رفتن به بالا
  • Friday - 9 October 2015 - 19:16
  • کد خبر : ۳۱۷۸۰
salman

لینک کوتاه:

جلوگیری از حضور سلمان رشدی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اعلام شد

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران گفت: در پی صدور بیانیه و اعتراض ایران، طبق آخرین جوابیه ای که توسط رئیس ناشران آلمان به ما داده شده است، قرار شد که حضور سلمان رشدی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت منتفی شود.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از ” پایگاه اطلاع رسانی بوتیا ” قبل از آغاز رسمی شصت و هفتمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت، حاشیه های این نمایشگاه شروع شد،این بار یهودیان و صهیونیست ها برای توهین به مسلمانان و جریحه دار کردن احساسات آنان از سلمان رشدی، نویسنده مرتد ، برای سخنرانی در مراسم افتتاحیه و حضور در نشست خبری دعوت کردند.

سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی طبق فتوای امام خمینی (ره) مرتد است و باید به قتل برسد، او که به دنیای اسلام و مقدسات این دین آسمانی توهین و قلوب مسلمانان جهان را جریحه دار کرده است امروز سر از حصار حفاظتی خود بیرون آورده و گمان می کند با اوضاع امروز جهان حاشیه ای امن برای خود پیدا کرده است.

در پی انتشار خبر حضور سلمان رشدی به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با صدور بیانیه ای اعتراض خود را در واکنش به این اقدام به رئیس اتحادیه ناشران آلمان بیان کردند و خواستار تجدید نظر در نحوه برگزاری مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شدند.

نامه به رئیس نمایشگاه آلمان 001

محمود آموزگار در گفت و گو با خبرنگار ”  بوتیا ” در این رابطه گفت: از آنجایی که آثار سلمان رشدی موجب جریحه دار شدن احساسات میلیون ها مسلمان در سراسر جهان شده است، با اطلاع از حضور وی به عنوان میهمان ویژه مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت، اعتراض خود را در بیانیه ای به رئیس اتحادیه ناشران آلمان اعلام کردیم.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران افزود: در پی صدور بیانیه و اعتراض ایران، طبق آخرین جوابیه ای که توسط رئیس ناشران آلمان به ما داده شده است،  قرار شد که این شخص در نمایشگاه حاضر نشود، حال اینکه این مسئله نظر نظام را تامین می کند بستگی به مسئولین نظام جمهوری اسلامی دارد.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه