رفتن به بالا
  • Thursday - 19 November 2015 - 19:56
  • کد خبر : ۳۲۵۶۹
salam

لینک کوتاه:

تجمیع امکانات اینستاگرام و تلگرام در نرم افزار سلام/ در ایران با افزایش تعداد کاربران به جای تشویق، جریمه می شویم

مدیر پروژه نرم افزار بومی سلام گفت: در حال حاضر نرم افزار سلام دو امکان اینستاگرام و تلگرام را با هم دارد، یعنی شما می توانید هم عکسهای مختلف را با دوستان و کسانی که در شبکه اجتماعی سلام هستند به اشتراک بگذارید

به گزارش هزار نیوز ؛

به گزارش هزار نیوز ، نرم افزار پیام رسان salam  برنامه اندرویدی است که توسط گروهی از برنامه نویسان ایرانی تولید شده است و با پشتیبانی از سرورهای قدرتمند خود امکان رقابت با نمونه های مشابه خارجی همچون تلگرام، وایبر، اینستا گرام و .. را دارا می باشد.

مسعود جلالی در گفت و گو با خبرنگار ” پایگاه اطلاع رسانی بوتیا ” به عنوان مبدع و توسعه دهنده نرم افزار جذاب و بومی سلام در رابطه با ویژگی ها و قابلیت های این نرم افزار گفت: پروژه نرم افزار سلام ازسال ۸۸ به صورت سیم کارت مجازی شروع به کار کرد که قابلیت های نرم افزارهای امروزی مانند وایبر وتلگرام را داشت، البته آن زمان آمادگی لازم برای همه گیرشدن را نداشت چرا که اپراتور ها زیاد راغب نبودند که چنین نرم افزارهایی در بستر آنها اجرا شود.

مدیر پروزه سلام در ادامه افزود: با توجه به اینکه نرم افزار سیم کارت مجازی در سال ۸۹ موفق به کسب مقام اول در جشنواره رسانه های دیجیتال از وزارت ارشادشد، از چند ماه قبل  به این فکر افتادیم که این نرم افزار را مجددا با امکانات بیشتر راه اندازی و وارد بازار کنیم .

جلالی تصریح کرد: با توجه به اینکه رقیب های زیادی همچون تلگرام، وایبر و اینستاگرام برای نرم افزار سلام وجود داشت، بنا را برآن گذاشتیم که اگر قرار است چنین برنامه ای وارد بازار شود،  مزیت هایی نسبت به سایر برنامه ها داشته باشد.

نرم افزار سلام امکانات اینستاگرام و تلگرام را با هم دارد

وی در ادامه به مزیت های نرم افزار سلام اشاره کرد و عنوان کرد: در حال حاضر نرم افزار سلام دو امکان اینستاگرام و  تلگرام را با هم دارد، یعنی شما می توانید هم  عکسهای مختلف را با دوستان و کسانی که در شبکه اجتماعی سلام هستند به اشتراک بگذارید و هم قسمت لایک، فالو کردن وکامنت را داشته باشید.

مبدع و توسعه دهنده نرم افزار ایرانی سلام بیان کرد: این نرم افزار از دو قسمت عمومی و خصوصی تشکیل شده است که در قسمت خصوصی شما می توانید گروه های اختصاصی همچون وایبر و تلگرام تشکیل دهید، چت خصوصی یکی دیگر از قسمت های این نرم افزار است که می توانید عکس، فیلم و یا موقعیت مکانی خود را بفرستید.

جلالی افزود: همچنین امکان عکس گرفتن از خود یا انتخاب از گالری برای ارسال کردن و تمام امکانات معمول شبکه های اجتماعی را می توان در نرم افزار سلام مشاهده کرد، ساخت این نرم افزار تماما در داخل ایران انجام شده است؛ یعنی هم قسمت سروری و هم قسمت اندرویدی آن در ایران در حال تکمیل شدن است.

وی با اشاره به تفکر اولیه ساخت این نرم افزار، خاطر نشان کرد: در گذشته اس ام اس بیشترین کارایی را داشته است و بیشتر مردم و جوانان از آن استفاده می کردند که هزینه بالایی داشت، به همین دلیل به این فکر کردیم که  بستر GPRS را که در آن زمان به ازای هر کیلو بایت هشت ریال بود و به ازای هر کیلو بایت میتوانستیم صد اس ام اس از بستر اینترنت ارسال کرد، استفاده کنیم که با این روش می توانیم اس ام اس را تا یک صدم ارزان تر کنیم.

وی عنوان کرد: به همین دلیل ما چیزی با عنوان سیم کارت مجازی ایجاد کردیم و شعارمان در آن زمان این بود که “مجانی اس ام اس بزنید”، این نرم افزار برای مردم صرفه اقتصادی داشت یعنی با استفاده از سیم کارت مجازی می توانستند در تمام اوقات روز به یکدیگر پیامک بزنند و نهاتا ۵۰۰ ریال از شارژ آنها کم می شد و این مزیت خوبی بود.

مدیر پروژه سلام ادامه داد: به دلیل عدم حمایت از این نرم افزار و مشکلات عدیده ای که در این زمینه داشتیم موفقیت لازم را نتوانستیم کسب کنیم چرا که بعد از تولید سیم کارت مجازی نرم افزار وایبر که یک نرم افزار کاملا رایگان بود و نیازی هم به مجوز نداشت به بازار آمد در حالی که برای گرفتن مجوز سیم کارت مجازی حدودا یکسال منتظر بودیم اما این نرم افزار بدون گذراندن مراحلی که ما مدت زیادی درگیر ان بودیم با حمایت مسئولین نظامی و دولتی آن ها به سرعت رشد پیدا کرد.

جلالی تاکید کرد: به همین دلیل به فکر ساخت نرم افزار ایرانی سلام با مزیت های منحصر به فرد افتادیم، یکی از قابلیت های این نرم افزار همانطور که قبلا نیز اشاره شد این است که شما به صورت همزمان هم امکانات اینستاگرام را دارید و هم امکانات تلگرام، یعنی نیازی نیست شما دو نرم افزار داشته باشید.

حجم نرم افزار سلام نسبت به تلگرام و اینستاگرام خیلی کمتر است

وی تصریح کرد: حجم نرم افزار سلام نسبت به تلگرام و اینستاگرام که الان نزدیک ۲۰ مگ هستند خیلی کمتر است، کل نرام افزار سلام ۵ مگ حجم دارد به علاوه اینکه با توجه به اینکه سرور آن داخل ایران است سرعت و امنیت آن بالاست و در شبکه ملی اطلاعات به راحتی کار می کند.

مبدع نرم افزار سلام اظهار کرد: البته ما به دنبال این هستیم که یک سری مزیت های خاص را با توجه به فرهنگ ایرانی و نیاز های کاربران ایرانی در این نرم افزار ایجاد کنیم که یکی از اساسی ترین این نیار ها این است که یک نرم افزاری باشد که فرهنگ ایرانی را چه از نظر فضا و چه از نظر امکانات داخل خودش داشته باشد.

جلالی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه برنامه نویسی این نرم افزار و به طور کلی همه تیم تخصصی آن داخل کشور است دست ما در این زمینه باز است، طبعا وقتی که تیم پروژه ای داخل کشور باشد خیی راحت می توان آن را بومی سازی کرد و یک سری امکانات را به صورت خیلی سریع به آن اضافه کرد و وابستگی از این لحاظ به امکانات خارجی نداریم.

لزوم حمایت مسئولین از نرم افزار سلام

وی به مشکلات پیش روی نرم افزار سلام اشاره کرد و اذعان کرد: طبعا با توجه به اینکه مسئولینی که در این زمینه هستند توجیه نیستند که باید چگونه حمایت کنند و بعضاحتی نمی دانند چرا باید حمایت کنند، ما اول باید این فرهنگ و تفکر را در مسئولین ایجاد کنیم که نرم افزار بومی باید حمایت شود و یک لزومیتی برای مسئولین به وجود بیاید که حمایت آن ها می تواند هم اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است را پوششش قرار دهد و هم اینکه از توان و ظرفیت داخلی استفاده شود و همه این ها جای توجه دارد.

مبدع و توسعه دهنده نرم افزار بومی سلام ابراز داشت: کمترین حمایتی که مسئولین می تواننداز این نرم افزار بکنند این است که یک سری از هزینه های نگهداری را تامین کنند چرا که سرورهایی که ما داریم به این صورت است که با افزایش کابران باید پول بیشتری پرداخت کنیم ولی در کشورهای خارجی این گونه نیست و کاملا بر عکس این قضیه است.

جلالی تاکید کرد: با توجه به اینکه در هر کشوری شبکه ملی اطلاعات به صورت مجزا راه افتاده است، در کشورهای خارجی یک عنوانی دارند با نام” تعرفه تبعیضی” ، یعنی نرم افزار یا وب سایت یا بستری که آماده کردید، هر چه قدر کاربر بیشتری به خود جذب کند هم حمایت دولت از شما بیشتر می شود و هم به ازای این افزایش کاربر به شما پول می دهند.

در ایران با افزایش تعداد کاربران به جای تشویق، جریمه می شویم

وی ادامه داد: این کشورها افزایش کاربران را یک واردات برای خود می دانند چرا که پهنای باندی که از کشور آن ها استفاده می شود را به عنوان یک سود برای کشور خود می بینند و شما را در آن سود شریک می کند یعنی هم سرور رایگان به آن نرمافزار می دهد و هم پول می دهد در حالی که در ایران بر عکس است یعنی هر چه قدر شما کاربر بیشتری جذب کنید پول بیشتری به مخابرات و زیر ساخت ها باید پرداخت کنید.

مدیر پروژه سلام خاطر نشان کرد: به عبارتی در ایران با افزایش کاربران جریمه می شویم در حالی که نرم افزاری مثل تلگرام و وایبر این گونه نیست و هر چه قدر کاربران آن ها بیشتر شود حمایت دولت و حمایت اسپانسرهای آن ها بیشتر می شود چرا که به این چشم به قضیه نگاه می کنند که می توانند نرم افزار خود را صادر کنند و این تفاوت دیدگاهی است که باید در مسئولین ایران اصلاح شود.

به روزرسانی نرم افزار سلام بر اساس نظر کاربران

جلالی از برنامه های آینده خود برای پیشرفت نرم افزار بومی سلام گفت و تشریح کرد: در حال حاضر نسخه دو و هفت نرم افزار سلام را ارائه کردیم و به طور کلی می توانیم بگوییم که تا کنون  ۲۶ نسخه آپدیت این نرم افزار به بازار ارائه شده است، هر چند در حال حاضر سرعت رشد آن خیلی سریع تر شده است و سعی ما بر این است که به صوت بازه های ده روزه بتوایم آپدیت های مختلف را با توجه به فیدبک ها و نظراتی که کاربران برای ما ارسال می کنند ارائه کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه مردم استقبال خوبی از این نرم افزار کردند و خیلی از آپدیت هایی که تا امروز ارائه کردیم بر اساس همین نظرات مردم بوده و این باعث خرسندی است که  آن ها خودشان را در این نرم افزار بومی سهیم می دانند.

انتهای پیام/

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه