رفتن به بالا
  • Wednesday - 21 October 2015 - 08:44
  • کد خبر : ۳۱۹۶۸
dam

لینک کوتاه:

واکسیناسیون 67 هزار و 33 راس دام سبک در شهرستان رابر

مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان رابر گفت: 67 هزار و 33 رأس دام سبک از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه در دو بخش دولتی و خصوصی به صورت رایگان واکسیناسیون شدند

به گزارش هزار نیوز ؛

علی مولائی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار هزار نیوز در رابر اظهار داشت: بیماری بروسلوز یا تب مالت یک بیماری عفونی قابل انتقال از دام به انسان است، این بیماری موجب سقط جنین در نشخوارکنندگان و علائم متنوع در انسان از جمله دردهای عمومی، تب و لرز شدید و … می‌شود.

وی در ادامه افزود: عمده‌ترین راه انتقال این بیماری به انسان از طریق مصرف محصولات لبنی غیرپاستوریزه است، لذا مصرف محصولات لبنی پاستوریزه در جلوگیری از این بیماری حائز اهمیت است از دیگر راه‌های انتقال این بیماری به انسان تماس با ترشحات رحمی و جنین‌های سقط شده و دام‌های آلوده است.

مولائی در پایان به واکسیناسیون 67 هزار و 33 رأس دام سبک از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه در دو بخش دولتی و خصوصی به صورت رایگان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 27 هزار و 568 رأس توسط بخش دولتی و 39 هزار و 465 راس توسط بخش خصوصی واکسینه شدند.

وی در ادامه خواستار همکاری دامداران با اکیپ‌های شبکه دامپزشکی شهرستان رابر و جلوگیری از ورود دام قاچاق به دامداری‌ها شد.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه