رفتن به بالا
 • Sunday - 25 October 2015 - 10:01
 • کد خبر : ۳۲۰۶۶
mahvareh13

لینک کوتاه:

طرحی جالب و جدید برای جمع آوری ماهواره ها در بردسیر + تصاویر

در هفته اول ماه محرم‌الحرام که به عنوان هفته امر به معروف و نهی است شاهد یک ابتکار خوب و البته مردمی با همکاری پایگاه های بسیج در بردسیر بودیم چرا که این اقدام فی‌الواقع از این حقیقت ناشی می‌شود که در تفکر شیعی، قیام عاشورا و نهضت خونین حسینی با دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر به گونه‌ای عجین شده که هرکدام دیگری را در اذهان تداعی می‌کنند.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، در  هفته اول ماه محرم‌الحرام که به عنوان هفته امر به معروف و نهی است شاهد  یک ابتکار خوب و البته مردمی با همکاری پایگاه های بسیج در بردسیر بودیم چرا که این اقدام فی‌الواقع از این حقیقت ناشی می‌شود که در تفکر شیعی، قیام عاشورا و نهضت خونین حسینی با دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر به گونه‌ای عجین شده که هرکدام دیگری را در اذهان تداعی می‌کنند.

این  ابتکار خوب و البته مردمی در این ارتباط انجام شده است که جای تقدیر و حمایت دارد و مسئولان باید توجه مناسب به این خلاقیت بنمایند.

بر اساس این طرح، اعضای پایگاه های بسیج ضمن گفت و گو با کسانی که در محله های مختلف شهرستان و همچنین روستاهای های منطقه کوه پنج بردسیر از ماهوار ه استفاده می کنند، دیدگاه خود را در خصوص تبعات استفاده از این وسیله مطرح و به آن ها پیشنهاد می دهند تا استفاده از دستگاه های دیجیتال و شبکه های جدید صدا و سیما را جایگزین ماهواره کنندبسیجی ها برای تبیین بهتر نظرات خود از روش های دیگری همچون برگزاری سخنرانی و تولید و توزیع بروشور نیز بهره می گیرند.

mahvareh5

گزارش حاکی از این بودکه  مردم  بردسیر استقبال خوبی هم از این طرح کرده اند و اختیاری بودن تحویل ماهواره باعث شده است که با رضایت خاطر نسبت به اینکار اقدام نمایند.

طبق گزارش های رسیده، این ابتکار با استقبال و همکاری گسترده مردم مواجه شده به طوری که بیش از 100 دستگاه ماهواره درروز تاسوعا و عاشوری حسینی  به صورت داوطلبانه تحویل پایگاه های بسیج شده است.

این اقدام  نتیجه‌ای جالب درپی داشته نشان می دهد که از راه مسالمت آمیز و از طریق روش های ابتکاری بدون اینکه نیازی به برخورد های قانونی  باشد، می توان مردم را به همکاری طلبید و معضلات فرهنگی را اصلاح کرد.

mahvareh1 mahvareh3 mahvareh4 mahvareh6 mahvareh7 mahvareh8 mahvareh9 mahvareh10 mahvareh12 mahvareh13 mahvareh14

 

 

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


3 دیدگاه برای “طرحی جالب و جدید برای جمع آوری ماهواره ها در بردسیر + تصاویر”

 • همشهری says:

  شب تاسوعا یه بنده خدایی تو روستای مومن آباد پیرامون همین طرح سخنرانی کرد از جمله نکاتی که گفت:
  یه بچه ای تو ماهواره دیده که یه سری آدم چتربازی می کنن فکر کرده با چتر معمولی هم می شه اینکارو کرد خودشو پرت کرده و مرده
  یکی دیگه تو ماهواره دیده بعضی آدما پرواز می کنن فکر کرده خودشم می تونه پرواز کنه خودشو پرت کرده مرده
  یه نفر دیگه هم تو ماهواره تبلیغ یه ماشین لباسشویی رو دیده که تو اون طرف عروسکشو می اندازه تو ماشین لباسشویی تمیز درش می یاره. این بنده خدا هم داداشش سیاه بوده می اندازه تو لباسشوییشون که سفید بشه
  هر طرحی که باعث بشه مردم با زبون خوش و مسالمت آمیز با مضرات ماهواره آشنا بشن عالیه اما کاش سخنران محترم بیشتر دقت می کرد چون با مثال هایی که ایشون زد و اصرار داشت که حقیقت محض هستن پس:
  دیدن تام و جری ضرر داره چون هربار آقای تام رنده می شه یا صاف می شه کف خیابون برمی گرده به حالت اول. ممکنه کسی ببینه و فکر کنه اگه داداششو رنده کنه طوریش نمی شه
  همچنین دیدن پلنگ صورتی، بن تن، فیلم هندی و… هم باید ممنوع بشه. و از همه مهمتر دیدن میگ میگ که باید نه تنها ممنوع بشه بلکه برای دیدنش جریمه هم باید در نظر گرفته بشه چون حتما دیدین و می دونین که چی به سر روباهه می یاد و باز هم زنده و سالم به دنبال هدفش راه می افته.

 • رانکر says:

  با سلام

  بله من ایشون رو میشناسم
  به کمک برادرانش این کار رو انجام داده و خیلی هم استقبال شد.

 • Rankervestful says:

  از جمله محاسن این طرح
  معدوم کردن دجالوارها (ماهوارهای معاوضه شده با دیجیتال) در عصر عاشورا در حضور مردم عزادار در زیر چرخهای خودروی مبلغ بود.
  این عمل تاثیر بسیار عالی خصوصا در جوانان و نوجوانان بجای گذاشت.

ارسال دیدگاه