رفتن به بالا
  • Sunday - 18 October 2015 - 10:08
  • کد خبر : ۳۱۹۳۳
Desktop171 (2)

لینک کوتاه:

در جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورا و شهردار بردسیر چه گذشت

شهسوار ی شهردار بردسیر عصر شنبه برای پاسخگویی به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر بردسیر در سالن جلسات شورا حاضر شد و به بخشی از ابهامات و سوالات اعضای شورا پاسخ داد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز، چند  تن از اعضای شورا سوالات  کتبی با موضوع مسائل و مشکلات شهری و شهرداری از شهردار پرسیده بودند که  طبق قانون پس از ارائه کتبی پاسخها توسط شهردار، وی می بایست در جلسه شورا حضور پیدا کرده و سوال کنندگان را قانع کند.

طبق ماده ۷۳ قانون شوراها،  چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار یا عملیات شهرداری اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رییس شورا موارد را به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد .

در صورت عدم رعایت مفاد مورد تذکر ، موضوع به صورت سوال مطرح می شود که در این صورت رییس شورا سوال را کتباً به شهردار اطلاع خواهد داد و حداکثر ظرف ده روز پس از ابلاغ ،شهردارموظف به حضور در جلسه عادی یا فوق العاده شورا و پاسخ به سوال می باشد .

چنانچه شهردار ازحضور استنکاف ورزیده یا پاسخ وی قانع کننده تشخیص داده نشود طی جلسه دیگری موضوع مجدداً به صورت استیضاح که حداقل به امضای یک سوم اعضای شورا رسیده باشد ، ارائه می شود .

فاصله بین ابلاغ تا تشکیل جلسه که از طرف رییس شورا تعیین خواهد شد حداکثر ده روز خواهد بود . شورا پس از طرح سوال یا سوالات و جواب شهردار رای موافق یا مخالف خواهد داد . در صورتی که شورا با اکثریت دو سوم کل اعضا رای مخالف دهد شهردار از کار بر کنار و فرد جدیدی از سوی شورا انتخاب خواهد شد.

در جلسه ی دیروز که حدود دو ساعت به طول انجامید، شهردار به سوالات پاسخ داد و همچنین درباره پروژه های  مسائل مورد نیاز شهر  تبادل نظر شد.

در این جلسه  با ارائه پاسخهای شهردار و تبادل نظر پیرامون سوالات مطرح شده،سوال کنندگان قانع شدند و پرونده این مسئله در شورای شهر بسته و مختومه اعلام شد.

اعتراض  اهالی محله بهجرد در بی عدالتی در توزیع امکانات شهری

 در جلسه دیروز تعدادی از اهالی محله بهجرد در اعتراض بی عدالتی در توزیع امکانات شهری در ساختمان شورای شهر بردسیر  جمع شدند .

به گفته این اهالی بی عدالتي در توزيع امكانات شهر ي در اين محله مشهود ميباشد و  این اهالی به پارک واقع شده در شرق بیمارستان اعتراض داشتند  که   قسمت عمده معابر وكوچه هاي آن خاكي است و  گرد خاك را  در تابستان وگل لاي رادر زمستان نصيب  اهالي ميكند.

اهالی محله بهجرد ادامه دادند: عوارضي كه  توسط شهرداري دريافت ميشود صرف چه ميشود ، اصلا”  وقتي كه خدماتي وجود نداردچرا  عوارض گرفته ميشود

در ادامه این عزیزان خواستار پیگیری و رفع این مشکلات پارک ، توسط شهردار شدند که شهردار بردسیر قول انجام و برطرف کردن مشکلات را دادند .

 

Desktop171 (3) Desktop171 (2)

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “در جلسه پرسش و پاسخ اعضای شورا و شهردار بردسیر چه گذشت”

  • Anonymous says:

    بهجرد که ماشاا.. اکثر خیابانهاش بلوار و اسفالت شدند. کاش فکری برای مسیرهای منتهی به امامزاده میشد که خیلی از گرههای ترافیکی بردسیر را میتونه باز کنه

ارسال دیدگاه