش جنوب کرمان به تمثال مبارک رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) و پاره کردن عکس معظم له بر طبق شنیده ها این خبر زیاد به مذاق مسئولین مربوطه خوش نیامده و در پی شکایت از مدیر مسئول سایت “رودبار ما  “برآمده اند.

تحت فشار قرار دادن یک سایت خبری شهرستان آن هم از طرف مسئولین وعکس العمل نشان دادن در مورد یک خبر  شاید این سوال را در ذهن اذعان به وجود آورد که شعار خدمتگزاری مسئولین فقط باید در حد یک شعار باقی بماند ؟ و مسئولین نمیخواهند از مشکلات مردم باخبر باشند تا شبها راحت سر بالین بگذارند و اگر از آنان در آینده سوال شد در زمان خدمتگزاریتان چه خدمتی انجام دادید فقط به ذکر آمار بسنده کنند .

سایت خبری” رودبار ما”  تنها نماینده مردم رودبار  و پل ارتباطی مردم با مسئولین است و هیچگاه خبری برخلاف خواسته و نیاز مردم نزده است حال اینکه مسئولین تحمل شنیدن واقعیت و  درد و رنج های مردم را ندارند واقعا جای سوال است ؟

وی دلیل این حرکت خود را تعویض عکس کهنه با عکس جدید اعلام کرد اما باید توجه داشت توهین به مردم و توهین به مقامات رسمی کشور هر دو تعرض به حقوق مردم محسوب می‌شود و قانون در برابر آن منفعلانه برخورد نمی‌کند.

سایت ناب نیوز در همین زمینه نوشته است : در تاریخ ۱۱ اسفند سال ۹۲ خبری مبنی بر توهین یکی از مدیران آموزش و پرورش جنوب کرمان به تمثال مبارک رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) و پاره کردن عکس معظم له منتشر شد که واکنش های زیادی در پی داشت. خبر مربوطه در یکی از سایت های بومی محلی رودبار جنوب به نام “رودبار ما” منتشر شده که فیلمی مربوط به واقعه رخ داده شاهد ادعای آن است.

پاره کردن تمثال مقام معظم رهبری توسط یکی از مدیران آموزش و پرورش رودبار جنوب

با انتشار خبر مدیر مربوطه دلیل این حرکت خود را تعویض عکس کهنه با عکس جدید اعلام کرد و این در حالی است که آثار پاره شدن تصویر مشهود است.

درپی این اتفاق در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۲حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا امیری نماینده شهرستان های رودبار جنوب،کهنوج،قلعه گنج،فاریاب،منوجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبر تحلیلی “مینوجهان” این اقدام را بچگانه و زشت خواند که ریشه در نفاق دارد.

امام جمعه رودبار جنوب: دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی با اقتدار به تخلف رسیدگی کنند

به گزارش سایت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، حجت الاسلام عباس گروهی امام جمعه رودبار جنوب در خطبه های نمازجمعه این شهرستان در ۲۳ اسفند ۹۲ ضمن ابراز تأسف از واقعه رخ داده اینگونه بیان می کند که عده ای الان می گویند امام جمعه معجزه کن اما قبلا حاضر نبودند حتی با امام جمعه یک کلمه مشورت کنند، این کار ناشایست بوده و دستگاه های مقتدرو با صلابتی چون دستگاه امنیتی ،اطلاعاتی وقضایی باید مطابق روال قانونی به این تخلف رسیدگی کنند.

شکایت از “رودبار ما” برای دفاع از ولایت

باتوجه به اتفاق رخ داده و واکنش هایی که در پی آن صورت گرفت، مدیر خاطی مربوطه از سایت محلی “رودبار ما”شکایت و اعاده حیثیت کرده است که با گذشت دوسال ازاین واقعه، همکار رسانه ای ما که با نشر واقعی خبر سعی در دفاع و حمایت از ولایت مطلقه فقیه داشت به دادگاه فراخوانده شد.

سایت “رودبار ما” کار خلاف واقع انجام نداده است

حجت الاسلام محمد رضا امیری کهنوج درواکنش به این موضوع در گفتگو با ناب نیوز گفت: سایت محلی “رودبار ما” قدرت دفاع از خود را داشته و کاری خلاف واقع انجام نداده و رخ دادی ساختگی بازگو نکرده است.

نماینده مردم رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی افزود: این اتفاق در حضور تعددی از معلمان و مسئولین فرهنگی شهرستان رخ داده و فرد خاطی کاملا مشخص است و جعلی در کار نیست.

وی با تاکید بر اینکه سایت مربوطه در هر محکمه ای می تواند از خود دفاع کند، ابراز کرد: در برخی منابع اینگونه قید شده که شاکی ادعای کهنه بودن تصویر مذکور را کرده در حالی که وی می توانست به مسئول مربوطه در این خصوص تذکر دهد یا تصویر جدیدی طلب و جایگزین کند.

کسی که ادعای فرهنگی بودن می کند باید کار رسانه ای را نیز بپذیرد

حجت الاسلام امیری کهنوج تصریح کرد: اصل قضیه مشخص بوده و مورد تایید کسی نمی باشد و شکایت کردن شخص موردنظر از سایت محلی نیز کار عجیبی است، وی از انجام این کار چه هدفی را دنبال می کند؟

نماینده مردم رودبار جنوب در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کسی که ادعای فرهنگی بودن می کند باید کار رسانه ای را نیز بپذیرد، وگرنه سایت “رودبار ما” با این شخص عناد نداشته است و هدف آن نشان دادن واقعیت بوده که این کار بسیار زشت و ناپسند می باشد وقصد داشته با نشان دادن این واقعه از تکرار آن در جامعه جلوگیری کند.

با توجه به اینکه توهین به ولایت فقیه در نظر اقشار جامعه و به ویژه مردم ولایتمدار کرمان به هیچ وجه پذیرفته نیست، در صورت اثبات چنین اقدامی توسط هرشخصی بدون در نظر گرفتن مقام و منسب وی، باید با آن برخورد جدی و براساس قوانین دستگاه های قضایی و اطلاعاتی صورت گیرد و جامعه تیزبین رسانه که وظیفه ی انتشار و انعکاس واقعیت ها را برعهده دارد، در مقابل چنین رخدادهایی ساکت نبوده و در حمایت از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محکم تر از قبل پیش می رود.

در پایان به این نکته بسنده می کنم که هدف از راه اندازی سایت محلی “رودبار ما” انعکاس  خبرهای شهرستان، انتشار خدمات دولتمردان و بازگو کردن مشکلات مردم و به نوعی پل ارتباطی مردم با مسئولین و تا پایان بر طبق رسالتی که بر دوش گرفته است عمل خواهد کرد و صرفا تریبون مسئولین نخواهد شد و همیشه خدمتگزار مردم فهیم و قدر شناس خاتم خواهد بود .

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه