رفتن به بالا
  • Thursday - 1 October 2015 - 19:14
  • کد خبر : ۳۱۶۹۳

لینک کوتاه:

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها:منتظر تحویل اجساد‌ از سوی عربستان هستیم

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: برای انتقال پیکرهای جانباختگان فاجعه منا، چندین فروند هواپیمای کارگو آماده‌ کرده‌ایم. همچنین با انجام تمهیداتی امکان انتقال اجساد از طریق قسمت بار هواپیمای مسافری هم وجود دارد. به گزارش هزار نیوز به نقل از مرتضی دهقان مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: برای انتقال پیکرهای جانباختگان فاجعه منا، چندین فروند هواپیمای کارگو آماده‌ کرده‌ایم. همچنین با انجام تمهیداتی امکان انتقال اجساد از طریق قسمت بار هواپیمای مسافری هم وجود دارد.

به گزارش هزار نیوز به نقل از مرتضی دهقان مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی درباره اعزام هواپیما برای انتقال پیکر حجاج جانباخته فاجعه منا بیان کرد: به تعداد کافی هواپیمای کارگو (باری) و مسافری برای انتقال پیکر‌ جانباختگان وجود دارد.

وی ادامه داد: هواپیماهای ما با امکانات لازم آماده است و فقط منتظر تحویل اجساد از سوی کشور عربستان و صدور مجوز پروازی هستیم.

* ‌بازگشت حجاج از عربستان با‌ انجام 11 پرواز در روز ‌

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی با بیان اینکه‌ امسال 64 هزار و 100 حاجی در قالب 223 پرواز به خانه خدا اعزام شدند، اظهار داشت: عملیات پروازی برگشت حجاج نیز از 6 مهرماه آغاز شد‌ و تا 25 مهرماه ادامه دارد‌ که شامل 218 پرواز خواهد بود.

دهقان اضافه کرد: عملیات بازگشت زائران‌ توسط سه شرکت هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و سعودی به فرودگاه‌های امام خمینی(ره)، شیراز، مشهد، تبریز، ارومیه، ساری، گرگان، اهواز، رشت، بندرعباس، کرمان، کرمانشاه، یزد، بوشهر، اردبیل، زاهدان، زنجان و همدان‌ خواهد بود.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی افزود: به طور میانگین روزانه 11 پرواز از عربستان به ایران انجام می‌شود و حجاج به کشور بر می‌گردند.

وی بیان کرد: امسال حجاج ‌استان‌های ‌تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، مرکزی و شهرستان کاشان از فرودگاه امام خمینی (ره) اعزام ‌شدند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی افزود: شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با جابه‌جایی 25 درصد زائران، ماهان با جابه‌جایی 25 درصد حجاج و ایرلاین سعودی با جابه‌جایی 50 درصد زائران، وظیفه عملیات پروازی حجاج را به خانه خدا بر عهده دارند.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه