رفتن به بالا
  • Sunday - 8 November 2015 - 07:38
  • کد خبر : ۳۲۳۶۰
molem

لینک کوتاه:

آش نخورده و دهان سوخته / افزایش حقوقی که نیامده کسر گردید

معاون متوسطه وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: اختصاص مبلغی از افزایش حقوق معلمان به صندوق بازنشستگی همچنین کسر هزینه مربوط به مالیات افزایش حقوق را به کام معلمان تلخ کرد. .

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز به نقل از  نمره ۲۰ ،چندی پیش یکی از معلمان با گذاشتن نظری در خصوص پیگیری افزایش حقوق معلمان و برداشت مبلغ زیادی از آن به عنوان حق بازنشستگی و مالیات و بازگشت این مبلغ به خزانه دولت از مدیر مسئول پایگاه اطلاع رسانی نمره ۲۰ در خواست کرد تا این مسئله را پیگیری کند.

به همین منظور به سراغ ابراهیم سحرخیز معاون متوسطه وزیر اسبق آموزش و پرورش رفتیم تا از علت برداشت مبلغ قابل توجهی از مقدار افزوده شده بر حقوق معلمان باخبر شویم.

معاون متوسطه وزیر اسبق آموزش و پرورش عنوان کرد: در زمان وزیر اسبق آموزش و پرورش مستندات کافی برای قانونی بودن این برداشت یافت نکردیم از همین رو این عمل صورت نمی گرفت.

وی اظهار داشت: مسئولین وزارتخانه آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال می گویند این امر بر اساس عرف انجام شده و در ماه اول مقرری بازنشستگی از میزان افزایش حقوق کم می شود.

سحرخیز افزود: زمانی که حقوق یک فرد افزایش پیدا می کند به همان نسبت هم امکان دارد میزان مالیاتی که به فرد تعلق می گیرد افزایش پیدا کند لذا اینگونه تصور می شود که ماه اول پرداخت انجام شده است و بخشی از آن به صندوق بازنشستگی واریز شده در نتیجه به علت افزایش حقوق مالیات هم به آن تعلق می گیرد.

معاون متوسطه وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان داشت: متاسفانه تاکنون به این شکل عمل شده که هر کارمند و یا مستخدمی که افزایش حقوق داشته ۸/۵ درصد به سود صندوق بازنشستگی کسر می شود و اگر در مقرری ماه اول افزایشی وجود داشته باشد ممکن است مالیات هم بر این کسری افزوده شود .

وی ادامه داد:به نظر می رسد در این ارتباط باید نظر حقوق دانان را جویا شد در صورت قانونی بودن باید بر اساس قانون انجام شود اما اگر این امر تنها به صورت معمول انجام می شود و هیچ وجهه قانونی ندارد شایسته نیست این برداشت صورت گیرد.

سحرخیز تصریح کرد: وزارتخانه می توانست با کمی درایت این کسری را در ماه اول انجام ندهد و افزایش حقوق را به کام معلمان تلخ نکند متاسفانه معلمانی هستند که می گویند نه تنها حقوقشان افزوده نشده بلکه همان مقدار قبلی هم کسر گردیده است.

معاون متوسطه وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان داشت: فرهنگیان نسبت به کلیات این افزایش حقوق رضایت ندارند چرا که تبعیض زیادی بین معلمان قائل شده است و مبالغ افزایش از ۸۰ هزار تومان تا ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

وی در خاتمه تاکید کرد: مسئولین وزارتخانه می توانستند با تاخیر درپرداخت هزینه های کسر شده فرهنگیان را دلگرم و برای تدریس بهتر مصمم کنند اما متاسفانه با انجام این کار فرهنگیان همچنان در هاله ای از ناامیدی باقی ماندند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه