رفتن به بالا
  • Thursday - 19 November 2015 - 08:39
  • کد خبر : ۳۲۵۵۸
daesh

لینک کوتاه:

بازگشت داعش به دامان مادر

حملات تروریست های داعشی به پایتخت فرانسه مصداق بارزی از آیه “و مکرو و مکرا… و ا… خیر الماکرین” است، پیش از این و در پی جنایات وحشیانه‌ داعش، رهبر معظم انقلاب هشدار داده بودند کشورهای حامی تروریست‌های تکفیری، از «باد»ی که کاشته‌اند «طوفان» درو خواهند کرد و امروز آغاز همان دوره‌ای است که حضرت ایشان پیش‌بینی کرده بودند؛

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ،دکتر مهدی رضایی پور همان‌طور که پيش‌بيني مي‌شد، آتش تروريسم خاورميانه به جان يکي از آتش‌بياران اصلي اين منطقه، يعني فرانسه افتاد؛ نخستين ساعات اوليه جمعه شب  هفته گذشته هشت تن از عناصر تروريستي داعش يک ورزشگاه، يک استاديوم ورزشي، تعدادي رستوران و يک سالن موسيقي را هدف تيراندازي و عمليات انتحاري خود قرار دادند,

داعش و علل حمله به فرانسه

حملات تروریست های داعشی به پایتخت فرانسه مصداق بارزی از آیه “و مکرو و مکرا… و ا… خیر الماکرین” است، پیش از این و در پی جنایات وحشیانه‌ داعش، رهبر معظم انقلاب هشدار داده بودند کشورهای حامی تروریست‌های تکفیری، از «باد»ی که کاشته‌اند «طوفان» درو خواهند کرد و امروز آغاز همان دوره‌ای است که حضرت ایشان پیش‌بینی کرده بودند؛

برخی کشورهای منطقه اکنون با کمک به گروه‌های تکفیری از کشتار و جنایات آنها در سوریه و برخی کشورهای دیگر حمایت می‌کنند، اما در آینده نه چندان دور، این گروه‌ها بلای جان همان کشورهای حامی خواهند شد و در نهایت مجبور خواهند بود که با هزینه زیاد، آنها را از بین ببرند 12 خردادماه 1393.

اما ریشه ایجادوخاستگاه این گروه تکفیری کجاست؟

“مایکل فلین” رئیس سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تصریح می‌کند: آمریکا در پیدایش و حتی سرپرستی گروه‌های داعش، النصره و القاعده نقش اصلی را داشته است.
گلوبال ریسرچ می‌نویسد؛ بسیاری از سرکردگان داعش پس از دستگیری اعتراف کرده‌اند که تحت حمایت نظامی و اطلاعاتی آمریکا هستند و… و ده‌ها نمونه دیگر از اعتراف صریح مقامات آمریکایی و اروپایی که فهرست آن نیز به درازا می‌کشد.

اسناد فراوانی منتشر شده که نشان می‌دهد هزینه تشکیل و فعالیت گروه‌های تکفیری را آل‌سعود، قطر و برخی دیگر از کشورهای عربی منطقه تأمین می‌کنند. و اما، بدون استناد به این اعتراف‌ها و فقط با مراجعه به مواضع و عملکرد داعش نیز به آسانی می‌توان خاستگاه این تروریست‌های وحشی را کشف کرد، قتل‌عام وحشیانه مردم عادی و تهیه و انتشار فیلم و کلیپ از جنایات انجام شده، اعلام صریح این که اسرائیل هدف حملات ما نیست، مداوای مجروحان داعش در بیمارستان‌های تل‌آویو و حیفا و تصاویر عیادت نتانیاهو از آنان خود دلیل محکمی بر ایجاد داعش از سوی آمریکا وهم پیمانانش میباشد.

رهبر معظم انقلاب درسخنانی در تاریخ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ درسالروز عید مبعث بخوبی ریشه ایجاداین گروه تکفیری را  اینچنین بیان فرموده اند امروز آمریکایی‌ها ادّعا میکنند میخواهند با تروریسم مبارزه کنند، درحالی‌که خطرناک‌ترین گروه‌های جرّار تروریستی را خود اینها به‌وجود آوردند؛ داعش را چه کسی به‌وجود آورد؟ خودشان اعتراف میکنند که در ایجاد داعش نقش و سهم اصلی را داشته‌اند. گروه‌های خُرد و ریزودرشت دیگراز قبیل داعش – را چه کسی به جان عراق و سوریه و بقیّه‌ی نقاط انداخت؟ این گلوله‌ها و این ابزارها و این دلارهایی که در جیب این انسانهای جنایتکار و آدم‌کش میرود، از کجا می‌آید؟ این پولها از کجا می‌آید؟ این کسانی که به دستور سیاستهای آمریکا گروه‌های تروریستیِ جرّار خطرناکِ منطقه را پشتیبانی میکنند، چه کسانی هستند؟ آیا تردیدی وجود دارد در اینکه دست استکبار در ایجاد تروریسم و در ترویج تروریست‌ها و در کمک به آنها و پشتیبانی آنها در منطقه‌ی ما بیشترین نقش را داشته است؟

 اما میدانیم که فرانسه يکي از متحدان نزديک آمريکا در ماجراي سوريه است و مثل اين کشور، در حمايت تسليحاتي، سياسي، مالي و رسانه‌اي از گروه‌هاي تکفيري و غيرتکفيري سوري، پرونده ننگيني دارد و تاکنون در پاريس بارها ميزبان نشست تروريست‌ها و مخالفان دولت دمشق موسوم به «دوستان سوريه» بوده است.

اما علت حمله داعش به فرانسه که خود از طرفداران این گروه تکفیری است چیست؟

از مهمترین دلایل حمله داعش به فرانسه میتوان به مواردذیل اشاره کرد:

  1. تشديد اسلام‌هراسي

 باتوجه به حملات آسان داعش و دسترسي راحت اين گروه تروريستي به مراکز حساس و پرجمعيت پاريس، اين واقعه را  میتوان مشابه 11 سپتامبر و خلق شده توسط دستگاه اطلاعاتي فرانسه و غرب دانست. همچنین با توجه به پيامدهاي ضد اسلامي حادثه،  میتوان اسرائيل را در اين ماجرا دخيل دانست. البته اين احتمال را نمي‌توان رد کرد که غرب همچون گذشته، با سوء استفاده از اين حملات به اسلام‌هراسي دامن بزند و سياستمداران نيز به بهانه ماجراي تروريستي فوق، اعلام کنند از اين پس به طور جدي با داعش مبارزه خواهند کرد! که البته منظورشان جز گسترش نبرد عليه دولت «قانوني بشار اسد» در سوريه، چيز ديگري نخواهد بود.

  1.  داعش وحفظ هویت با استمرارخشونت 

در حال حاضر غرب با معضل قدرت مقاومت داعش در قبال خود روبرو شده است چراکه با حملات روسیه ، داعش احساس تنهایی مطلق می کند با توجه به تبلیغات در سراسر دنیا که مارک تروریستی بودن بر داعش چسبیده است همه جهان علیه او بسیج شده اند که براین اساس داعش این خلا هویتی جدید را احساس می کند و این حملات اخیرش هم یک مردابی از استیصال برای بازیابی قدرتش با استفاده از ظرفیت های خشونت زا و تروریستی است در واقع آنها با استمرارخشونت سعی دارند که هویت خود را حفظ کنند. این حملات داعش نوعی خروج از وضعیت بحرانی فعلی و بازیابی هویت برای استمرار فعالیت های آینده است که بهترین راه ، استفاده از ظرفیت های خشونت زایی است که در فرانسه اتفاق افتاده است.

3- ایجاد نا امنی در اروپا و بازگشت یهودیان به تلاویو در بهبوهه ی انتفاضه ی سوم

اگر تروریست ها علاقه مند بودند به دولت فرانسه ضربه بزنند می توانستند اماکن دولتی، مراکز اصلی و تاسیسات برق و مخابرات را مورد حمله قرار دهند، اما اینکه مردم عادی را در ۷ نقطه از پاریس که در مقایسه با سایر شهرهای فرانسه به عنوان یک شهر رسانه ای است، انتخاب کردند نشان از اهداف دیگری دارد.

 بنظر میرسدانتفاضه سوم مساوی با فرار صهیونیست ها  از اسرائیل است و ناامنی در اروپا مساوی با بازگشت صهیونیست ها ست. هدف از این حمله تروریستی که بنظر میرسد با همکاری نزدیک اسرائیل صورت گرفته ایجاد یک فضای ناامن برای یهودیان در اروپاست چرا که یهودیان قصد بازگشت از اسرائیل به کشورهای اروپایی را دارند و در واقع با این اقدام قصد داشتند مهاجرت از اسرائیل به اروپا متوقف یا کند شود.

اگر آن ها بتوانند یک فضای ظاهرا نا امن در اروپا ایجاد کنند تا مهاجرت صهیونیست ها به اروپاکاهش پیدا کند قطعا این کار را تکرار نمی کنند، این حمله هیچ دولتی را هدف قرار نمی دهد و آمریکایی ها طبق گفته مقامات روسیه و یهودیان فرانسه طبق خبرهایی که وجود دارد از آن اطلاع داشتند لذا هدفشان ایجاد یک فضای ناامن بود که طبیعتا اگر این فضا ایجاد شود دیگر تکرار نخواهد شد.

به هر حال حملات خونینی که با استفاده از کمربندهای انفجاری و تفنگ در پاریس رقم خورد به نفع احزاب و گروههای راستگرای افراطی و سیاست های نژادپرستانه آنان علیه بیش از سی میلیون مسلمان در قاره اروپا خواهد بود که بیشتر آنان در فرانسه، آلمان و ایتالیا زندگی می کنند و اگر این وضعیت به اقدامات خشونت آمیز و حملات انتقام جویانه معکوس تبدیل شود، برخوردهایی را به وجود آورده و سایه ای از ترس و وحشت و بی ثباتی را فراگیر خواهد کرفت که چه بسا بسیار فراتر از خطرات حملات داعش در پاریس باشد. این اتفاق در فرانسه باید برای حامیان و تقویت کنندگان این حرکت ها زنگ خطر باشد، با این که هنوز برای اظهارنظر قطعی زود است، امابنظر میرسد که این قتل‌عام «جمعه، سیزدهم» پارس فقط یک مورد دیگر از دنباله طولانی نمایش‌های عملیات فریب است و اگر بگذاریم که عاملین حقیقی، این بار هم مردم را فریب دهند، همان‌طور که در تمام موارد دیگر این کار را کرده‌اند، قطعاً  بایدموارد بیش‌تری را در آینده شاهد باشیم.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه