رفتن به بالا
  • Sunday - 25 October 2015 - 07:50
  • کد خبر : ۳۲۰۶۰
hasan

لینک کوتاه:

نصرالله: تکفیری‌ها قطعا شکست می‌خورند/ سوریه سقوط نکرد و نخواهد کرد/ ما در مقابل برده‌های آمریکا، ولایت فقیه را داریم

دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم عزاداری عاشورایی در جنوب بیروت شخصا حاضر شد و در سخنانی مهم جنگ عربستان علیه یمن را محکوم کرد و گفت که مقاومت همانطور که اسرائیل را شکست داد، تکفیری‌ها را نیز شکست می‌دهد.

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان پس از حضور در مراسم شامگاه تاسوعا، امروز شنبه نیز در پایان مراسم راهپیمایی عاشورایی بیروت حاضر شد، بار دیگر با اعلام تجدید بیعت با آرمان‌های امام حسین، بر مقاومت مقابل طرح اسرائیلی-آمریکایی-تکفیری در منطقه تاکید و با فریاد بلند اعلام کرد که «ما برده آمریکا نیستیم، ما ولایت فقیه را داریم».

نصرالله در ابتدای سخنان خود با ابراز تسلیت به امام زمان -عج- و رهبر انقلاب اسلامی در ایران که از وی به نام «رهبر حکیم» یاد کرد، از خانواده شهدا و رزمندگان مقاومت در جبهه‌های مختلف بخصوص در سوریه یاد کرد و گفت که «ما به مانند 1400 سال پیش همچنان بر حسین علیه‌السلام خواهیم گریست و بیعت خود را با امام حسین تجدید خواهیم کرد».

نصرالله در سخنان خود بر چند محور مهم تاکید کرد و اولین محور را ایستادگی در کنار مردم فلسطین و انتفاضه آنان در مقابل اشغالگران اسرائیلی اعلام کرد.

مقاومت در کنار فلسطین خواهد ایستاد

نصرالله گفت: در این روز بزرگ و به نام این جمعیت حسینی و زینبی اعلام می‌کنم که ایستادگی خود را در کنار مردم مظلوم و صبور فلسطین اعلام می‌کنیم و انقلاب آنان را مطلقا تایید می‌کنیم. از همه آزادگان دنیا می‌خواهیم که در کنار مردم فلسطین و حقوق مشروع آن بایستند و از آن حمایت کنند.

بی‌شک مقاومت، تکفیری‌ها را شکست خواهد داد

دبیر کل حزب‌الله محورهای بعدی سخنان خود را مقابله با طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه برشمرد و تاکید کرد که «جهاد علیه جنگ آمریکایی ادامه دارد» و افزود که «نه نتانیاهو و نه هیچ کس دیگر نمی‌تواند مانع مقاومت شود که سلاحی را که می‌خواهد به دست آورد و با آن با حماقت اسرائیل مقابله کند.

نصرالله گفت: به نام این جمعیت‌های حسینی اعلام می‌کنیم که جهاد ما علیه جنگ تکفیری‌ها ادامه دارد. هرچقدر همه قربانیانش زیاد شود، بی‌شک بدون عقب‌نشینی و بدون هیچ تردیدی درباره پیروزی خود، تکفیری‌ها را شکست خواهیم داد.

خون پاک یمن بر شمشیر طاغوت پیروز است

نصرالله ادامه داد: ما امروز فریاد انزجار خود از تجاوز آمریکایی سعودی به مردم مظلوم یمن را بلند می‌کنیم و کشتار عربستان در یمن را محکوم می‌کنیم. ما امروز به ایستادگی افسانه‌ای مردم یمن افتخار می‌کنیم و می‌گوییم که خون پاک آنان بر شمشیر طاغوت پیروز خواهد شد.

مردم بحرین بر خلاف شدت سرکوب به راه خود ادامه می‌دهند

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به دخالت نظامی عربستان در بحرین برای سرکوب مردم نیز گفت: ما اقدام عربستان در سرکوب کردن ملت انقلابی و راسخ بحرین را محکوم می‌کنیم؛ ملتی که بر خلاف شدت سرکوب در پی احقاق حق و آزادی و حاکمیت و کرامت خود است.

مطالبه تحقیق درباره فاجعه منا

نصرالله با اشاره به فاجعه منا در عربستان نیز گفت: ما یاد حجاج درگذشته‌ی منا را که شمارشان از 2200 نفر گذشته گرامی می‌داریم؛ حجاجی که به دلیل اهمال و کوتاهی سعودی‌ها جان خود را از دست دادند و ما خواستار اجرای تحقیقات در این خصوص هستیم.

 

او در ادامه به عراق اشاره کرد و از آنان خواست که منتظر آمریکا و هیچ فریبکار دیگری در دنیا نمانند و خطاب به آنان تاکید کرد: فقط خود شما هستید که با اراده و با نام حسین علیه‌السلام می‌توانید «داعش» را شکست بدهید.

لبنانی‌ها منتظر مذاکرات هسته‌ای نمانند؛ مذاکرات تمام شد

نصرالله در محور آخر سخنان خود به مسائل داخلی لبنان اشاره کرد و از گروه‌های سیاسی خواست که منتظر تحولات خارجی و منطقه نمانند و سریعتر مشکل انتخاب رئیس‌جمهور را خودشان حل کنند.

دبیر کل حزب‌الله در این خصوص گفت: از همه می‌خواهیم که منتظر تحولات منطقه نمانند. نیروهای سیاسی باید تفاهم و تعامل کنند و راه‌حل‌هایی برای بحران‌های کشور پیدا کنند… امروز راهکار گفت‌وگو، جایگزینی ندارد.

نصرالله با اشاره به انتظار برخی طرف‌های لبنانی برای حصول نتیجه از جانب مذاکرات هسته‌ای ایران، گفت: منتظر ماندید که در مذاکرات هسته‌ای مسئله انتخاب رئیس‌جمهور لبنان نیز مطرح شود. اشتباه گمان کردید.

امام خامنه‌ای شریف‌تر از آنست که ما را بفروشد

نصرالله خطاب به سیاسیون لبنانی‌ها گفت: مذاکرات هسته‌ای تمام و توافق حاصل شد؛ اما چه چیز عوض شد؟ آیا ایران ما را فروخت [همانطور که قبلا ادعا می‌کردید]؟ هرگز. امام خامنه‌ای و ایرانی‌ها شریف‌تر از آن هستند که برای مصلحتی ایرانی در اینجا یا آنجا، دوست یا متحد خود را بفروشند، بلکه حتی منافعشان را نیز فدا می‌کنند.

نصرالله افزود: منتظر شدید که سوریه نیز سقوط کند و شما بر لبنان حاکم شوید. خب ببینید، این سوریه است که 5 سال مقاومت کرد و سقوط نکرد و نخواهد کرد و شما از این فرصتی که هر روز از شما دورتر می‌شود، نمی‌توانید استفاده کنید.

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه