رفتن به بالا
  • Thursday - 29 October 2015 - 08:37
  • کد خبر : ۳۲۱۸۳
hadeseh

لینک کوتاه:

حادثه در کارخانه نورد کرمان/ لودر کارگر بردسیری را له کرد

روز گذشته خبری کوتاه مبنی بر مرگ یکی از کارگران در شهرک صنعتی خضرا کرمان منتشر شد که جهت پیگیری بیشتر با خانواده ی مرحوم اسماعیل جهانشاهی گفت و گوی تلفنی داشتیم.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، برادر وی اظهار داشت: اسماعیل جهانشاهی متولد 1361 اهل شهرستان بردسیر که دارای دو فرزند بود روز دوشنبه حین کار در شرکت فولا نورد کرمان زیر لودر رفت و جان سپرد.
وی افزود: گویا برادرم مشغول تمیز کردن لاستیک های عقبی لودر بود تا براده های آهن و فولاد، آن ها را پاره نکند، در همین حین راننده، غافل از این موضوع دنده عقب می رود.
جهانشاهی گفت: لودر از روی ساق پا تا سر برادرم عبور کرد به گونه ای که هر دو چشم از حدقه بیرون زده بود و مغز سرش بیرون ریخته شده بود به طوری که جسد به سختی شسته شد.
طبق اظهارات برادر مرحوم جهانشاهی، راننده در بازجویی پلیس راه باغین گفته بود : زمانی دنده عقب رفتم احساس کردم چیزی زیر لاستیک لودر رفته است و صدایی شنیدم. دوباره جلو رفتم و پیاده شدم که ناگهان دیدم این کارگر را زیر گرفته ام.
جهانشاهی تاکید کرد: برادر من کارگر روز مزد نبود. سابقه ی بیمه ی تامین اجتماعی که از طرف شرکت فولاد نورد برای وی رد شده است و همچنین قراردادهای سالانه ای که با شرکت بسته بود، گواه این امر است.
وی گفت: شکوائیه ی ما علیه شرکت فولاد نورد کرمان و مسئولین آن تنظیم شده است. به دلیل اینکه این شرکت کارفرما بوده است و پیمانکار آن یعنی راننده ی لودر، فاقد گواهی نامه می باشد و لودر نیز فاقد بیمه. پس چرا کافرما، کار را به چنین پیمانکاری سپرده بود؟
جهانشاهی تصریح کرد: مهندس خسروی، مسئول ایمنی شرکت فولاد نورد، قصور و کوتاهی شرکت فولاد نورد کرمان را پذیرفته است و راننده لودر بازداشت شده بود اما به قید وثیقه آزاد شده است.

در گفت و گوی تلفنی با مرتضوی، مدیر عامل شرکت فولاد نورد وی گفت: منبع خبر چیست؟
اگر خانواده ی جهانشاهی منبع خبر بودند پس خودشان در مورد این اتفاق صحبت کرده اند! من جلسه هستم و بعدا تماس بگیرید.
اما در تماس های بعدی وی تلفن خود را جواب نداد.

 

منبع : خبر آنلاین

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه